Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van a környezetetekben olyan...

Van a környezetetekben olyan aki elhalasztotta a gyerekvállalást a covid miatt? Vagy szerintetek ez teljesen hülyeség mert máskor is lesz más milyen betegség pl?

Figyelt kérdés
2020. okt. 14. 18:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Én ha akartam se tudtam volna elhalasztani, mert az első hullám elején derült ki, hogy várandós vagyok. A terhesgondozás, az orvosi vizsgálatok, vérvételek mind zökkenőmentesen működnek. Legalább is én nem tapasztaltam fennakadást, pedig sztk rendelésre és magán rendelésre is járok. A klinikákon látogatási tilalom van most, de máskor is volt már. Apukák bent lehetnek a szüléseken is. Nálam annyi van inkább, hogy ha nem muszáj, akkor nem mozdulok ki itthonról. Ha megyek is valahova, akkor próbálok autóval menni, vagy a férjem hoz-visz.
2020. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

Igazából nem tudok ilyenről. A fb-s ismerősi köröm ugyan úgy vállal gyereket. Az egyik pont márciusban lett terhes egy másik meg szintén tavasszal-nyáron.

Nővérem is vállalt volna, de elvetelt.


Egyébként a covidtól vannak durvább betegségek is, csak most azoknak nem olyan jó a marketingje.

2020. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Nálam is kb ugyan az, mint az elsőnél. A várandósgondozások működnek, abban nincs semmi fennakadás. Apuka benn lehet szülésnél. Csak amég utána benn kell lenni a kórházban ott van változás, mert nincs látogatás. Annyit viszont ki lehet bírni.

Ugyan én se voltam döntési helyzetben, mert épp vírus előtt teszteltem pozitívat, de ha nem így lett volna, akkor se akadályozott volna minket a gyermekvállalásban.

2020. okt. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Tavaly októberben lettem várandós.

Hamarabb jöttem táppénzre, mint szerettem volna, mivel bezárt a suli, itthon kellett maradnom a két naggyal..

2020. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

Két hónapot halasztottuk, amikor beütött, aztán rájöttünk, fölösleges tovább. A terhesgondozás, szülés ígyis-úgyis lesz, nem állhat le. Ki tudja, hány "hullám" lesz még mire lesz vakcina, az idő meg csak telik.

Barátnőm férje orvos, kis gondolkodás után ők is belevágtak tavasszal, sikerült is.

2020. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Mi kicsit toljuk emiatt igen.
2020. okt. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is októberben derült ki. A tavaszi időszakot elcseréltem volna. Nem volt jó, h.a szüleim kb.fotókról látták a pocakomat.
2020. okt. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
En konkrétan senkit sem ismerek. Eddig nem volt olyan nagy dráma a kórházakban. Nalunk volt egy kicsit para, mikor bezártak a kórházat és a kismamak nem tudtak hol fognak szülni, mert mindenki mást mondott de ezen kívül minden rendben volt.
2020. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Igen, én két ilyen párról is tudok akik tavasszal a covid miatt nem vágtak bele a próbálkozásba

Az egyiknél ápolónő a nő, szóval megértem, a másiknál pedig szerintem részben csak kifogás volt a covid, ők már 40 felé járnak, hezitálnak amúgy is szerintem h kell-e még egy gyerek.

Csak hát mivel a covid járványnak még legalább fél-1 évig nem lesz vége, a végtelenségig nem lehet ezt húzni idősebb párnál, mert kifutnak az időből. De tavasszal ugye még mindenki azt hitte h 2-3 hónap alatt lezajlik az egész.

2020. okt. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ne várjatok. Mi februárban a dokim tanácsára nem vágtunk bele, mert jajj covid mi lesz. Most szerettünk volna neki kezdeni, erre rossz lett egy lelet eredményem, ezért a következő négy hónapban biztosan nem szabad próbálkozni. Utána meg még ki tudja hány hónap mire sikerül, ha egyáltalán neki állhatunk. Ha februárban elkezdjük már lehet szülnék hamarosan. Ne várjatok, mindig lesz valami.
2020. okt. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!