Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mióta anya...

Mit tegyek, ha mióta anya lettem, semmi boldogságom nincs az életben?

Figyelt kérdés
Boldognak kellene lennem, de nem vagyok. A gyerek állandóan nyűgös, hisztis, nem lehet vele sehova elmenni, így én se tudok elmenni sehova. Egész nap itt vagyunk bent, ülök a négy fal között, és várom, hogy mikor lesz már este. Ennyi az élet. A házasságom egyre jobban megy a szakadék felé, állandóan csak veszekszünk. Szexuális életünk nulla. Mióta megszültem és megjött, brutálisan fáj a menstruációm, amiatt is folyton idegbeteg vagyok, hogy mikor fog megjönni. Október végén megyek majd osztálytalálkozóra, fogadjunk akkor fog megjönni, és tuti nem fogok tudni menni, mert pont akkor fog fájni az átkozott méhem. Mindig akkor fáj, ha ki akarnék mozdulni valahova. 4 orvosnál jártam. Három azt mondta, hogy ez teljesen normális, hogy annyira fáj a méhem, hogy majd bele pusztulok, a negyedik meg azt, hogy csak hisztizek, és tanuljam meg elviselni a fájdalmat, mert nő vagyok. Ha ki kell mennem valahova a gyerekkel, akkor remeg a kezem, tudom, hogy csúfítani fog ott mindenki előtt a boltba, ha nem kap meg valamit. Aztán itthon meg fojtatja ugyanúgy. Sehova nem lehet elmenni vele, egyedül itthon meg nem hagyhatom, mert kicsi. Először szülés utáni depresszióra gyanakodtam, de aztán rá kellett jönnöm, hogy nem az, mikor már 2 éves lett a gyerekem, és akkor se múlt el. Csak úgy vagyok. Sose voltam egy nagy társaságközpontú ember, de most úgy elmennék valahova valakivel. Csak úgy el. Egy hétvégére vagy egy hétre. Sokszor játszom el a gondolattal, amikor a gyerek nem hagyja abba a sírást meg a hisztit, hogy megfogom magam, odahúzok egy széket a szekrényhez, leveszem a szekrény tetejéről a bőröndöt, összecsomagolok és elmegyek.
2020. okt. 14. 15:51
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
54%

"Es attol mert nem tetszik ahogy fogalmazok, nem egybol a vasvillaert kellene nyulni, hanem azt is megnezni, hogy mit mondok, es vegig olvasni a kommentet. Mert vegig probaltam segiteni, es adtam ötleteket. :)"


Te azt hivod segítségnek, hogy azt írod, hogy elba ta a gyereknevelést, meg kérdőre vonod, hogy miért nem fér bele a szex az életébe? Ha az lenne, hogy nem lenne kedve a szexhez, akkor sincs jogod így beszélni. Tudod sok kezdő anyukának nem fér bele a szex az életébe, mert hormonok, fáradtság, stressz... valami közrejátszik.

És igen, azt is kell nézni drágám, hogy hogy kommunikálsz, milyen stílusban teszed. Ez a "miért nem fér bele a szex az életedbe" ez szerinted milyen stílus? Hidd el, ha kívülállóként nézed, akkor elég ocsmányul hat. Bírálod a kérdezőt, hogy milyen anya, csak úgy látatlanba eldöntöd, hogy ő bizony felkapkodja a gyerekét minden egyes sírásnál, és órákon át nyugtatgatja, és ezért hisztizik a gyerek, mert elér vele valamit, pl.: az anyja megengedi neki a végén. De pont azért hisztizik, mert az anyja nem enged meg mindent a gyereknek. És nehogy már egy 1 éves és egy 2 éves gyereket olyan fejlettnek nyilvánítsunk, hogy majd felfogja, hogy attól, mert hisztizik, nem fog elérni semmit. A mai gyerekek korábban érnek (legalábbis ha a tinédzserkort nézzük), na de azért ott még nem tartunk, hogy egy 2-3 éves gyerek felfogja, hogy hisztivel nem ér el semmit. Neked egyáltalán van gyereked? Ha van, és nemcsak odaböfögtél valamit, hogy a te egy éves gyereked már meg tudja érteni és tudja kezelni a hisztit, akkor tedd össze a két kis mancsod és imádkozzál drága, hogy ilyen "jólnevelt" gyereked van, és te ilyen csodálatos anyuka vagy. És igenis te vagy az az ember, aki mindig mindenkit meggyanusít, hogy biztos abból a fb csoportból jött. Honnan veszed? Tudod, nem mindenki olyan élettelen, mint te. Nekik is vannak ám jobb dolgaik. Ha valaki le akarná járatni a szülőséget, azt nem is egy anonim oldalon tenné, hamis kérdésekkel, de tudod nem kell lejáratni a szülőket, lejáratják ők saját magukat (pl: te). Tisztelet a kivételnek!

2020. okt. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
13%

Nekem hihetetlen, hogy több olyan ember van, aki rendszeresen odaírja minden kérdéshez hogy "te vagy aki direkt gyerekvállalást lejárató kérdést ír ki" "te vagy a provokatív kérdésgyártó, aki magával beszélget".

Ennyi élettelen ember lenne ezen az oldalon, akik itt gyártanak összeesküvés elméleteket?

2020. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
0%

31 Te miről beszelsz? Milyen fb csoport? :D Egy szot sem ejtettem eddig semmilyen kamu kerdes gyartasrol. Kezeltesd magad, azt sem tudom miről beszelsz, en nem az a valaszado vagyok. Es semmit nem mondtam arrol hogy egy egy eves tudja kezelni hisztit. Annyit mondtam, hogy meg van mar náluk a berogzodes hogy sírás=anya jönni fog (ezt is kepletesen ertsd, az anya fogalmat nyilvan nem tudjak meg). Es azt sem mondtam hogy a kerdezo felkapkodja a gyereket, biztos azert hisztizik. Annyit mondtam, hogy a kornyezetemben tobb hasonlo koru kisgyerek is van es bizony előfordult hogy az anyuka kiegett, mert nem tudta kezelni ezt, hogy egesz nap ok nelkul bőg a gyerek, es csak akkor hallgat ha anyu szaladgal vele kezben. A ket évessel. Ennek nincs koze ahhoz hogy hogy viselkedik a boltban a gyerek, nyilvan bőg egy 2 eves ha nem kap meg valamit, de az hogy otthon is egesz nap bőg, az mar jelent valamit. De hagyjuk akkor a gyereknevelést, nyilvan inkompetens vagyok benne. :) Akkor hagyjuk el ezt, rad hagyom, foglalkozzunk massal.

Maradjunk a kerdezo hazassaganal peldaul, ami szerintem meg mindig a problema forrasa, es utana marad a gyerek. Nyilvan ha a kerdezo ferje nem 10 percet foglalkozna egy nap a gyerekekkel az mar sokat javitana a helyzeten. De a kerdezo meg mindig nem felelt arra peldaul, hogy apuka akarta e egyaltalan a gyereket, vagy hogy miota vannak egyutt. Ezek ismerete nelkul nehez segiteni.

2020. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!