Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan zajlanak nálatok az...

Hogyan zajlanak nálatok az alábbi dolgok: evés, játék elrakás, elalvás, készülődés valahová, önálló játék, fürdés, bevásárlás? Mennyire szigorúak az elvárásaitok az alábbi területen? Milyen módszerek váltak be ezekben a dolgokban?

Figyelt kérdés

(mennyi idősek a gyerkőcök)

Arra gondolok, hogy pl. csak az asztalnál ehetnek, és megvárjátok egymást vagy felállhat ha készen van, vagy akár a szobába is beviheti a vacsit?


2015. aug. 2. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:

5 éves kislányom van.


A szobája az emeleten van, oda nem viheti fel az ételt - még. Ha nagyobb lesz, akkor ga fel akarja vinni, felviszi, engem bem zavar, de neki kell eltakarítani majd a morzsát. Ha befejezte, felállhat, nem kell ránk várni.


Az elalvás macerás, le sem írom, mert nem vagyok kíváncsi a megjegyzésekre 😊.


Készülődésnél gyors, a bevásárlásnál változó, milyen. A játék elrakásával még gondjai vannak, nha nagyon szépen elpakol, néha nem - persze az oviban más után is elpakol 😁.


Fürdik egyedül, de azért én is átfürdetem, az a biztos.


Nálatok hogy menjek ezek a dolgok?

2015. aug. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2,5 éves, 10 hós


Evés: nagy az asztalnál, egyedül, kicsi etetőszékben, én etetem. Ha nem kell neki, nem kell megenni. Ha végzett elmehet, nem kell megvárnia, amíg a picit megetetem, aztán én is eszek.

Játék elrakás: nagy szokott segíteni elrakni, néha már egyedül is elrakja.

Elalvás: be az ágyba, ajtó becsuk és ennyi.

Készülődés vhova: mindegyiket felöltöztetem és én is felöltözök, aztán a nagyra ráadom a cipőt, kabit, majd a kicsire, aztán én is felveszem.

Önálló játék: nem tudom itt mit kéne írni. Mivel önálló játék, egyedül játszanak, bár oda kell figyelni, m veszik el egymástól a cuccokat és szokott balhé lenni.

Fürdés: először a nagy, aztán amíg ő issza a kakaót, addig a kicsit is, utána ő is megkapja az esti tépszert és alvás.

Bevásárlás: nagy jön mellettünk, pici ül a bevásárló kocsiban vagy a nagy ül a bevsásárló kocsiban, a kicsi a babakocsiban, vagy anyósék vigyáznak rájuk és mi megcsináljuk a nagybevásárlást.

2015. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam

Evés vegyesen megy, hol asztalnál, hol nem. Én ebben nem vagyok szigorú, mert mi magunk sem eszünk mindig az asztalnál. Általában ő eszik legtovább, ezzel egyelőre nincs gond, hogy előbb elmenne, mint a többiek.

Játék elrakása szintén ingadozó.Van, hogy ő maga akar elpakolni, nem is engedi, hogy segítsünk, máskor meg nem érdekli. Egyelőre nem erőltetem, majd kialakul. De van rá késztetése.

Elalvás: egy kis könyvnézés a férjemmel, utána velem alszik el. Ott kell vele maradni, de nem szokott sokáig tartani. Olyankor már nincs játék vagy beszélgetést. Jó éjszakát kívánunk, becsukja a szemét, aztán mikor mennyi idő alatt sikerül elaludnia.

Készülődés elég jól szokott menni, vannak megingások, ha éppen eszébe jut, hogy valamelyik autót mégis magunkkal kellene vinni.

Önálló játék úgy néz ki, hogy ő játszogat - főleg autókkal - de ott kell lenni vele a helyiségben.

Fürdés: általánban működik, néha nagyon nem akar, nagoyn ritkán visításba torkollik. Még nem szoktuk egyedül hagyni a kádban.

Bevásárlás mostanában macerásabb. Vagy két hete megszállta a kisördög, és összevissze rohangál. Nem ver le semmit, nem megy neki semminek, csak megy előre. Korábban általában a kosárban ült.


Alapvetően nem vagyok szigorú, amíg normálisan viselkedik. Úgy gondolom, ő is egy személyiség, lehet rossz kedve, akarhat éppen mást mint én, és ha ez a dolog nem fontos vagy sürgős, nem erőltetem rá az akaratomat.

2015. aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

5 éves fiú és 3 éves kislány

Evés: Ebben egy kicsit talán "szigorúak" vagyunk. Minden nap közös a vacsora és hétvégén az ebéd is, csak asztalnál eszünk, a szobába nem viszünk be kaját. Még nasizni is csak az asztalnál, vagy legfeljebb a konyhában lehet. Ezen később sem szeretnék változtatni.

Játék elrakás: Sajnos ez nem megy gördülékenyen, egy ideig jól lehetett őket matricával motiválni, de ráuntak.

Elalvás: Végre önállóan alszanak el, a nagy nagyon szépen, a kicsivel vannak gondok, ki ugyan már nem rohangál, de vihog (bocsánat, de erre sajnos nincsen szebb szó), kiszólogat, lámpaoltás után tuti szomjas lesz, fél a szörnyektől stb. Nem sír, jókedvű, szórakozik.

Készülődés: Ez szerintem elég jól megy. A nagy önállóan öltözik, a kicsit még öltöztetem.

Önálló játék: Hát ebben is van hova fejlődni, ez nem megy szépen.

Fürdés: Rendszerint együtt fürdenek, a mosakodásban segítek nekik.

Bevásárlás: Ez rendszerint gördülékenyen megy, csak akkor van baj, ha nagyon fáradtak, de akkor már inkább megoldja valamelyikük egyedül. Egy dolgot választhatnak (túró rudit, gyümölcslevet), ez nagyon jól bejött, soha nincs bolti nyafogás, hiszti.

2015. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 éves a kisfiam.

Evés: most már székmagasítót használunk kb egyéves kora óta. Az első pár falatot én adom utána egyedül eszik vele én is. Nasi: kis tálakban viszünk a nappaliba kölesgolyót, gyümölcsöt, túró rudit stb. Nagyjából megtanult vigyázni arra, hogy ne öntse ki ne morzsázzon. Emiatt sosem szóltam rá korábban még amikor nem tudott csak megkértem figyeljen oda. Nem tudom ezért, vagy másért.

Altatás kb egy hónapja velem, előtte a szobájában volt az esti tápszer mese ringatás. Most nem akar egyedül ott maradni. Nem alszik el amíg ott maradnek akar hajnalig sem. Ebből sem csinálok problémát most, ha erre van szüksége örömmel alszom vele.

Játék elpakolás. A földszinten este együtt elpakolunk, a szobájában inkább én szoktam.

Fürdetni én fürdetem vagy az apukája, de már ismeri a mozdulatokat es csinálja is. Elindulás előtt játszik a fürdőszobában, amíg készülök, feherneműig utána őt öltöztetem fel es utána én veszem fel a ruhám.

Bevásárolni ketten megyünk es ül a bevásárlókocsiban.

2015. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!