Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok úgy második...

Ti vállalnátok úgy második gyereket ha az elsővel nagyon nehéz terhességetek volt?

Figyelt kérdés
Szeretnénk második gyereket, viszont a kisfiammal borzasztó nehéz terhességem volt. Már 20 hetesen kezdett nagyon keményedni a hasam, hiába szedtem a magnéziumot. Már akkor elmentem táppénzre és sokat pihentem, viszont így is kinyílt a méhszáj 26 hetesen, és 3 hétig kórházban feküdtem, mert majdnem koraszülött lett a kisfiam. Utána is már végig feküdnöm kellett otthon is, gyógyszerek ellenére is folyamatosan keményedett a hasam, annyira ha már 5 percet járkáltam alig kaptam levegőt, nagyon sokszor szúrt a tüdőmnél. A szülés utáni 2 hét is borzasztó volt, annyira fájt a gátseb, hogy ülni nem bírtam, nagyon sokat szédültem, teljesen legyengültem. Kisfiammal nem volt gond, mert nyugodtan feküdhettem, de ha megint terhes leszek akkor a kisfiammal mi lesz ha megint így alakul.

2017. jan. 16. 15:45
 1/5 Snorri ***** válasza:
56%
Hány éves a fiad? Én mindenképpen várnék addig, amíg megérti, ha akár hetekre kórházba kerülsz. Nagyon nagy trauma lehet neki. 3 hét hosszú idő. Aztán azt is megértse, hogy neked pihenned kell, feküdnöd, csak így tudsz vele foglalkozni. Segítség lenne, amíg fekszel?
2017. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én most fogok szülni, de hasonlóan rengeteget kellett feküdnöm a terhesség alatt. Ennek ellenére szeretnék második babát, de természetesen megváltoztak a terveink a férjemmel, jelenleg úgy gondoljuk, hogy akkor lesz testvér ha a gyerek már elég nagy (iskolás, minimum 7 éves) ahhoz hogy megértse, hogy most anyának pihenni kell. 3-4 éves mellett nem vállalnám be, senkinek nem jó egy 2. -3. trimeszter elején született koraszülött, viszont a gyerekemet nem tudnám hova lepasszolni (vagy inkább nem is akarnám) 2-3 hónapra. Apa nem tudna otthon maradni nálunk több hónapra.
2017. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ugyan nehéz, csak az első 14 hét, amit végighánytam, bár azt se tudom elképzelni, hogy maradtam volna talpon egy gyerek mellett, de valahogy biztos, a muszáj nagy úr.

Ami viszont nagyobb gond, hogy bár a terhesség további részében én majd kicsattantam, nagyon jól éreztem magam, nem fájt semmim, a vérnyomásom magas volt a 32. héttől. 90%, hogy csak fehérköpeny fóbia, de a végén már nem mertek hazaengedni az orvosok, habár szerencsére már csak pár napom volt. Én is épp a kórházi lét miatt döntöttem úgy, hogy kb. 6 év korkülönbséggel lesz csak tesó, hogy ha megint megszívom a vérnyomással, és ne adj isten hamarabb, és hetekre bekerülök, megértse a lányom. Most másfél éves, nem tud nélkülem aludni, iszonyúan megviselné, és engem is, én ezt nem kockáztatom, nem bírnám ennek kitenni. Inkább várok még pár évet a tesóval, és ha esetleg így alakul, őt sem viseli majd meg annyira.

2017. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En vállalnék igen, ha elég nagy a fiad:)
2017. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nálunk a folytatás is nehéz, nem csak a terhesség. Nagyszülők távol, bölcsibe, csanába egyéb okokból nem adhatom. Így ha orvoshoz kell mennem, ő is jön velem. 2 éves múlt. Elfogadtam, hogy itt vannak a határaink, nem bírnám sem fizikailag, sem mentálisan, sem anyagilag... ha becsúszna, szeretettel várnánk, de tudatosan nem vállalunk többet.

Neked kell érezned, hol vannak a határaitok ☺

2017. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!