Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy bocsájtasz meg magadnak,...

Hogy bocsájtasz meg magadnak, amikor elszakad a cérna?

Figyelt kérdés

Alapvetően elég türelmes anyuka vagyok, nem vagyok veszekedős, de vannak pillanatok, amikor betelik a pohár, elszakad a cérna.

Pl. ma hajnalban is. Nem volt hajlandó visszaaludni, akármit csináltam. Nagyon fáradt voltam és nagyon elegem volt, mert mostanában ebből kezd rendszert csinálni. Elszakadt a cérna és nagyon rákiabáltam. Erre ő elkezdett keservesen sírni és ölelt, szorított sírva. Abban a pillanatban megbántam, és én is sírni kezdtem és százszor is bocsánatot kértem tőle, hogy így rákiabáltam (egyáltalán nincs ehhez szokva tőlem).

Ő már rég megbocsájtott nekem, de nekem egész nap bántja a lelkiismeretemet, hogy miattam sírt ennyire, és igazából még csak nem is tehet róla, mert nem szándékosan nem aludt vissza...



2020. okt. 15. 14:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Na mondjuk ez ott indul, hogy nem lelkizek ilyeneken. A gyereknek bizonyos keretek között meg kell tanulnia, hol a határ. A tied átlépte. Kiabálták vele, érzékelte, hogy akkor most már nem oké amit csinált. Nem kértem volna tőle bocsánatot. Elmondtam volna neki, hogy szeretem, de mindennek van rendje. Ennyi.

Nem ertem mi ez a nagy lelkizes a gyerekek körül. Néha igenis falba kell ütközniük. Senki sem robot, hogy mindig mindent mosolyogva viseljen el és nem is szabad szerintem. Nem kell mindenért ordítani, de igenis tanulja meg, hol van vége a játszmának.

2020. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Uh, de fárasztó lehetsz... könyörögsz meg ott bőgsz neki, komolyan manapság már semmi tekintély és tartás nincs a szülőkben?! Ha fáradt az ember, megesik az ilyen, megöleled, azt is elmondhatod, miért érezted magad feszültnek, és ennyi. Mit kell ezen ennyit rugózni? Nem nadrágszíjjal csapkodtad, csak hangosabban rászóltál. Nyilván nem kell belőle rendszert csinálni, de ő már rég nem foglalkozik vele, te meg még mindig ezen kattogsz.
2020. okt. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nincs lelkifurkám, mert ha én rászólok, akkor megérdemli.
2020. okt. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem problémázok ilyeneken
2020. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha elszakad nálam a cérna, annak azért általában oka van, szóval nem csinálok belőle nagy drámát. Amennyiben nincs igazam, akkor bocsánatot kérek a gyerektől (a digitális oktatás alatt tavasszal előfordult, hogy csúnyán szóltam rá, türelmetlen voltam, de azért bocsánatot kértem azonnal), de a gyerekeknek tényleg kellenek a határok és éjjel például nem szórakozunk, az nálam alap és én nem is tűrném.
2020. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Mennyi idős?
2020. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Jesszus kérdező...nem kell ám ennyire majmolni a gyereket, semmi baja nem lesz ha párszor rákiabálsz. Többet ártasz neki ha sírva könyörögsz bocsánatért.
2020. okt. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Azért attól is függ mennyi idősről van szó. Kisbabával sosem kiabálnék, de nagyobbal már nekem is elszakad a cérna és megesik az ilyesmi.
2020. okt. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Ma is kiabáltam a lányommal 2x is. Nem érzem magam sz*rul miatta,mert igazán megérdemelte. Amikor visítva csapkodja az asztalt,mert semmi kaja nem jó,amit elé teszek a minimum 6 féléből, akkor igazán megérdemli, hogy rá kiabáljak,ha a szép szó nem használ. Nem kértem tőle bocsánatot és elmondtam azt is neki, hogy hogyha így viselkedik,akkor majd az apjától kap enni este 8kor, amikor haza ér,mert én nem fogok neki úgy ugrálni,ahogy ő fütyül. Addig meg éhesen marad és megtanulja, hogyha azt mondja, hogy éhes és elé teszem az ételt, akkor nem hiszti rohamot kell kapni,hanem enni kell, különben nem lesz előtte étel,mert elzavarom.
2020. okt. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ha jogos, én se problémázok rajta, de most nagyon nem volt igazam. Nem csinált semmi rosszat, csak nem aludt. Ilyenkor nem bohóckodik, nem szórakozik, csak forgolódik, fetreng mellettem, és nem bír elaludni, akármit csinálok. Szóval nem volt jogos, hogy annyira durván rákiabáltam, hogy ennyire megijedt tőlem. Nem vagyok olyan anya, aki mindent elnéz, és mosolyogva nézi, ahogy a gyerek szétkapja a lakást, elég szigorú vagyok, ha kell. De egész más, amikor nincs igazam, és bánt. Főleg, hogy még kicsi, 15 hónapos
2020. okt. 15. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!