Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi minimum megtakarítás...

Mennyi minimum megtakarítás mellett érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Nálatok hogy volt ez?


Nálunk párom már nagyon akar gyereket, ezért mostanában sokat beszélgettünk a témában. Természetesen én is szeretnék egy kicsit később, előtte gyűjteni szeretnék még. Ezt párom el is fogadná, de tudni szeretné hogy mennyit, hogy kb tudja hogy meddig kell várnia még, meg hogy esetleg tud e jobban spórolni hogy hamarabb meglegyen. Ezt én is megértem, teljesen jogos, csak nem tudom én se mennyit akarok. Minél többet az a jó, hogy ha baj van, legyen mihez hozzányúlni. Na de mégis mennyi az annyi? Erre nem tudok neki választ adni, ezért kérdezlek titeket. Ha lehet, a körülményeiteket is írjátok le, hogy legyen valami támpontom, hogy mi alapján lőjjek be egy összeget.


A mi körülményeink: új munkahelyen próbaidős vagyok (a próbaidő végét mindenképpen megvárjuk), nettó 350 ezret fogok kapni, plusz kafetéria. Saját autó, saját kertes ház jó környéken, minden a közelben. Párom részmunkaidős, plusz ő foglalkozik a háztartással, állatokkal és a kerttel is. Az ő keresete kb 100 ezer per hó. Babaváró és lakáshitelünk havi törlesztő részlete együtt 90 ezer. Ha valamit kihagytam szóljatok és megírom.


2020. okt. 21. 12:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2020. okt. 21. 12:57
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk 1,5 milliónk volt mikor terhes lettem, de nálunk én kerestem jobban, így a terhesség végére kB 4 milliónk lett, de vettem egy autót, így 2 maradt.


Szerintem mostantól tegyétek félre hónap elején fixen 50 ezret, mert ennyivel kevesebb lesz a feleséged jövedelme + nagyon alap baabdolog havi szinten


Legyen egy jó Biztosításod. A házra is és rád is. Olyan, ami fizet szinte mindenre.


Nem akarok rosszindulatú lenni, de miért nem dolgozik többet a feleséged? Ha már 50 ezerrel többet keresne, akkor 1 év múlva lehetne baba, mert osszejonne 1 millió Ft és ő sem 60 ezer Ft-t kapna az államtól...

Főleg, hogy felvettétek a babavárót, így "produkálni" is kell 3 éven belül.

2020. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó vagyok. 14 hós a lányom


Mi most kB 450 ezerből élünk, mert én a 170 ezres max GYED-t kapom.


Nem nagyon tudunk felretenni, pedig csak 48 ezer a hitelünk, de azért a baba dolgok sem olcsók, pedig sokmindent használtan veszek.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha megszületik, akkor nem biztos, hogy tudtok azzal számolni, hogy mellette is félretesztek

2020. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

"Mi most kB 450 ezerből élünk, mert én a 170 ezres max GYED-t kapom."


Ne haragudj, de ha hitelt levonva 450 ezerből alig tudtok félretenni, akkor gondolkodjatok el rajta, mit csináltok sz*rul.


Mi is ennyit keresünk kb. 250 ezer megy minden hónapban megtakarításba. Nem hiszem, hogy ha megszületne a baba, a cuccai elvinnének havi közel 250 ezret...

2020. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
32%

Utolsónak:


200 ezer neked elég mindenre?


Alapból nálunk a kaja 100 ezer. Pedig penny-be járok, piacra. De nem párizsit eszek meg farhátot. Mindennap 2 fogásos kaját visz a férjem

Tisztító szerek, gyógyszer: 30 ezer (majd rajossz h a nem kötelező oltás 27 ezer...)

Rezsi 50 ezer

Tankolás 30 ezer

Pelus, tápszer, ruha 20 ezer körül


Ez már 220-230 ezer


Kertes házban lakunk, fűnyíró kellett, 50 ezer volt...

Mindig kell ezt-azt venni.


De hát szarul csinálom a dolgokat na :D

2020. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%

15-ös!


40 ezer a hitel. 45 ezer a rezsi+net+biztosítás együtt. Újépítésű családi ház


70 ezer körülbelül kettőnknek a kaja, és nem farhátot meg ilyeneket eszünk, hanem teljes kiőrlésű dolgokat, sok zöldséget és gyümölcsöt, olajos magvakat, igaz, nem eszünk mindennap húst, de nem a pénz miatt, ezt így tartjuk egészségesnek és környezettudatosnak. Piacon vásárolunk, ott mindig ki lehet fogni dolgokat jó áron.


20 ezer a tankolás. Az én bérletem a munkáltatóm fizeti, de ha eljövök szülés után, nem is fogok bérletet venni.


Ez eddig 175 ezer forint körül van és mindent megvettünk, ami "muszáj".


Gyógyszert nem szedünk, takarítani házi szerekkel szoktunk, 1-2 flakon biotisztítót veszünk néha. Ruhát turiban veszünk, mondjuk ezt sem a pénz miatt, szintén környezetvédelemből, de szerintem újonnan sem költenék el rá havi 30 ezret.


Vannak csip-csup kiadások, így lesz meg simán a 200 ezer.


A többi megy takarékba, persze, ha nagyobb dolgot kell venni, pl. autóalkatrészt, fűnyírót, az a tartalékból megy, de ez sincs átlagolva havi 100 ezer.

2020. okt. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 1millió Ftot számoltam tavaly, benne voltunk pont a keretben. Gondoljátok végig miért akartok fizetni terhesség alatt és nézzétek utána az kb. mennyibe kerül. Például: Terhesgondozás kb 10 alkalom, vitaminok, szülésre fogadott orvos, szülésznő, Prena teszt vagy kombinált teszt, köldökzsinór vér tárolás, esetleg magánkórház, babaszoba berendezés, tisztasági festés, légzés figyelő, kamera, párásító/parátlanító, babakocsi/hordozó kendő, mellszívó, autósülés, kiskád, néhány szett kezdőruha, stb ami eszetekbe jut, írjatok listát kb. árakkal. Ezeket jó ha mindet a megtakarításból tudjátok fedezni, így nem gond ha esetleg becsúszik 1-1 nem tervezett költség.

Ha szoptatni fog a feleséged, a havi babakiadást fedezi majd az anyasági és a családi pótlék, családi adókedvezmény az első fél évben, így a csedet félre tudjátok rakni, és a te fizetésedből élni, meg a babaváró is kamatmentes lesz, felfüggesztett törlesztéssel.

2020. okt. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
41%

Okés. Nekem is fizette a munkáltatóm a bérletem, de bocs, nem fogok a 1,5 órát késő mávval utazni, hanem kocsival megyünk messzebbre és gyalog városon belül.


Mi, mint írtam nem a takarékhoz nyúlunk, ha kell valami "apróság", hanem rögtön vesszük, most megyünk 2 nap wellnessre, az sem megtakarításból megy.(igen, elmegyunk ritkán, persze rakhatnám ezt is félre)


Nem fogok magyarázkodni, nyilván tudnék sokkal jobban spórolni, de azért ne az legyen már alap, hogy mindent minimumon van kB...


Azt már nem is írom, hogy persze a baba is eszik, mert az én lányom tényleg eszik... Nem 3 morzsát és igényes kaját kap + járunk babaúszasra, tornára. Csak ez a kettő havi 25 ezerbe kerülnek.


Ugye ez sem kötelező...


Kisebb megtakarítás nekünk biztosításban van, kislányunk kal együtt (havi 30).


Azt se értem, hogy jön ide, hogy bio vegyszer meg használt ruha.

Elmondanám, hogy én is használtan veszek dolgokat.

Magamnak ruhát csak úgy veszek, ha előtte eladok a régiekből.

2020. okt. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
1-1,5 millio forint a kezdés
2022. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!