Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha választhatnál, hogy most...

Ha választhatnál, hogy most szülsz egy nem várt gyermeket (vagy a párod), vagy soha többet nem lehet, akkor mit választanál?

Figyelt kérdés
Tehát azon ritka esetek közül lennél egy (vagy a párod), akinél nem lehet észrevenni a terhességet, és mondjuk kiderülne hogy 1 hónap és szülsz, vagy inkább az derülne ki rólad, hogy nem lehet gyereked? Csak ez a 2 választható. Miért azt valasztanád? És nehéz döntés lenne?

2020. okt. 30. 18:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, két éves a fiam. Vagyis ő már adott, így inkább azt választanám hogy többet ne lehessen gyerekem. Imádom, szeretem de inkább a meddőség, mint egy második gyerek. Komplikációkban gazdag terhessegem volt, és lett egy iszonyú nehéz természetű fiam. Nem tudnám újra végig csinálni.
2020. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

2 éve pont erről beszélgettünk párommal, ő akkor még nagyon tiltakozott a gyerekvállalás ellen (én azért már akkor se bántam volna), de ha kiderült volna hogy valami olyan betegsége van valamelyikőnknek, hogy vagy most lehetne vagy soha, akkor azt mondta vállalná.


Már 18 évesen is gondolkodtam ilyeneken, hogy ha véletlenül teherbe esnék mit csinálnék, és én már akkor is arra jutottam, hogy megtartottam volna, pedig egyáltalán nem vagyok abortusz ellenes. Szimplán már akkor úgy gondoltam képes lennék felnevelni egy gyereket, és sokkal jobban bánnám ha elvetetném, mintha nem. (elég fura, de anyukámmal is beszélgettünk erről, ő is azt mondta ha ilyen lett volna támogatott volna benne - pedig akkor pasim se volt, szóval esélyem se volt rá)


Szerintem az a baj, hogy nem tudom belegondolni magam olyan reménytelenül rossz helyzetbe, ahol azt mondanám, hogy inkább sose legyen gyerekem. (de ennek örülök, inkább nem is akarok elképzelni se ilyen helyzetet)

2020. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Van már kettő, és egyikünk se szeretne többet, szóval inkább ne is lehessen már, minthogy szülessen egy tervezetlen baba. Két gyerekre vagyunk berendezkedve minden téren, többre se energiánk, se turelmunk nem lenne, és foglalkozni is a két meglevővel tudunk annyit, amennyit szükséges (az se egyszerű sokszor).
2020. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű, mert még fiatal vagyok (22) és még most tudtam odáig jutni hogy elkezdjem az egyetemet ahova mindig is vágytam. De annyit álmodozok már arról hogy családunk legyen a párommal (aki 8 évvel idősebb, szóval neki nem lenne korai) hogy inkább bevállalnám az egyetem mellett most, minthogy sosem legyen.
2020. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én 1 év múlva gondoltam nekilátni, de mivel annyira nem vészes most sem az életünk (van ház, munka, stb) ha becsúszna, inkább most jöjjön, mint soha. De én mondjuk 29 vagyok. 20-25 között valószínűleg inkább azt mondtam volna sose legyen.
2020. okt. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Van 3 egeszseges fiam,igy ha most kerulnek ilyen helyzetbe akkor koszonom szepen,inkabb mar ne legyen tobb.vegre a kicsi sem pici mar,2 eve dolgozom ujra,van idom magra szoval nem is kerdes.
2020. okt. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nincsen még gyerekem, de szeretnék, ezert megszulnem. A stabil kapcsolat megvan hozzá, mindkettonknek van munkája, bar en meg probaidon vagyok, lehet hogy repülnék ha kideulne a terhesség, de meg tudnánk oldani.
2020. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatalnak érzem még magam, szóval az inkább soha ne legyen opcióra szavaztam. Előttem az élet, nem gyerekszobában tervezem eltölteni a legszebb éveimet. Szép dolog a gyerekszülés, viszont túl nagy áldozat mind testileg, lelkileg és érzelmileg.
2020. nov. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!