Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy ezek a dolgok...

Nem tudom, hogy ezek a dolgok hogyan zajlanak?!

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 29 hetes kismama.

A gyermekem apukájával a terhességem legeleje óta nem vagyunk együtt, mondván nem tőle van a baba. (Semmi alapja nincs annak, hogy így gyanusítgat egyébként!)

Szóval az lenne a kérdésem, hogy hol, mikor és hogyan tudom kérelmezni az apasági tesztet, apasági nyilatkozatot illetve az egyéb részleteket a babával kapcsolatban? Esetleg ha volt valaki ilyen helyzetben szívesen fogadok minden fajta segítséget ebben. Kérlek meséljetek!:)



2020. okt. 23. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Apasági nyilatkozat úgy valósul meg ha az apa is elmegy veled a kormányablakba/önkormányzathoz és együtt igénylitek. Ha ez nem történik meg, a gyerek a te vezetékneved kapja a születésekor.

Apasagi tesztet is szerintem csak az apa beleegyezésével lehet csinálni, de szerintem ez egy halott ügy ha ennyire nem foglalkozik veletek. Szerintem nem jársz rosszul ha nem marad az életetekben......

2020. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha sok kérdésed van jobb lenne ha a családsegítőbe mennél tájékoztatást kérni.

Ha megszületik a gyerek indítanod kell egy pert az apaság megállapítása iránt. Bíróság kötelezheti a DNS tesztre a vélt apát, ha kiderül, hogy ő az akkor fizeti a per költségeit, megmondják mennyi gyerektartast kell fizetnie, bekerül a neve az anyakönyvi kivonatba, megmondják mikor viheti el a gyereket láthatásra, közös lesz a felügyeleti jogotok, magyarul minden fontos kérdésben kell a beleegyezése, pl. bölcsibe iratás, igazolványok megcsináltatása, ha külföldre akarsz költözni később a beleegyezése, stb. (mert ugye az apának nem csak kötelességei, de jogai is vannak!)

Igazából én azt mondom ha már ennyire nem sikerült felnőttként kezelnetek a helyzetet és úgy is megtartottad a babát, hogy ő nem volt partner ebben, akkor hagyd az apátságit. A tartasdij összege mivel feltételezem apuka is fiatal párezer forint lesz, amit ha nem fizet konkrétan nem tudsz csinálni semmit, bíróságra jarkalhatsz miatta, de el fog nyúlni a folyamat és úgy sem tudják feltétlen rávenni hogy rendszeresen fizessen (értsd bepereled januárban, lehet májusban lesz belőle ítélet, fizet valamennyit majd ha két hónap múlva megint nem fizet eltelhet fél év is mire újra pénzt látsz) viszont ha él a felügyeleti joga adta lehetőségeivel évekig ott szivathat téged is meg a gyereket is, ahol tud, már csak bosszúból is esetleg ha olyan beállítottságú.

2020. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Sztem ne hagyd annyiban, ha valóban ő a gyereked apja akkor jogi úton kötelezd apasági tesztre, ha ő az apa akkor mindenképpen fizetnie kell. Ha szerencséd van lemond a gyerekről, de úgy tudom ilyen esetben is fizetnie kell, viszont nem lesz közös a felügyeleti jog. Viszont ha apuka egy olyan ember akit nem szívesen látsz az életedben a továbbiakban, veszélyes rád nézve v a gyerekre, iszik, drogos stb, akkor az előbbieket felejtsd el mert csak bajod lesz belőle a jövőben. Annyi pénzt meg nem ér. Gondolom van segítsíged, nyilván ezért vállaltad, menni fog nélküle is.
2020. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon szép vagy te is mondhatom. A gyerekkel akartad megfogni a pasit és nem jött össze? Maximum annyit tudsz elérni hogy fizeti a gyerektartást, de semmi másra nem kötelezheted, de arra készülj fel, hogy élete végéig gyűlölni fog és a gyerekedre se lesz kíváncsi
2020. okt. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Utolso:

Te miert vagy ilyen ostoba hogy a semmibol egybol ilyen negativan itelsz? Nem tudod miert tortent hogy meg tartja. Te mar egybol gondolsz egyett magadtol.... es itelkezel. Te vagy nagyon szep mondhatom. Egy kupac szanalom. Utalatos ember... van aki azert tartja meg a babat mert nem akarja megolni a sajat gyereket...

2020. okt. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
5-os vagyok fel a fejjel es kitartast! Kivanok neked minden jot es egeszseget es boldog babavarast! ❤️Eros vagy ugyis nem kell neked az a majom!!
2020. okt. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
5ös! Pont ezt akartam írni! Teljesen igazad van..Hányinger, hogy ilyen emberek vannak.. szóra sem méltatom. Mondjuk a 2es véleménnyel is nagyon egyetértek.Mi akartuk a babát , de miután szétmentünk a gyerek apja ott szívatott ahol csak akart.. Kedves kérdező, ezt valóban jól gondold meg.. Én is 20évesen szültem és simán megoldottam egyedül is a dolgot. A fiam most 18éves és semmiben nem szenvedett hiányt..Apuka dísznek ott van ,de kb ennyi.. sok sikert, drukkolok🤞🤞🤞🤞🤞
2020. okt. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
5ös az az ő döntése, hogy megtartja, de akkor már szerintem a másik félnek is meg lehet adni azt a döntési jogot hogy akarja e vagy sem nem? Külföldön ezt jogi abortusznak hívják, 3 hónapos magzatkorig apuka is lemondhat a gyerekről és akkor nem lehet kénszeríteni apasági teszttel semmire
2020. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Apuka 30 éves

Nem akartam megtartani magamnak

Ő mondta, hogy vállalja a babát de az anyósom teljesen ellenem beszélte!:)

Megmondta neki, hogy tuti nem tőle van a fiam aminek semmi alapja

Abortuszra készültünk de nem volt szívem megtenni.

Köszönöm a normális hozzászólásokat!🥰

2020. okt. 24. 11:36
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Fuh de felbsz az ilyen anyos. Hat o aztan pont tudja
2020. okt. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!