Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudják összeegyeztetni a...

Hogy tudják összeegyeztetni a nők a gyereknevelést és a karriert?

Figyelt kérdés
2020. okt. 16. 08:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

Segítséggel, legyen az nagyszülő, apa vagy fizetett, türelmes, támogató munkahelyi környezettel és extrém magas teherbírással, drive-val. Nálam az első kettő megvan, a harmadikat még keresem:-D


Elég magas pozícióban lévő háromgyerekes kolléga nagymamákkal szépen megoldja így, de ismerek négy gyermekest is, aki viszont elengedte. Utóbbit is 100%-ig megértem.


Segítség nélkül, és/vagy a magyar elvárásokkal (legyél otthon évekig, ne bízd senkire, stb), szerintem sehogy.

2020. okt. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
32%

Vannak ezek a nagy megmondóemberek, akik könyvet írnak arról, hogy össze lehet egyeztetni a gyereknevelést a karrierrel... na ezeknek az embereknek se karrierjük nincs, se gyerekük, az holtbiztos.

Először is: az a nő, akinek gyereke van, alapból hátránnyal indul a szülésszabadság miatt. Ha megmarad ugyanazon munkahelyen, akkor nehéz visszarázódnia, plusz ugyanolyan teljesítényt és erőbedobást várnak el, mint szülés előtt, vagy mégtöbbet, mivel "egy anyukának van ideje pihenni több éven keresztül, és ha a munkába visszatér, a pihenés mégjobban erősíti". Ha munkahelyet vált, akkor meg még nagyobb hátránnyal indul, ráadásul kezdhet mindent előről.

Másodszor: Tegyük fel, hogy jobbik esetben minden sikerül. (A régi munkahely vagy az új munkahely) Egy ideig megy a lelkesedés, hajtja a hév, a bizonyítási vágy, mert végre azt csinálja, amit szeretne. Csak ezzel az a baj, hogy a hév alábbhagy, a bizonyítási vágy pedig átvált kényszerességgé, ettől az illető görcsös, stresszes lesz, mert mindenhol a 100°%-ot akarja nyújtani. Ilyenkor mit tesz az ember? Mégjobban bestresszeli magát. Előbb-utóbb a munkáját is megutálja, mivel nem okoz neki örömöt, csak stresszforrásul szolgál. Itt ilyenkor több opció is van:

1. vagy megpróbál erőn felül teljesíteni, de abba belerokkan,

2. vagy elengedi magát, és teljesít, ahogy teljesít,

3. vagy otthagyja, és keres egy másik munkát, ami szintén nem okoz számára örömöt, undorral megy be dolgozni.


Sajnos ez van. Egy karrierista nőnek nem kell gyereket vállalnia, csak annak, akinek a gyerekben találja meg az élete értelmét, és nem akar karriert. Nem azt mondom, hogy a karrierista nők rossz anyák lennének, csak azt, hogy az esetek többségében ebből a karrier-gyerek mizzériában a nők általában vesztesen jönnek ki, mert belerokkannak, lelkileg sérülnek vagy otthagyják valamelyiket. Nyilván vannak olyan nők, akik ezt össze tudják egyeztetni, de nem ez az általános.

2020. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
Úgyhogy én nem vagyok karrierista,viszont családom mindenem ha dolgozom akkor arra figyelek.ha családommal vagyok akkor rájuk figyelek.velük foglalkozom,nem munkával.
2020. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%

#13

Nem az volt a kérdés, hogy karrierista vagy-e vagy nem. Hanem hogy lehet összeegyeztetni.

2020. okt. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
46%
Nekem van egy karrierista barátnőm két gyerekkel. Először is a gyerekek között nagy korkülönbséget hagytak (ami amúgy is normális volt, mert az első nem tervezett volt 19 évesen szülte). Kellett a férje + a nagyszülők segítsége a felügyeletben, ez biztos. Ráadásul a férje pénzére is szüksége volt, mert így el tudta indítani a karriert (ez sem adott mindenkinek). Ezek mind tőle függetlenek voltak. Azonban ebben benne lenni az ő dicsősége, feladata. Nagyon energikus, nagyon jó a szervezőképessége, tudatos és ami a legfontosabb imádja a munkáját. Egy perc szabadideje nincs mert munka előtt (reggel 5kor már a piacon van a friss zöldségért, gyümölcsért a csaladnak), és után a családja köti le. Kivételes az ismerettségi körömben az biztos.
2020. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
14%
Melyik piac van nyitva 5-kor? Bármelyiket néztem eddig 6-kor nyitottak.
2020. okt. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
20%
De itt karrierista anyukákrol van szó nem arról hogy lehet a munkával össze egyeztetni a gyerekét.
2020. okt. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!