Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet nemzetiségi...

Hogyan lehet nemzetiségi keresztnevet adni a gyermeknek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a Magyarországon élő kisebbségeket nem köti az MTA listája, szabadon választhatnak az anyaországukban elérhető nevek közül, de hogy működik ez a gyakorlatban? Bemondásra megy a dolog, hogy én görög/román/szerb stb. vagyok, vagy ezt kell valahogyan igazolni, valahol regisztrálni?


A helyzet az, hogy megtetszett nekem és a páromnak egy, az egyik szomszédos országban divatos, ám itthon (sok más ottani névvel ellentétben) nem anyakönyvezhető név, viszont mi mindketten magyarok vagyunk, nem tudunk semmilyen idegen ősről. Van valami lehetőségünk a külön kérelmen kívül?



2020. okt. 31. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Valamelyik majom celeb csinált erről nemrég videót Youtubeon ahol elmagyarázza, tele volt vele a média mindenhol. Annyira örülök amúgy, hogy nem magyar a férjem úgyhogy nekem nem kell ilyenekkel szarakodnom, ugyanígy hívják a kisfiunkat egyébként mint amit ebben a videóban magyaráznak, azért néztem csak meg én is.

[link]

2020. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha az adott országban szülsz, akkor adhatsz neki ott adható nevet, és utàna itthon is anyakönyvezik arra névre. Vagy pedig kérelmet kell benyújtani. Más út nincs tudtommal.
2020. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a név? Ha nem tér el a magyar írásodtól, akkor kérvényezni kell.


Pl. Joel, Violet is engedélyezett.

2020. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rares
2020. okt. 31. 21:27
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

És hogy kell kimondani?

Ez azért nem egy Johanna kaliberű, amit simán engedélyeznek.

2020. okt. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Gyanítom Rérsz lenne kimondva. Hát erre valóban nem sok esélyt látok.
2020. nov. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pontosan úgy ejtjük, ahogy eredeti formájában meg van írva.
2020. nov. 1. 09:02
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm egyébként a videót, egyes. Ez nagyszerű, akkor végül is csak valamelyikünknek informálisan románnak kell vallania magát és mehet is a dolog, nem kell semmiféle kérelem, hogy engedélyeztessék a nevet.


Azért még utánaolvasok hivatalos forrásból is :)

2020. nov. 1. 09:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező igazolnod is kell, nem elég vallani.
2020. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!