Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyház valóban...

A katolikus egyház valóban egy homofób, hímsoviniszta egyház?

Figyelt kérdés

Egy férfi lehet pap de egy nő nem, egy férfi a család fő, nőt Isten mellé rendelte stb.

Meleg nem lehet katolikus pap, nem áldozhat stb


2020. okt. 22. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem, honnan szedted ezt a hülyeséget? Nő valóban pap nem lehet, de lehet apáca, ami szintén egy Istennek szentelt életet jelent. A családot férfi és nő egymást segítve és támogatva vezeti. Pont a katolikusoknál figyelhető meg Szűz Mária kapcsán, hogy a nőkhöz sokkal pozitívabban állnak, mint a legtöbb másik felekezet.

Melegek is áldozhatnak, pont úgy, mint bárki más. Csak az nem áldozhat, aki házasságon kívüli párkapcsolatban él. De ez nem szexuális orientációtól függő dolog. Nekem van a rokonságban egy teljesen hetero pár, nincsenek megházasodva, hanem együtt élnek (pontosabban éltek), ezért nem áldozhattak. Legalábbis az egyik fél, mert a másik nem is katolikus volt. S lám, nem voltak melegek.

2020. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

"Egy férfi lehet pap de egy nő nem"


Lehet apáca, de az apáca alacsonyabb rangsorban áll, mint a férfi pap.


"Melegek is áldozhatnak...Csak az nem áldozhat, aki házasságon kívüli párkapcsolatban él."


Ja, csakhogy a melegek nem házasodhatnak az Egyház előtt :)


Amúgy nem sokat veszít az áldozás mellőzésével, engem ugyan meg is bérmáltak (nem az én döntésem volt, rám kényszerítette a családom), de azóta nem áldoztam, gyóntam, stb, de még templomban is a bátyám esküvőjén voltam utoljára, és láss csodát: tiszta a lelkiismeretem és boldog életet élek.

2020. okt. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Jézus is mondta egy nőnek, hogy a nőknek a férfiakhoz hasonlatossá kell lenniük, mert másként nem üdvözülhetnek. Akkor szerinted?
2020. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

"Meleg nem lehet katólikus pap?"

Ez a mondat akkora paradoxon, hogy azonnal szólok az adminoknak, töröljék ki, mert még fekete lyukat hoz létre a súlya!

2020. okt. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

"Meleg nem lehet katólikus pap?"


Lehet meleg, sőt, még pedofil is pap!

2020. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha kiderül, akkor már nem lehet pap. Az a baj, hogy nem derül ki sokszor.
2020. okt. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Kérdés, mit értünk homofóbia alatt? Mert ma már kb. mindenki az, aki szerint ideális esetben ne két apuka legyen, hanem egy apuka és egy anyuka..

Hímsoviniszta? Az az Egyház, amelyik Isten után leginkább egy nőt (a Szűzanyát) tisztel és állít mindenki elé példaképnek (férfiak és nők elé is egyaránt)? Inkább azoktól a neoprotestáns és egyéb szektáktól kérném ezt számon, amiknek a tagjai akár itt is előszeretettel pocskondiázzák ezt a nőt.

2020. okt. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az állítólag 3 jeruzsálemi főegyház közül melyikben lehet a pap/rabbi/imám homokos?

Melyikben lehet nő?

2020. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Az
2022. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!