Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Depressziós anya mit tehet ?

Depressziós anya mit tehet ?

Figyelt kérdés

Nincs segítség, párkapcsolat esélytelen. Terápiára azelőtt is jártam évekig . Nem mondom hogy nem segített ,de megoldást nem hozott ilyen depressziós "típus" maradtam. Ha agyon erőszakolom magam akkor se tudok ellene tenni.

Így még ellehetne vegetálni, olyan munkahely ahol tolerálják ha olykor kiesik egy kis idő , pótlom stb , de gyermek mellett nem lehet kivitelezni. Félek főleg miatta.

Lemondani képtelen lennék ez lenne a legutolsó .

Jó lenne ha találnék sorstársakat. Megismertem pár anyukát ugyan hasonló gondokkal de ott volt segítség. Nem mondhatom egy 2-3 éves gyermeknek hogy most ez van olja meg az életét addig míg ki nem sikerül keverednem ebből az állapotból . (Saját magam ellátása is nehézkes ezen időszakokban, gondolatom semmi, üres minden hiába aktivizálom magam vagy próbálom tetetni egy normális szerepet.)

Nem akarom feladni , de így nem lehet csinálni.

A szúrós megjegyzéseket kérem most mellőzzék a hozzászólók, minden negatív véleményt hallottam már (minek gyerek az ilyennek és társai )

Terápia volt sok éven át, gyógyszeres is de nem segített egyik sem hosszú távon. Azt gondolom mindent kipróbáltam már.

Társaság biztosan jó lenne , de az anyagi körülményeim és egyéb lehetőségem nem engedik meg.

(Aki próbálta már az tudja hogy amúgy sem úgy működik hogy elmegyek egy kávézóba és elbeszélgetünk aztán barátságok köttetnek.....)

Egyéb baba mama programra vagy bármi egyéb dologra nincs anyagi forrás .

Nem ,nincsenek rossz gondolataim sőt pozitív dolgokra gondolok és hálás vagyok naponta sok mindenért, mégis levagyok blokkolva /nyomva mint egy zombi vagy mint aki bevan gyogyszerezve (nem vagyok ).

A picit eltudom látni de mit sem ér a tiszta ruha stb ha közben a lélek elszárad. Nem tehetem meg ezt pont Vele.



2020. okt. 16. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pszichiáter kell és gyógyszer, sokféle gyógyszer van, lehet másik hatásosabb lenne. Ez egy betegség, nem oldja meg ha valakivel beülsz egy kávézóba.
2020. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jövő7en én is megyek pszichiáterhez, ő már a harmadik lesz a sorban, pszichológusnál is voltam talán 4 különbözőnél is, még kineziológusnál is, egyik sem tudott segíteni. Vezetett meditációt tartottak, az élet nagy igazságaival jöttek, egyszóval nem vált be, volt olyan aki megmondta, hogy h*lye vagyok, szedjem össze magam.😒

De talán most ő jó lesz. Azt hittem megtudom oldani egyedül, de sajnos nem.

2020. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

sport

vagy legalább sok séta

kocogás vagy online edzés otthon ami nem kerül pénzbe

kihoz a depiből a mozgás

2020. okt. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Írtam hogy éveken át jártam , ezalatt minden féle gyógyszer is ki lett próbálva. Őszintén szólva baromság az egész gyógyszer ipar csak a memóriám épült le, jobb nem lett a problémás terület.

Azért az éveken át tartó"kezelés" nem egyenlő a "voltam kipróbáltam" dologgal.

Az ember társas lény- depressziósan is (és ismétlem ne a filmbéli depresszióból induljunk ki).

Elengedhetetlen.

Várom további tippeket ötleteket.

Köszönöm aki értelmesen szólt hozzá :)

2020. okt. 17. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is a mozgást (legalább séta a friss levegőn) tudom javasolni vagy valamilyen állatot, ha megengedheted magadnak. Igaz, hogy róla is gondoskodni kell, de cserébe ő feltölt. A gyerek ezzel szemben inkább leszív.
2020. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is a mozgást javaslom. Felszabadítja a lelket, kitisztítja az elmét. Kívánom h rendbejöjj, ne add fel.
2020. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!