Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Kormány rendelet-tervezete...

A Kormány rendelet-tervezete a terhességi-gyermekágyi segélyben és gyermekgondozási díjban részesülők számára nyújtott jövedelempótlékról. Itt miről van szó?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"A kormány tervei szerint jövedelempótlékot igényelhetnének azok, akik már tavaly december 31-én is terhességi-gyermekágyi segélyben vagy gyermekgondozási díjban részesültek. A rendelettervezet szerint a kérelmet a tgyásban, illetve gyedben részesülőknek az ellátást folyósító szervnek két példányban kell benyújtani legkésőbb 2012. december 5-éig.

Csak azok kérhetnének kiegészítést, akik 2011. december 31-én már 2012. január 1-jén pedig még ugyanazt a juttatást, tehát vagy tgyást vagy gyedet kaptak. Nem igényelhet kompenzációt az, akik december 31-én még tgyást kapott, január 1-től viszont már gyedet.

Azok sem kapnának pótlékot, akik csak az idén szültek, vagy szülnek, így esetenként több ezer forinttal kevesebb juttatást kapnak kézhez. A múlt év végén már tgyáson lévőknek csak a juttatás végéig járna a kompenzáció, azt követően - ha bruttó 167 ezer forintnál alacsonyabb volt a jövedelmük - akkor a csökkent összegű gyedet kapják majd.

Nem lehet jövedelempótlékot megállapítani annak az igénylőnek, aki a nyilatkozata szerint nem jogosult adójóváírásra, illetőleg annak, aki a családi adókedvezményt három, vagy több eltartott után veszi igénybe.

A jövedelempótlék 202.200 forint tgyás és 119.100 forint gyed felett már nem jár."

2012. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM:)
2012. jan. 23. 21:44
 3/16 A kérdező kommentje:
én tavaly december 20tól GYEDEN vagyok és bruttó 84600 Ftból számoltak és 2 gyerekem van.Kapok vajon valamit?:)
2012. jan. 23. 21:51
 4/16 anonim ***** válasza:
Csak kérdés, hogy mikor kapjuk meg a jövedelempótlékot, ha egyáltalán megkapjuk ....
2012. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
aha:)
2012. jan. 23. 21:58
 6/16 anonim ***** válasza:

Olvasd el, persze hogy kapsz.


A lényeg annyi, hogy akinek folyamatban a tgyás vagy a gyed, azaz dec 31-én és jan 1-én is jogosult volt rá, az kérheti, (167 000 bruttó alatt). De! ha valaki tgyáson volt, az csak arra kaphatja, a gyed-e már csökkent lesz. Az új belépők meg nem kapnak kompenzációt, mert rájuk az új törvény vonatkozik, .

2012. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2012. jan. 25. 12:26
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia

Még ne mfogadták el nincs törvénybe iktatva .Viszont ha elfogadják neked kel igényelni a munkahelyednél ha tb kifizető hely vagy a tb-nél,maguktól nem adnak semmit.Az összeg 100-9500 ft lehet.Jó lenen ha tényleg adnák mert igy nagyon megszivják a gyeden lévő anyukák Bár nem értek azzal együtt hogy akik idén szültek rájuk nem vonatkozik meg aki decemberbe és januárban is gyedet kapott csak az kapja,de hát ez van sajnos

2012. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
és mikortól lép életbe ez a törvény?
2012. jan. 25. 15:15
 10/16 anonim ***** válasza:

Bocs az offért,de nem igazán kerek a dolog nekem. Ha én a 3. gyermekkel vagyok itthon,akkor ne is álmodjak róla?

És ha én szeptemberben beadtam a kérvényt a Tgyás-ra,de a munkáltatóm lelépett,nincs munkáltatóim,de ha az oep úgy állapítaná meg valamikor hogy jogosult vagyok a tgyás-ra,akkor igényelhetnék én is jövedelem pótlékot?- ha nem lenne 3 gyermekem?

Ez nagyon bonyolultan hangzik- Valaki leírná nekem érthetően?


Üdv: 3 lányos

2012. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!