Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, mennyi feladat normáli...

Szülők, mennyi feladat normális az életben mióta gyereketek van?

Figyelt kérdés

Jelenleg teljesen kész vagyok és szerintem nem "normális" mennyiségű problémával kell megküzdenem.


Problémák:


-hitel, számlák ügyintézések


-munkanélküliség megszüntetése(?)


-gyerek fejlesztése


-gyerek óvodáztatása(napi 3-4 órára veszik csak be)


-iskolaválasztás


-igazolásszerzés


-lisztbogár a konyhában


-takarítás


-nevelés


-minőségi idő gyerekkel


-rokoni kapcsolatok ápolása, látogatás, ételvitel, besegítés munkákba


-öröklés-hagyatéki dolgok, rokoni zavargás, problémák


-befektetés nyomonkövetése, intézése


-biztosítóváltás, kárügyintézés(tető)


-bevásárlás


-főzés


-magánélet


-barátok


-szórakozás


-rokon költözés segítése


-ruhavásárlás a hideg évszakra nekem, gyereknek, rokonoknak


-őszi szüretek, kerti munkák


-támogatások, diákigazolvány, nyomtatványok intézése


-háziállat oltás időpont


-munkaügyi központ


-a testem ápoltsága


-autó karbantartás, kötbiztosítás, motorhang, ajtónyikorgás..


-télre kisház kell raktárnak


-felújítás, festés, vakolás, polcok, képek, gépek, lomtalanítás


-mosogatógép, bojler választás(centire pontosan)


-gyerek barátaival kapcsolat tartás találkozás heti párszor


-szülinapi ajándék választás ismerősnek


-őszi dekor készítés


-gyümölcsnapok, ovis rendezvényre bekért holmik tisztasági csomagok, kézfertőtlenítő és maszk bevitel


-gyerek kötelező vizsgálatok iskola előtt


-szemüveg beszerzés a gyereknek(keretválasztás)


-saját betegség karbantartása


-extra fertőtlenítések a vírus miatt, napi sok mosás 60 fokon..


-idős nagyszülőknél takarítani, beszélgetni velük, vásárolni nekik


És még nem is halt meg közeli rokon, nem égett le a ház, de úgy érzem nem lehet mások élete is ennyire tele feladatokkal. Nincs nagy pénzhiány szerencsére, csak hosszútávon nem tudom hogy fog ez menni, egyszerűen kegyetlen sok a tennivaló, a kiadás és már évek óta ez van. Most kirámoltam a cuccokat, átnéztem mik rosszak, mi maradhat, letöröltem a polcokat, rendszereztem, visszapakoltam és dél van és megint láttam egy kis bogarat, hogy kívülről mászott be és idegbajt kaptam, sosem fogok a végére érni és mind olyan égető probléma, amit minél gyorsabban kell elintéznem. Ti mennyi "projektben" vagytok éppen, mennyi intéznivalótok van naponta, főleg mióta megvan a gyerek? Kb ő dupláz rá az egészre, de nélküle is úgy érzem, egyszerűen túl sok a felnőttlét(30vagyok)



2020. szept. 27. 12:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
És a férjed mit csinál? Elhiszem, hogy sok, de azért amit felsoroltál, annak nagy része nem mindennapos feladat.
2020. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Nekunk 12 eves lányunk van, normálisan élünk, dolgozunk, suliba jár a gyerek. És jut idő a barátokra, pihenésre, szórakozásra is. Valamit rosszul szervezel sztem.
2020. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Még egy kicsit nyafogok, körmöt vágok, hajat mosok, fésülök, gumizok, fogat átsikálok(most mozog a foga is), mesélek, megnyugtatok, játszok, feladatozok, fegyelmezek, macskát karbantartok(benti állat) körmöt vágok neki is, fésülöm, etetem, itatom, gyereket is, sikálom a tálját, főzök, befőzök, elrakok, sütök, préselek, aszalok, szárítok, súrolok, kifordítok, mosok, teregetek, hajtogatok, válogatom, elrakom, utánaolvasok, ragasztok, vágok, felolvasok, társasozok, memóriázok, tanítgatom, telefonálok mindenkinek napi 5x legalább, emailezek, tájékozódom, csetelek a barátai szüleivel, fogadom a képeket amiket mutogatok neki és küldök róla, kiviszem programra barátokkal, magammal. Felmosok, porszívózok, leakasztom, kigőzölöm, pakolok mindent, szortírozom, válogatom, kinőtte, eltört e, kell e még, feljegyzem ha kell valami, beillesztem, ár érték arány, elmegyek, megnézem, megveszem, cipelem.. veszekedek, megbeszélek 5 problémát, 3 ügyintézőt, két nyugdíjast, szakembert keresek, árakat felmérek, neten keresem használtan, istenem annyira kivagyok ettől a rohadt sok dologtól pedig most nem is dolgozom..
2020. szept. 27. 12:43
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Ennek a nagy része gyerek nélkül is létezik, ne okold őt érte.

Ráadásul szerencsére amit írtál, annak egy része egyszeri, könnyen kezelhető: pl. Diákigazolvány, szemüveg beszerzés stb.

Más: a szórakozás, barátok, magánélet mióta probléma?


Off: hány gyereked van?

Próbáld más szemmel nézni. Ezek nem problémák, csak megoldandó feladatok. Ha most munkád sincs, akkor viszont van időd mindre. Ne siránkozz, ehhez hasonlóval sokezren küzdünk nap mint nap 2-3 gyerekkel.

2020. szept. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Míg ezt leírtad, rengeteg mindennel végezhetnél. Rossz az időmanagment.
2020. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

"-lisztbogár a konyhában

-autó karbantartás, kötbiztosítás, motorhang, ajtónyikorgás..

-télre kisház kell raktárnak

-felújítás, festés, vakolás, polcok, képek, gépek, lomtalanítás

-mosogatógép, bojler választás(centire pontosan)"


Anyaég, jó, hogy mondod.. mi még csak most tervezzük a gyereket, de jó, hogy szólsz, köszi... azt hittem, ha lesz gyerek, akkor ezek az intéznivalók megszűnnek...


Mi tulajdonképpen a probléma?

2020. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Egyedül vagyok egy gyerekkel.


Nagynéném pszichiátrián, nagyszülők idősek és nem tudják magukat ellátni, a ház nagy, a telek nagy, minden felújításra szorul, a gyerek fejlesztésre szorul, az autó régi, a házzal mindig van valami, a ház 100nm, most szüret van, a rokonok közt folyamatosak a viták, most bejött a képbe az örökség, a befektetés körül gond van, nem tudok dolgozni, nem tudom befejezni az egyetemet, ezekkel jár papírmunka, gyerek beiskolázása mert a legjobb kell, kiszűrték hogy rossz a szeme, a fejlesztések egy része elmaradt, különprogramot kell keresnem neki,iskolakóstolókra járni, elmenni a barátaival heti 2-3x, az oviban mindig van valami program, a macskát is rendben kell tartani és itt "zaklat", hogy játsszam vele a játékát, amint elérhető vagyok egy pillanatra és tökre megértem de legszívesebben kiszakadnék az egészből.


A bojler elkezdett csepegni, de csak abban az évben gyártott az a típus felel meg a helyére(vagy egy centire megegyező), különben át kell fúratni ami 40 ezerrel többe kerül, kellett egy csomó szakit hívni, a legjobb ár értékben dolgozik, érik az alma, a körte fele lerohadt, a szőlő másik fele most rohad és most ezek a tetves hülye bogarak, amik fogalmam sincs hogy jöttek ide, átpucolom kidobok több tízezernyi kaját, erre megint itt van.


Egy rakás ügyintézős dolgom is van..


Tökre utálom ezt, egyszerűen annyira rohadt sok. Az ablakos ajánlata 2 hónapja itt áll, mert azóta nem volt eszemben, hogy leegyeztessem mikor jöjjön felrakni a redőnyt meg a szúnyoghálót, mindig volt valami fontosabb, amit rögtön kellett és fogalmam sem volt, mikor vagyunk itthon.


Ezek a szülinapok is kiakasztanak, van 8db nagynéném, nagybátyám, nekik mind családjuk gyerekekkel, kisebbek nagyobbakkal, szülinapokkal, alkalmakkal, problémákkal a rokonság is leszív.

2020. szept. 27. 12:54
 8/24 A kérdező kommentje:

20 perce ülök itt és ez megy a szórakozásra.


Azért gond, mert ha nem csinálom, megőrülök egyedül, muszáj ezekre is időt szakítanom.

2020. szept. 27. 12:56
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Szelektálj, állíts be fontossági sorrendet. A felsoroltak egy része, pl vírus miatti fertőtlenítés, napi mosás, takarítás teljesen fölösleges, másokat ha megcsinálsz, pl szelektálás már kiesnek, és valaki segítség, barát, rokon csak akad, az nem lehet, hogy teljesen egyszál magadban vagy a világban.
2020. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, de annyira jellemző, hogy mindenki azt hiszi, hogy csak ő van elhavazva és csak neki nehéz...

Hát nem! Mindenkinek nehéz, de nem egyformán állunk hozzá, ill. néha jobban bírjuk, néha meg majd' kiégünk.


Nekem három kisiskolás gyermekem van. Egy teljes állásom, de nem ám napi nyolc órával, hanem sokkal többel. Csak szombaton van szabadnapom, de az is olyan, mint a kutya vacsorája, akkor is készülnöm kell. Gyakran kell suliidő után vagy este is visszamennem dolgozni, s nehéz leszervezni a gyerekfelügyeletet. Férjem minden nap 10 után ér haza.

Nekem is vannak eü. gondjaim, stb.


Szerintem teljesen felesleges sorolgatnunk, hogy kinek mi minden elintéznivaló vagy aggódnivaló van az életében.


Segítségképpen mondom: próbálj túllendülni a mostani depón, mert ez gyengít, és be fogsz kattanni. Szépen rendszerezd, melyik nap mit kell csinálnod, mi a fontos és mi nem. A gyerekkel való játékot meg ne úgy vedd, hogy jaj az is egy feladat. Örülj, hogy együtt lehettek!


Drukkolok, hogy legyen munkád!

2020. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!