Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beteg gyerek - munkahelyváltás?

Beteg gyerek - munkahelyváltás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem, hogy volt már valaki olyan szituációban, hogy munkahelyváltásra kényszerült, mert a munkahely nem tolerálta a gyerek miatti táppénzt? Én most valószínűleg ilyen helyzetbe kerülök. Szeptember óta dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, azóta kétszer voltam táppénzen, decemberben 3 napot, és most 4 napot vagyok a héten. Amikor tegnap hívtam a főnökömet, hogy nem tudok menni, mondta telefonba, hogy 'át kell beszélnünk ezt' ha újra munkába állok, mert nem gondolta volna, hogy ilyen sokat lesz beteg a gyerekem, és ennyit fogok hiányozni. (ezt mondjuk igazságtalannak tartom, mert nem hiszem, hogy sok lenne ennyi hiányzás, de persze ez relatív...). Ti a helyemben váltanátok? (persze az is lehet, hogy megkapom a felmondásom amikor legközelebb megyek, és akkor a helyzet megoldódott 😔)
2020. márc. 3. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jellegű a munkád? Nincs, aki helyettesítsen ilyen esetekben?

Egyáltalán nem gondolom extrémnek a fél éven belüli két betegállományt - ennyit akár saját jogon is lehettél volna beteg...

2020. márc. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Milyen szerződéssel vagy ott?

Mondjuk sem határozott, sem határozatlan idejű szerződés esetén nem alapos indok a gyermekápolási táppénz.

Szóval én azt mondom, lehet róla beszélgetni, és ha nem tetszik neki, mondjon fel ő neked. De semmiképp nem te, vagy nem közös megegyezéssel...

Aztán ha idáig eljutsz, akkor a felmondási idő alatt majd keresgélsz valami másikat.

2020. márc. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 könyvelő cégnél dolgozom asszisztensként. Nincs helyettesem sajnos, emiatt is problémás a helyzet.

#3 határozatlan a munkaszerződésem.

Arra is gondoltam, hogy érdemesebb olyan munkahelyre mennem, ahol többen vanbak egy munkaterületre, és így helyettesíteni lehetne a hiányzót.

2020. márc. 3. 12:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szomorú. Szüljél gyereket, de dolgozzál, de ha beteg a gyerek, oldjad meg máshogy.


Amúgy én nem mondanék fel azért, mert a főnők ilyen tirpák. És egyáltalán nem sok a betegállományban töltött időd.


Kíváncsi vagyok, miről akar beszélni a főnököd.

2020. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Nézőpont kérdése, h sok-e ennyi hiányzás, persze a munkaadó szemszögéből nyilván sok. De mint alkalmazott én sem tartom extrém soknak, főleg, hogy egyébként a munkámra nincs panasz, amivel talán kompenzálok ennyi hiányzást... én is kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani, de lélekben felkészültem, hogy nemsokára kereshetek új munkát...
2020. márc. 3. 12:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

7 hónap alatt 1 hetet hiányoztál, én összetettem volna a 2 kezem.Baromi nagy se

ggfej hogy ebbe beleköt, akkor miért alkalmazott kisgyerekes anyát? Hogy utána lelki terror legyen? Interjun nem került szóba?


Én azt mondom ne hagyd magad ha nem rúgnak ki kapásból akkor igenis kérd ki magadnak a dolgot. Ne félj mert máskülönben is valszeg elbocsátanak. És keress mást.

2020. márc. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én főnököm sem tolerálja sajnos. Pedig mostanában influenza és hányás-hasmenés is volt. Most babát várok 9 hetes vagyok. Ahogy megtudta a főnököm, hogy babát várok megszüntette a határozatlan munkaszerződésemet és december 31-ig kaptam csak egy munkaszerződést..

Hát ez van..

2020. márc. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 Állásinterjún egyértelműen azt mondták, hogy rugalmasan állnak hozzá, és megértik, hogy beteg a gyerek időnként. A főnököm még azt is kihangsúlyozta, hogy tudja milyen nehéz a helyzetem, és hogy az ő felesége ezért is nem megy el dolgozni, mert nem tudnák megoldani a beteg gyerekkel való otthonmaradást... Szóval így vettek fel, hogy tudták, benne van a pakliban hogy esetleg gyápra megyek.
2020. márc. 3. 13:49
 9/10 A kérdező kommentje:
#7 Sajnálom... 😔 máshol sem jobb a helyzet ezek szerint
2020. márc. 3. 14:10
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor erre hivatkozz amit mondott. Nehogy már te érezd magad kellemetlenül mikor kvázi átvert mert ha megmondja hogy nem tolerálja lehet más helyet választasz.
2020. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!