Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy hímsoviniszta férfinak...

Ha egy hímsoviniszta férfinak lánya születik, akkor mi lesz? Megváltozik a nőkről való gondolkodása, vagy megmarad ugyanolyannak?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, én két esetet láttam, amikor nem változott meg, és megmaradt ugyanolyannak. Az egyik ilyen férfit én személyesen is ismerem, és vissza tudod keresni, hogy mi volt. A férfi 5 napig nem szólt azért a feleségéhez, mert kiderült, hogy kislánya fog születni. A show kedvéért viszont a végére megerőltette magát, és kimondott kényszeredetten egy olyan mondatot, hogy "Fiút akartam, de most már örülök, hogy lány lett." Pedig ha annyira örült volna neki, akkor foglalkozott volna szerencsétlen gyermekkel.


A másik példám az izomagyú Berki. Neki született lánya, nem mondom, hogy nem szereti, de azért undorító, amit művel. Egyik Youtube videójában ez a párbeszéd hangzott el:

Lánya: Mert te sose főzöd meg magadnak a vacsit, mindig csak a Marcsinak kell.

Berki: Figyelj ide kislányom! Majd rájössz, mert nőnek születtél, hogy ez lesz majd a te feladatod. A férfiakat ki kell szolgálni.


Nem úgy tűnik, mintha annyira tisztelné a nőket.

2020. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Bármelyik eset, és azok közötti átmenet lehetséges.
2020. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

#2

Nyilván minden lehetséges, de azért annyira eszetlen mégse kellene hogy legyél, mert a kérdező nem arra gondolt, hogy akkor milyen lehetőségek vannak, hanem hogy a környezetedben mik vannak.

2020. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

A környezetemben normális férfiak vannak, nem hímsoviniszták.

Az extrém gondolkodású és beszűkült embereket itt a gyakorin szoktam tanulmányozni.

2020. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
nem valtozik meg, a lanyukat ugy kezelik, a fiukat ugy nevelik, hogy ez a normalis. apam peldajan lattam
2020. okt. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Volt a Kardashianek valóságshowjába, abban is volt ilyen. A sztori az volt, hogy Karácsony alkalmából díszítették a gyerekek a fát. Kourtney fia, Mason szólt Penelopé-nak, hogy adja neki oda a Karácsonyfa díszt, mert azt ő akarja majd feltenni, mivel ő a legmagasabb. Erre mondta Penelopé, hogy nem adja neki oda, ha annyira akarja, szálljon le a székről (Mason), és fogja meg a karácsonyfacsúcsot. Caitlyn ezt meghallotta és megkérdezte Penelopé-tól:

Caitlyn:

,,P., miért nem adtad neki oda?''

Penelopé:

,, Mert nem vagyok a csicskája.'' (Nem pont így mondta, de ez volt a lényeg.)

Caitlyn:

,,Te kislánynak születtél, a kislányból leány lesz, a leányból nő, a nőknek pedig az a feladata, hogy kiszolgálja a férfinak az igényeit és szükségleteit.''

Penelopé:

,,Nem. A hölgyeket kell kiszolgálni... meg a hercegnőket.''

Erre Caitlyn/Bruce kikelt magából, hogy hogyan mer egy gyerek neki visszaszólni, és balhézott egy Penelopé és Mason anyjával, Kourtney-val.


Ezt így a TV-ben láttam, a valóságban nem tudom, hogy mi van.

2020. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem változik meg.

Apám két élettársát hagyta ott, mert fiú helyett nem lányuk született. Az én anyámmal csak azért maradt együtt, mert van egy ikertesóm, aki fiú. Úgy nevelt, hogy a testvéremnek semmit nem kellett csinálnia sose, csak nekem. Ha a testvérem csinált valami rosszat, volt, hogy akkor is én kaptam ki. Egyszer megkérdeztem apámtól, hogy szeret-e engem, és nem válaszolt, csak cigizett tovább. Kicsi voltam még akkor, de ez bennem nagyon mély nyomott hagyott. Emiatt meg is utáltam őt, anyámat, meg a testvéremet. Apámat azért, mert sose szeretett, mindig csak bántott, és folyamatosan megalázott, 19 éves koromig hallgathattam a hímsoviniszta dumáit. Anyámat azért utálom, mert sose védett meg. Gyerek voltam, nem tudtam és nem is mertem volna magamat megvédeni apámmal szemben. Gyerek voltam, nem érdemeltem meg, amit kaptam. De anyám felnőtt volt, és nem tett soha semmit. A testvéremet meg azért utálom, mert sokszor kihasználta azt, hogy ő a fiú, és apámnál adta az ártatlant, volt, hogy kitalált dolgokat, hogy aztán én kikapjak.

A történet vége az, hogy az aranykisfiú ahogy felnőtt, sz-rt nagyívben a szüleire. Egy igénytelen, léhűtő lett belőle, és olyan adóssága van, hogy míg él, azt ki nem fizeti. Anyám belerokkant abba, hogy a férje, akiért mindent megtett, folyamatosan csak szidja és lenézi, a fia, akiért mindent megtett, és a popóját is kinyalta, az az utcán nem hajlandó neki köszönni, a lánya, akit megszült, számára nem létezik. Apámmal 6 évvel ezelőtt találkoztunk utoljára, amikor a gyerekem műtötték. Sose kérdezte meg tőlem, hogy van-e unokája. Próbált ott jópofizni, hogy adjak neki pénzt. Meg lehet kövezni, le lehet pontozni, de nem adtam, és nem voltam arra kíváncsi, hogy miért van kórházban. Hidegen hagyott.

2020. okt. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 éves férfi vagyok, nem hímsoviniszta, de anyámról tudok nyilatkozni. Nagyon sok férfi átverte őt élete során, apám pedig lelépett, amikor velem terhes lett. Emiatt rühellte a férfiakat, és amikor megtudta, hogy én fiú leszek, állítólag el akart vetetni, meg fel akarta akasztani magát. Rokonaim mesélték.
2020. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki megváltozik ennek hatására, de csak a lánya iránt. A többi nővel ugyanúgy fog viselkedni, max a lányával fog másképpen bánni.
2020. okt. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
76%

Ilyen férfi lányaként a tapasztalatom:

-Nem szeret úgy, mint öcsémet.

-Elvárja, hogy kiszolgáljam, rakjam elé az ételt stb. Ha nem, leordítja a fejem.

-Szeleburdinak, dilisnek hív. Szerinte a nők nem jók műszaki dolgokban. Ezért ha bármilyen szerelés zajlik otthon, nem segíthetek.

-Nem támogatott, hogy műszaki pályára menjek. Nem büszke rám, direkt rosszul mondja ki a szakom nevét is.

Anyukámmal is őrjöng, meg is üti. De anyukám szerint mindenkivel ilyen a férje a környezetében, "egy asszonynak tűrnie kell". 😥

2020. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!