Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál így második gyereket?

Vállalnál így második gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy tehermentes családi házunk 2 szobás, felújítás alatt és egy örökölt városi lakásunk (a dédmama lakik benne jelenleg, mint haszonélvező).

Csak a férjemnek van jogosítványa, van egy autónk.

Az össz bevételünk kb. 450.000 Ft.

Van egy 11 hónapos babánk.

A bajos rész:

-Én még szeretnék tanulni és jogsit szerezni, de második gyermek esetén ez halasztódna.

-Nincs nagymama, vagy olyan rokon, akire szívesen bíznánk a gyerekeket, ha valami apróbb vagy nagyobb baj van. Csak én és a férjem vagyunk (dédmama nem vállalja, nem is várjuk el tőle, idős már ehhez.)

-Rossz szülésélményem volt császármetszéssel a végén, kudarcba fulladt szoptatás, nehezen léptem túl rajta. És félek az újabb császártól.

Viszont. Nagyon vágyom mégegy gyerekre, a férjem is mondogatja, hogy jó lenne mégegy, eredetileg is mindketten két gyermeket szerettünk volna. 31 évesek vagyunk.

Nem arról van szó, hogy, idegenekre bíznám életünk második legfontosabb kérdését, csak szeretnék tisztán látni. Nálatok hogy alakult? Hogy döntöttétek el, hogy hasonló helyzetben legyen-e második gyermek?


2020. okt. 5. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

legyen.

de előbb tanuljál és szerezd meg a jogsit.

2020. okt. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a harmadik gyerekkel vagyunk úgy, hogy hezitálunk rajta. Abban maradtunk, hogy ha elborítja az agyunkat a "gyereket akarunk" érzés, és ez az érzés erősebb lesz minden aggodalomnál, akkor belevágunk. Ha nem jön ilyen kattanás, akkor marad a 2 gyerek.
2020. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ém vagy 2-3 évet végig vacilálgattam hasonló kérdésekkel de végül belevágtunk és nem is lehetnék boldogabb.
2020. okt. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Még várjatok szerintem vele, ráértek, majd ha úgy érzed, készen állsz rá.
2020. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha most elhalasztjatok, könnyen lehet, hogy már végleg hármasban maradtok.

Jogsit amúgy munka mellett se túl könnyű megoldani (legalábbis nekem nehéz volt).

Igazából én is hasonló válaszút előtt voltam, de bennem erősebb volt a második gyerek iránti vágy, így a többi tervet halasztottam. Gyereket akkor tudtam vállalni, meg benne voltam a gagyogasba, a többire meg még ott van 10-20 év.

De nekem ilyen a habitusom. Hasonló korú és bevételű pár vagyunk.

2020. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2020. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vállalnám. Sokáig vacillaltunk mi is rajta, nekem a terhesség volt gáz (toxemia), ami miatt féltem nagyon, hogy legközelebb baj lesz belőle, plusz nekem is császár volt, annak a gondolata se vonzott túlzottan. Aztán 2,5 éves volt a kislányunk, mikor erősebb lett a vágy a félelemnél, és egy jó dokival való konzultáció után belevágtunk azzal, hogy természetes szülés a cél. Hát, nem jött ki túl jól, a toxémiatol ismét egy hajszál választott csak el, emiatt megint császár lett, szét idegeskedtem magam az utolsó hetekben, de nagyon örülök, hogy rávettem magam, mert csodás kisfiam született! Kár lett volna kihagyni.

Vagjatok bele, jogsit terhesen is tudsz csinálni, tanulni neg lesz még időd.

2020. okt. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is most tervezzük a másodikat, majdnem ilyen paraméterekkel a szülést és a szoptatást kivéve. Én is most kezdem a jogsit, a babaprojektet pedig tavasszal kezdjük, addigra egy intenzív tanfolyamon remélhetőleg megszerzem a jogsit és tervben van még 2 nyelvvizsga de erre annyira nem kell készülnöm mert aktívan használom őket. Én simán belevágnék a helyetekben csak előbb szerintem te is csináld meg a jogsit, 2 gyerekkel nagy segítség lesz. Ameddig vezetsz pedig valahogy meg kellene oldani a gyereket, esetleg bölcsi, csana ilyesmi nem lehet megoldás?
2020. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is ebben vagyunk, de a mi gyerekünk 9 hónapos.


Én még nem akarom. Ráérek pár év mulva is szülni. 35 alatt le fogjuk tudni, de egyelőre még nem alkalmas. Nekem szükségem van a munkára és arra hogy kiszakadjak az itthon létből

2020. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!