Henrik vagy Rudolf ?

Figyelt kérdés

Férjem német, de Magyarországon élünk. Van egy lányunk, Matilda. Most kisfiúval vagyok várandós. Szintén olyan nevet kerestünk, ami mindkét országban létezik, ugyanúgy írják, nagyon hasonlóan ejtik. Nem tucatnév, de nem is nagyon extrém.


Átnéztük az anyakönyvezhető nevek listáját és kettő olyan név van, ami ellen egyikünknek sincs kifogása, amellett hogy megfelel a fenti követelményeknek. Henrik és Rudolf.



2020. okt. 26. 17:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%

Rudolf az rénszarvas, elsőre mindenkinek ez jut eszébe majd róla. Viszont ismertem egy klassz öregembert ezen a néven, karakán, becsületes úriember volt.

Henriket is ismerek, az egy rohadék, egy pénzsóvár és szadista állat.

2020. okt. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%

Jajj, kit érdekel, kinek mi jut az eszébe egy névről? Nincs is olyan név, amit ne lehetne csúfolni...


Kérdező, én a Rudolfra szavazok, nekem is nagyon tetszik a név, csak a férjemet nem sikerült meggyőznöm :D

2020. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Hát, egyik se tetszik igazán, de talán a Rudolfot jobban el tudom képzelni egy mai óvodásnak.
2020. okt. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az alapján döntsetek, ha egyformán tetszik mindkettő, hogy akarjátok-e becézni. A Henriket nehezebb (merthogy a Heni az lánynév, és nem tudom, mondjuk, a Riki szóba jön-e, merthogy nem túl bevett becenév), de a Rudolfból automatikusan következik a Rudi. Szóval szerintem ezt mérlegeljétek. (Én személyesen a Rudolfot választanám a kettő közül, de én becenevezős vagyok :))
2020. okt. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Én a Henrikre szavazok.
2020. okt. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Hollandiában élek, nálunk Rudolf az Rudolph van Veen, egy nagyon meno cukrász.

Henrik is tetszik, a Matilda meg egyenesen gyönyörű.

2020. okt. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%

Rudolf, szerintem igy nagyon szep, komoly, Rudinak becézve meg tok aranyos. :)


Nalam benne van a top 5 fiu nevben, de masodjara is lanyunk lesz :)

2020. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%
Mindkettő nagyon csúnya.
2020. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%
Rudolf :)
2020. okt. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
45%
Szintén egy szavazat a Rudolfra. 🙂
2020. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!