Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Középsőben is sokat volt...

Középsőben is sokat volt beteg a gyereketek?

Figyelt kérdés
Már 4 éve itthon vagyok pedig nincs testvére se, csak annyit beteg, hogy nem tudok dolgozni. Tavaly volt kiscsoportos és minden második héten itthon volt. Most szeptemberben is többet volt itthon mint óvodába főleg, hogy a járvány miatt már kettőt köhög küldik haza. Teljesen kivagyok, 28 évesen úgy érzem magam mint egy öregasszony aki hallni készül. Csak itthon vagyok és végzem a házimunkát. Hiába adom neki a vitaminokat, gyümölcs, zöldség, méz, tea. Nem allergiás, nem asztmás már voltunk ezeken a vizsgálatokon.

2020. okt. 5. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Mi az hogy középsőben is ? Nekem előtte sem volt beteges egyik gyerekem sem.
2020. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Bölcsiben az első évben és oviban is az első évben volt csak betegesebb, utána ugye összeszokott társaság volt, nem voltak annyit betegek.
2020. okt. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Nekem még csak babám van, de unokatesóm kisfia ilyen volt. Sőt nemcsak középsőben, de még nagycsoportosan is... az anyja teljesen kivolt, egy évben 3-4x kaptak el fosós-hányós vírust, és gyakorlatilag októbertől áprilisig konstans ment az orrfolyás, torokfájás, köhögés, stb. Még hordta is orvoshoz a kissrácot, hogy tuti immunrendszeri beteg.


Amikor iskolába került, egy csapásra megszűnt ez, egy napot sem hiányzott az iskolából. Nem derült ki, hogy mi volt az oka.

2020. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%

Szomorúan olvasom, amit írtál. A kisfiam most kezdte az ovit, nagyon szerettem volna visszamenni dolgozni, de nem vették vissza. Nálunk is épp beteg a fiam. Még csak most kezdődött az egész, de már totál depis vagyok emiatt, ráadásul az anyagi helyzetünk is a béka feneke alatt.

Én most Béres cseppet kezdtem el adni neki. Remélem használ.


Jó lenne amúgy, ha legalább lenne valami kedvezmény a munkába visszatérő édesanyáknak. Vagy részmunkaidő.

Mi már emiatt nem merünk testvért vállalni.

2020. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Válts óvodát. Nálunk ez megoldotta. Sajnos a higiénia színvonala sok helyen elég alacsony.
2020. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanez, csak az én gyerekem 6 éves, eddig is alig volt bent összesen 10 napot, megint "beteg", semmi extra csak egy két köhintés. Ma sikerült megbeszélnem az orvossal, hogy legközelebb, ha szólnak, hogy "beteg", még aznap hívjam a dokit és kérjek időpontot(csak így lehet már menni dokihoz), mert lehet, hogy még délután be tudnak hívni, megnézi és ad még aznap egészséges igazolást, hogy másnap mehessen.


Kicsit a sarkunkra kell állni. 3 délelőttnél többet egyhuzamban még nem volt a gyerek oviban idén, be sem tudott szokni.

2020. okt. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most is itthon van egy hétig. Köhög, náthás. Hőemelkedése, láza nincs. Antibiotikum se kell és hiába gyógyul meg teljesen,megy 3 napot és megint taknyos. Hétfőn megy aztán ha bírja is mindjárt itt az őszi szünet. Alig megy októberbe megint. Ovi váltás nem jöhet szóba mert faluban lakunk és csak egy ovi van. Nekem meg nincs jogsim úgyhogy csak busszal tudnám hordani a városba. Férjem 6kor már indul dolgozni. Mi még anyagilag ki is jövünk mert férjem jól keres de én már kikészülök ettől az állandó itthonléttől. Több gyerekünk biztos, hogy nem lesz mert akkor az életbe nem tudok dolgozni menni.
2020. okt. 6. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!