Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igénybe vette valaki az...

Igénybe vette valaki az egészségpénztári gyermekgondozási támogatást?

Figyelt kérdés

Sajnos elég kevés infót találok róla a neten.

Én határozhatom meg, hogy mekkora összeget szeretnék a saját önsegélyezőmből a GYED-em pótlására havi szinten?

Igénybe lehet-e venni duplikáltan két kisebb összeget (ami nem haladja meg az ellátás alapjául szolgáló összeget) úgy, hogy nem csak a saját számlámról igénylem, hanem a férjeméről is, amiben én vagyok a kedvezményezett? Vagy ezt csak saját ep esetén lehet igényelni?

Nektek mi a véleményetek úgy alapvetően az egészről? Minden infó és ötlet jöhet, mert egyelőre nem látom, hogy miért ne érné meg erre már előre gondolni. (Mégcsak a babatervezés fázisában vagyunk.)



2020. okt. 16. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, a gyest egészítettem ki vele a harmadik évben.

Te határozod, mivel nem "támogatás", csak a saját pénzedet veszed ki vele.

Igen, lehet kedvezményezettként is.

kiszámoló blogon olvashatsz róla többet

2020. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez tök jó. Ezek szerint nincs maximalizálva (ellátás alapjául szolgáló összegen túl) és van lehetőség arra, hogy 2-3 hónap alatt kiutaltassam magamnak akár az önsegélyező számláról a teljes keretemet?

Ez csak azért merült fel, mert pl. a hiteltörlesztés is érdekelt volna minket, de ott ugye maximalizálva van az igényelhető rész és az így nagyon macerásnak tűnt.

Nagyon jó hír a kedvezményezetti lehetőség is.

Köszönöm szépen, nézelődök a kiszámolón is akkor. :)

2020. okt. 16. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!