Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál így második gyereket?

Vállalnál így második gyereket?

Figyelt kérdés

2 szobás a lakás (igaz a szobák elég nagyok), elköltözni leghamarabb mostantól 2 év múlva tudnánk, ha minden jól alakul.(Lakáskasszánk van) Szóval 1-2 évet kellene kihúzni négyesben 2 szobában. Van már egy 3,5 éves kisfiunk, most jutottunk oda, hogy vágyunk nagyon még egy gyermekre, meg biztos jó lenne, ha nem egyedül nőne fel a kisfiunk, de kicsit félek hogy szűkösen lennénk, meg főként az anyagiaktól... El tudunk-e majd tartani kettőt...Eléggé hónapról hónapra élünk, de a munkahely viszont mind a kettőnknél stabilnak mondható a mai viszonylatban. Én 32 vagyok, párom 34. Egyfolytában csak agyalok és nem jutok semmire, mert nem tudhatom, mit hoz a jövő, bár könnyebb nem valószínű hogy lesz.

Ti bele mernétek vágni? Azok tapasztalatait is várom, akik hasonló helyzetben vannak és 2 gyereket nevelnek. Mennyire terhelte meg a családi kasszát hogy már nem egy, hanem két gyereket kell etetni, ruházni? Nem kényelmetlen 2 szobában?

Köszi előre is a válaszokat! :-)


2013. júl. 2. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nővéremmel mi 2 szobás lakásba nőttünk fel, és igazság szerint középiskolás korunkig nem is zavart minket. Akkor is csak a tanulás miatt. Azt meg megoldottuk, úgy, hogy mindkét szobába lett egy íróasztal és ha nagyon egyszerre kellett tanulni akkor anyuék kimentek a konyhára, beszélgetni, sütni.

Pénz ügyileg nem tudok hozzá szólni.

2013. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Megvannak még a babacuccok? Mennyire lehetne másikneműre adni, használni őket? Volt tejed előzőleg? Ha ezekre pozitív választ tudsz adni, akkor nagy valószínűséggel csak a pelenkára kell költeni az első fél évben. De aztán se kerül sokkal többe, ha ugyanolyan nemű lesz. Minden ruhát, játékot fel tudtok újra használni. Enni meg nem igazán eszik sokat egy kisgyerek. A kiadások majd körülbelül iskolás korban fognak jobban megnőni, akkor már többet esznek, kellenek a tankönyvek, füzetek....persze ha különböző neműek, akkor nem sokáig lehet öltöztetni az előző gyerek ruháiba. De biztos vannak fehér rugijaitok. Kürülbelül fél éves koráig akár aludhat a ti szobátokban is, és mivel a másik gyerek már 3.5 éves, tehát több, mint 4 lesz, mikor megérkezik a kistesó, máskor fognak aludni. Amíg nem alussza át az éjszakát, aludjon a ti szobátokban. Aztán már lehet egy szobába rakni őket, majd idomulnak egymáshoz, a nagyobbik legalább megtanul alkalmazkodni, ahogy a kicsi meg ebbe nő fel.

Határ eset, hogy belevágnék e. Talán a jövőben még előre is juthattok munka ügyben.

Az anyagir részét majd évek múlva érzitek meg.

2013. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az alapján, nálatok nem annyira anyagiak függvénye a második gyermek vállalása....mégha ezen is agyalsz.

Ha van két nagyszoba, ha van komoly megtakarítás, ha van biztos munkahely...akkor mi kéne még szerinted? Csak egy harmadik szoba? Ugyan!

A kényelmetlenségtől félsz. Ha így van, akkor ne jöjjön második gyerek. De nem azért lesz kényelmetlen, mert nincs három hatalmas szobátok, hanem mert két gyerek mellett a feladataid megtriplázódnak és te ezt nem fogod bírni.

2013. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőségetek nagyobb lakásba menni idővel, akkor vállalnám, de azt írod nagyok a szobák, akár a későbbiekben le is lehetne választani. Szóval ezen nem múlna. Az anyagiak más kérdés, de gondolom sok minden maradt a nagytól, így azokra már nem kellene költeni. Igazából ti tudjátok, hogy álltok, mi fér bele.
2013. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk lenne elég szoba mindenkinek, de a három gyerekem (5, 3 és 1 évesek) születésük óta egy szobában vannak. Soha nem zavarták még egymást. Most akarom majd a nyáron szétköltöztetni őket, de ha nem tudnék nekik külön szobát adni, nem dőlne össze a világ.

14 éves koromig laktam a tesómmal közös szobában. Semmi gondunk nem volt vele.

2013. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Második: valamennyi babacucc van még, pl. kiságy, pelenkázó, utazóágy, sport babakocsi. Babaruha is akad még.

De elég sok cucctól megváltunk, mert sokáig csak 1 gyerekben gondolkodtunk, meg tárolni sincs sok helyünk. Szoptatni nem tudtam az elsőt, de ezen nem gondolkozom, a másodikat lehet hogy simán tudnám. Sok ilyen eset van.

Igen, azt mi is úgy gondoltuk, hogy a kicsi velünk lenne egy szobában, a nagy meg a másikban, aztán a kicsi 2 éves korára talán már el tudnánk költözni.

Harmadik: sajnos NINCS megtakarításunk! Ha lenne, nem is gondolkodnék.

Negyedik: leválasztani nem lehet a szobákból, annyira azért nem nagyok. :-)

2013. júl. 2. 21:21
 7/11 anonim ***** válasza:
A szobák száma szerintem nem akadály, mi nem tervezünk költözést, 2 szobásban lakunk a 4 éves fiammal és a 2 éves lányommal. Nem élünk nagy lábon de megvan minden, ami kell. Ruhákat olcsón lehet börzézni, turizni, a fiamét általában eladom és veszek az árából csajosat :) Ne agyalj, a legjobb, amit a gyermekedért tehetsz, hogy szülsz neki egy testvért!
2013. júl. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóval nagyon egyetértek! A testvér a világ legjobb dolga! :-)

Ruhákban szerintem sem lehet gond, nem lesz nagy összeg, én az Aldiban szoktam jó áron klassz cuccokat venni a gyerekeknek, a KIK-ben rendszeresen vannak leárazások, ott is ki lehet fogni jó dolgokat, meg ha van egy jó turi a közelben, kincset ér. 150-300Ft között turiztam legutóbb darabját a hibátlan, gyönyörű kis nyári H&M és Next ruciknak, GAP pólóknak, pár ezerből komplett felöltöztettem a három gyerekemet és a ruhák olyanok, mint az újak.

Szoptatás: ha szükséged van segítségre, írj priviben, szívesen segítek, vagy nézelődj a www.lll.hu-n a témában, ugyanis majdnem teljesen biztos vagyok benne így látatlanban is, hogy ha minden segítséget megkapsz a szoptatáshoz, akkor menni fog.

A lakás nagyságot szerintem ne bánd, két gyerkőccel is elfértek, most még különösebben nem is fogja megterhelni a családi költségvetést a pici érkezése, később többe lesz, mire iskolába kerülnek, de remélhetőleg addig ti is alakultok anyagilag.

2013. júl. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy van lakáskasszátok. Azt megtakarításnak nevezik, méghozzá lakáscélú megtakarításnak. Tehát VAN megtakarításotok.
2013. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Mi pont így élünk. 2 szoba (bár nekünk nem túl nagy), és mi is 2 év múlva tervezzük a költözést. Fundamentánk van. Megtakarítás semmi, ezen kívül. Hónapról hónapra élünk, férjem vállalkozó és pedagógus. A lánykánk 4 éves és 1 hónap múlva születik a hugica. Csak 1-2 apróságot kellett vennünk. Én nem szerettem volna túl nagy korkülönbséget a két gyerkőc között. Anyagiak miatt nem aggódom. Szerintem nem kerül sokkal többe 2 gyerek.

Vágjatok bele!:-)

2013. júl. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!