Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudják összeegyeztetni a...

Hogy tudják összeegyeztetni a nők a gyereknevelést és a karriert?

Figyelt kérdés
2020. okt. 16. 08:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Én nem tudom, hogy más hogy van vele, de én sehogy nem tudtam sajnos. Sikerült volna, de abba meg én mentem volna tönkre. Ezért átmentem egy kisebb vállalathoz feleannyi pénzért, fele olyan jó munkára. Az én munkám olyan volt, amiben nagyon ott kellett lenni fejben, koncentrációt igényelt. De mivel otthon a gyerekek miatt nem tudtam pihenni, ezért nem tudtam a munkámra koncentrálni.
2020. okt. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy.
2020. okt. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Szervezés kérdése. Anyum úgy nevelt fel három gyereket, hogy óvónőként sokat hosszúzott is. Mégis volt ideje dolgozni, gyereket nevelni és a házimunkát is el tudta végezni. Három gyerek mellett. Igen, meg tudta szervezni a napjait.
2020. okt. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
#3: valószínűleg nem óvónő volt a #1.
2020. okt. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Èn vezetö beosztásban dolgoztam egész addig amíg meg nem született a kisfiam. Addig azt gondoltam, hogy össze fogom tudni egyeztetni a munkát és a gyermekemet. A születése elött általában minden reggel 7-re bennt szoktam lenni az irodában, hogy rákészüljek a napra, sokszor túlóráztam délután, söt nem egyszer a munkát is hazavittem hétvégére. Aztán megszületett a babám. A gyerekem lett az elsö értelemszerüen. A munkában perfekcionista voltam, otthon is, egyszerüen fizikai képtelenség volt maximumot nyújtani mindenhol. Nekem nem sikerült, talán sikerülhetett volna de akkor kikészülök az biztos. Szerintem akármennyire is karrierista a nö, akármennyire is tepert elötte felfele a ranglétrán, szerintem a nöi mivoltunkból fakadóan az az egészséges, ha a gyerek lesz az elsö. Ezt el kell fogadni. Biztos van olyan aki megcsinálja és toppon van mindkét területen, nekem nem sikerült.
2020. okt. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is választani kell. Vagy a gyerekkel töltesz jóval kevesebb időt, vagy a munkádban veszed vissza magad. Na nem úgy, hogy rosszul végzed, csak időben. Tehát mondjuk a 8-4 az tényleg 8-4.

Én nem panaszkodom az itthoni pihenésemre, persze, elfáradok a hétvégére, de azt mindenki. Csak épp időt nem szívesen áldozok fel a munkaidőmön kívül.

2020. okt. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Karriert sehogy. Valamelyik oldal hiányt szenved. Munkát lehet, jó szervezéssel, de az, hogy valaki óvónő, az bocs, de nem karrier. Dolgozni nuszáj és meg lehet oldani. Sokat és kiemelkedőt letenni az asztalra viszont félgőzzel nem lehet. Vagy a melót csinálod jól és más neveli őket valójában (ahogy orvosoknál gyakran látni) vagy a gyereknevelésben vagy jó és van egy akármilyen munkád mellette. Vagy midnkettőt félgőzzel csinálod és akkor minden nagyjából van meg.
2020. okt. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Szívem, az óvónőség mióta karrier? Az munkahely, drágám.
2020. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ilyet nem lehet, ùgy, hogy mind a kèt helyen telejsen ott vagy szellemileg. Nekem a gyerekem fontosabb. A fèrjem jòl keres, ìgy 4 òràban dolgozom
2020. okt. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

3 minden tiszteletem anyuka de, de az óvónő az nem karrier. Hivatás igen, karrier, nem.

Kérdező. Nehezen. Valaki mindig sérül. Vagy a gyerek körüli teendőket bizod részben másra, vagy a munka színvonala nem 100%, vagy a házasságra jut kevés idő, vagy magadra nem marad egy fikarcnyi időd sem.

2020. okt. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!