Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik az az életkor, amikor...

Melyik az az életkor, amikor egy gyerek nem sínyli meg a szülei válását? Ilyet kérni normális dolog?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy férfival még tavaly nyáron, egy ideig beszélgettünk, írogattunk, de máshogy alakult az életem utána és hagytam inkább az egészet. Majd most május végén ismét találkoztak útjaink és már több lett ebből, mint néha egy kávézás, vagy üzenetváltás.

Elmondta már az elején, hogy van egy kislánya (5 éves) és hogy a feleségével már régen nem olyan a házasságuk, amilyennek lennie kéne, de még próbálkoznak. Oké, elfogadtam, nem is követeltem válást, meg semmit se.

Kötetlenül elszórakoztunk igazából egész nyáron. Aztán most szeptemberben közölte velem, hogy ő el fog válni és szeretné velem ezt komolyan megpróbálni. El is költözött, folyamatban van a válás, erre megkeresett a felesége. Hogy szeretne velem beszélgetni kettesben.

Nagy cirkuszra számítottam, de ez elmaradt. Azt mondta, hogy ő és a lányuk még nem állnak készen arra, hogy elengedjék a férjét és hogy neki nem számít, hogy kivel mit csinál a szabadidejében, de adjam meg nekik az esélyt, hogy újra normális család legyenek és beszéljem le a válásról. Meg hogy én megkaphatok bárkit, neki csak a férje van és a lányuknak is. De ha nem sikerülne megmenteni a házasságukat, akkor ő elengedi és az enyém lehet.


Nekem ez nagyon abszurd volt, hogy így tárgyalunk róla, mintha csak valami bábu lenne.

Azt kérte, hogy legalább addig bírjam ki ezt, amíg a gyerek óvodás. 2 év múlva szeptemberben kezdené az iskolát... És félek, hogy utána is lenne mindig valami, hogy éppen miért ne. Karácsony jön, XY meghalt, tanév zárásra készül a gyerek, iskolai fellépése lesz, stb.


17 éve házasok, a barátom szerint 4 éve küzdenek az együtt maradásért és már jártak terápiára együtt, külön-külön is.

És szerintem sokkal jobban elfogadja egy óvodás korú gyerek a válást, mint egy iskolás kiskamasz.


2020. okt. 20. 15:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Nincs ilyen életkor. Ahogy a rossz házasság minden percét megsínyli, tehát ha nem működik, jobb minél hamarabb véget vetni neki. Anyuka inkább arra játszik, hátha visszacsábítja ezt a főnyereményt.
2020. okt. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Minél kisebb a gyerek, annál könnyebb. Miért gondolja, hogy iskolakezdésre jobb lenne a válás? Szerintem csak el akar üldözni téged. Ennek a házasságnak már úgyis annyi. Mondjuk én nem jönnék össze olyan pasival, aki a családja mellett kötetlenül elszórakozgat más nőkkel, de ez már a te dolgod.
2020. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ha apa csak szórakozni akarna, nem adta volna be a válást. Valószínűleg ez a kapcsolat nélküled is gajra ment, tehát tök mindegy, hogy te vársz vagy sem. A gyereknek pedig boldog szülők kellenek, nem egymás mellett ragadt, keserű szülők, ahol apa folyamatosan félredug.
2020. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Hát...

mindenesetre ne erőltesd. Ha már amúgy is szórakoztok, és ezt ők elviselik.

Még 20 évesen is megviselheti az embert a szülei válása, csak persze már nem annyira, mint fiatalon.

2020. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Nincs ilyen életkor. Ha már 4 éve nyűglődnek, az azt jelenti, hogy alig bírták tovább a gyerek születésénél. Szomorú. Na, de a lényeg, hogy ha 4 éve nyűglődnek, felesleges tovább húzni.
2020. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Minél idősebb, annál rosszabb. Baráti körben a 16 evest viselte meg a legjobban...

szerintem engedd el ezt a kérdést. Se rá se le nem beszélnék se kit semmire/ről. Felnőtt emberek. Oldják meg az életüket.

2020. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

22 évesen is megviselt, fizikai tüneteket is produkáltam... 11 éves voltam mikor apám elkezdte csalni anyát, azt állította hogy miattam nem ment el - mindenkinek(!!) az lett volna a legjobb, ha akkor elválnak!

Ostobaság lenne tovább várni nekik is! Pláne addig, amíg ki nem járja az ovit, abszurd! Mert pont egy friss elsősnek kell egy válás is amikor úgyis minden megváltozik! MOST váljanak ha válni akar! Senki idejét ne rabolja! A feleség is tud másik párt találni


NINCS JÓ KOR HOZZÁ! Csak elbszott évek!

2020. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Nincs jó kor



De talán jobb most, mint amikor épp friss elsős.


De ne te döntsd el.


Viszont ha akarod azt a kap solatot, akkor őszibtén mondd el a pasinak, hogy megkeresett a feleségY



Egyébként becsülöm, mert egyertelmü, hogy egy pár nem lesz ek.. csak családot akar a lányának.

Más kérdés, hogy jót akar, de az ámítàson a gyerekek átlátnak.

2020. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a szüleim 20 éves korom körül mentek majdnem szét - 3. fél miatt (azóta helyreállt, szerencsére).

Elég megviselt, pedig már felnőtt voltam. Apámat és a másik nőt egy kanál vízben meg tudtam volna fojtani.

Szóval nincs ilyen, hogy egy gyerek kevésbé sínyli meg a szülei válását. Esetleg akkor kevésbé, ha még meg sem született, de akkor is probléma lesz, hogy nem vagy csak alig ismeri a vérszerinti apját.

Téged és a férfit inkább nem minősítenélek, a feleség előtt viszont le a kalappal, hogy ezt így tudta megmondani, kezelni, minden elismerésem.

2020. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Hat én iskolás voltam amikor elváltak, pont elsős, nem volt jó. Minél kisebb a gyerek, annál könnyebb.
2020. okt. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!