Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bármit megtennél a gyerekedért?

Bármit megtennél a gyerekedért?

Figyelt kérdés

Azt szokták mondani, hogy egy anya bármit megtenne a gyerekéért. Ez valóban így van? Lemondanál a boldogsagról, szerelemről, dolgoznál napi 20 órát, ennél száraz kenyeret életed végéig ha a gyereked jóléte, boldogsága, jövője múlna rajta?


Mi az, amit bevállalnátok érte és mi az amit nem?

Mitől ilyen erős az anyai szeretet?


2020. okt. 14. 17:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Kb. ugyanazt megtenném érte, amit a saját egészségem, biztonságom, anyagi jólétem vagy életbenmaradásom érdekében is megtennék. Miért? Mert az anyja vagyok. Elsődleges fajfenntartási ösztön.

Idén volt szerencsém élesben tesztelni, mikor gondolkodás nélkül úsztam be utána a mélyvízbe, mert drága magzatom hülye volt. (17 éves...gondoltam tud magára vigyázni olyan strandon, ahol 500 m térdig érő víz van, mielőtt mélyül a víz. Tévedtem.) Poén, mert utána ki akartam próbálni, hogy úszok egyet, de nem mertem. Félek a halaktól.

2020. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Bizonyos határokon belül.

Pl.egyik ismerősöm a 20éves lányát elkísérte vonattal az ország túlsó felére a barátjához, mert a lány félt egyedül vonatozni hajnalban. Na, erre már lehet azt mondanám, h."20évesen oldd meg lányom!"

2020. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
Amiket felsoroltál azokat pont nem. Ember vagyok, nemcsak anya. Miért ne járna a szerelem nekem is? A boldogság? Minek dolgoznék 20 órát, ha az alapokat szülés előtt megteremtettem?
2020. okt. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Kerültem életveszélybe miatta, mert őt mentettem a helyzetből. Ezért azt gondolom, hogy igen. Egyszerűen nem gondolkoztam, eszembe sem jutott. Nem tudom, hogy ilyen hirtelen cselekedtem volna-e, ha másról lett volna szó, de a gyerekek esetében ez biztos.

Ami a lemondásokat illeti az külön téma szerintem. De igen, lemondanék a szerelemről, ha pl azt látnám, hogy a gyerekeimet nem szereti, és ezért nem boldogok. Vagy igen, nem ennék, ha ő nem ehetne.


(És én elkísérném a vonattal is. Örülnék, ha engem hívna, ha bízna bennem, ha érezné, hogy számíthat Rám. Sosem akarom azt mondani neki, hogy "Old meg!" Az anyja vagyok, bármilyen problémája van. Ez 20 évesen sem lesz más.)

2020. okt. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem csak az anyai szeretet viheti rá erre az embert. Kényszer is van a világon. Lemondtam a jó munkámról és ki is estem teljesen a munkaerőpiacról, hogy fejlesztve legyen. Párkapcsolatom, de még csak szexkapcsolatom sem lesz már soha. Szerelem... álmodik a nyomor!

Nem adtam volna én ezeket fel pusztán szeretetből, annál önzőbb vagyok. De a muszáj nagy úr... Mit tehettem volna? Hagynom kellett volna az eredeti fos állapotban? Így sem sokkal jobb, de valamivel azért igen, a szegregációt egyelőre megúsztuk.

2020. okt. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
#4-nek : szerintem van az a pont, amikor azt kell mondani, hogy "oldd meg!" Ha nem rudja egy szülő ezt mondani, az ilyenből lesznek az életképtelen felnőttek, akikkel pl.az egyetemen találkozom. Anyukával jön beiratkozni, anyuka tölti ki a dokumentumokat, anyuka veszi fel az órákat, anyuka jár utána az ösztöndíjaknak és még sorolhatnám. Ez mind amiatr, mert nem tudja azt mondani a felnőtt gyerekének, hogy "oldd meg!" Ez nem a gyermekért van, hanem ellene.
2020. okt. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Hát szerintem meg más az önállóságra nevelés, meg az amiket te írtál.
2020. okt. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

Nem. Nem mondanék le szerelemről miatta. De ezt nem is tudom, hogyan kell elképzelni a gyakorlatban? Hisztis a gyerek, mert anyu szerelembe mert esni? Hat majd megbekel. Nyilván olyan férfinek nem lenne helye az életemben, aki nem tudja ot elfogadni. Szoval akkor max randi lenne azzal a pasival, semmi több.

Nyilván a többi dolog költői túlzás, de ha 20 órát kell dolgoznom és száraz kenyeret ennem, az nemcsak róla szól, hanem rólam is. Ebből a szempontból, hogy van egy gyereked, nem akkora többletköltség, hogy vele ehezel nélküle meg nem...

2020. okt. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Igen.

Mikor egyetemre ment, az én fizum egy az egyben elment rá minden hónapban (albérlet, zsebpénz, jegyzetek/tankönyvek, ruhák, stb). Szóval én 3,5 évig azért keltem hajnalban, dolgoztam egész nap, hogy neki jó, jobb legyen.

2020. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Nem ölnék embert, nem rabolnék bankot, nem rejtegetném, ha gyilkosságért köröznék, és nem is vallanám magam bûnösnek helyette, hanem megmondanám, hogy tessék vállalni a felelôsséget stb. stb.
2020. okt. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!