Ez "baby blues" lenne?

Figyelt kérdés

Szinte mindent magamra veszek, mindenkire meg tudok sértődni, akkor is ha látszólag semmi okom nincs rá.

És az is nagyon rosszul esett, hogy amíg nálam nyüszörgött a baba, mert vele a kezemben próbáltam meg csinálni valami, de mikor valaki át vette csendben maradt. És most azóta ezen kattogok, hogy biztos rosszul csináltam valamit, hogy nála csendben volt. Hogy biztos rossz anya vagyok, hogy én aki az anyja nem tudtam, megnyugtatni. (mondjuk nem is próbáltam,mert épp el voltam foglalva valamivel. Fénymásolni kellet neki valamit.) A fejemben teljesen másképp él a történet, mint ami a valóság, csak azt nem tudom miért. Ma volt az első alkalom, hogy másra, hagytam a páromon kívül. De csak ameddig kimentem rakni a tűzre. De azt hittem, jobban fog hiányolni és nem lesz ilyen jól el valakinél, akit életében másodszor lát. Tudok rá ésszerű magyarázatot adni. Én csak azt nem értem miért zavarnak ezek a dolgok ennyire?! Ha mos így ragaszkodok hozzá mi lesz velem később?!

Bár nem biztos hogy a babához van köze, az is nagyon tud zavarni mikor testvérem nem válaszol az üzenetemre, pedig tudom, hogy van egy egyéves fia aki nagyon lefoglalja. Lehet az a gond, hogy senkivel nem tudok beszélgetni, ha már ezt a kérdést is ide írtam.... Az tény hogy nem igen áll senki közel hozzám. Pedig jó lenne ha őszintén tudnék beszélni rokonnal, vagy baráttal. Vagyis inkább olyan nincs akit érdekelnék... Tehát akkor ez a baby blues igaz?!?!? Mit tegyek?



2019. jan. 21. 13:07
 1/2 közepessüti65 ***** válasza:

Szia! Biztos, hogy nem vagy rossza anya! Ezt felejtsd is el! Az, hogy amint oda adtad csendben lett sok mindent jelenthet. Lehet, hogy csak megszeppent és azért maradt csendben, vagy épp a vele való lavírozás nem biztos, hogy nagyon jól esett neki, akinek meg oda adtad, lehet épp nyugton volt.Az anyja, aki meg tudja NYUGTATNI, az biztos, hogy te vagy!

Másfelől, elég jól össze szedted magad körül a sérelmeket, és most egyszerre tör ki belőled. Nem, nem baby blues. Ha az lenne sem mondanám, hogy az. Kicsit nyugodj meg, és engedd el a gondokat, azokat a dolgokat amik bosszúságot okoznak. Ne hergeld magad ennél is tovább. Nincs semmi baj, gondolj a szép dolgokra, legyél pozitív, és vedd körbe magad olyan emberekkel, akik boldoggá tesznek. Ne haragudj az emberekre, ne gondold túl a dolgokat. Csak legyél boldog, hiszen ANYA VAGY! A legcsodálatosabb küldetés a világon!

2019. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez inkább megfelelési kényszer, szorongás. Nekem is ilyen érzésem szokott lenni, pedig még gyerekem sincs.
2019. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!