Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » CsOK-ot megigényelhetem ebben...

CsOK-ot megigényelhetem ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Házasok vagyunk, 2 gyermekünk van, 8 éves és 1 éves. Saját lakásban lakunk, amit vettünk, és tehermentes.

2020. okt. 31. 22:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akkor nem nektek találták ki. Plusz kevered a babaváróval. CSOK-ot nem lehet autóra költeni.
2020. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi most igényeltünk CSOK-ot. Vagy lakásvásarlásra van, vagy bővítésre azaz hozzáépítésre. Csak a falusi CSOK-kal lehet felújítani sajnos abba mi sem tartoztunk bele.
2020. nov. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

😃

1. A csok csak és kizárólag lakásvásárlasra vagy felújításra van.

2. Ha vásárolsz, akkor pl te nem látod azt a pénzt, mert az eladónak utalják.

3. Ha felújítasz, arra felveheted, de csak a fele jár, de csak ha +részt építesz hozzá...

2020. nov. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13#


Csokra vettük a használt házunkat.

Amire most a falusi csokot igényeljük felújításra. Nem kell hozzá építeni.

2020. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A falusi Csokkal lehet felújítani, a simával nem. #12 voltam.
2020. nov. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

14es. Ne keverjük a falusi csokot, a simával :)

Ahogy a 15ös is írja, falusival lehet felújítani, simával nem. És ahogy a kérdező írta, Budapestről van szó, szóval őket nem érinti.

2020. nov. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
34%

16#



Tanuljunk már meg szöveget értelmezni 🤦‍♀️ fuss neki még 1x annak amit 14.pontban leírtam.

De leírom még 1x hátha akkor sikerül megértened.

Sima csokra vettünk használt házat. Amire most a falusi csokot fogjuk visszaigényélni felújítás után. Mert a falusi csok ugye úgy működik, hogy saját önerőből vagy pl babaváróval felújítod és 5 millió + áfa (nekünk így 6 millió 300ezer - pontos összeger hirtelen em tudok írni) jár majd vissza amit vissza tudunk igényelni.


Olvasd kérlek és értelmezd amit a 13 írt a 3.pontban..

Felújításra nem csak úgy lehet felvenni ha HOZZÁ ÉPÍTESZ.

Valamint legyünk már tisztában a bővítés és a felújítás fogalmával..

2020. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

17es. Kérlek te értelmezz egy kicsit 😉


Te sima csokból megvetted, falusiból felújítod. Ez stimt. Mert a falusiból újitod fel... nem a simából. Mert a simábol nem tudnád, mert ott kell a hozzáépítés...

A 13, 3 pontban is írtam, hogy hozzáépítés, igen, de akkor még rajtad kívül senki nem beszélt falusi csokról, csak a simáról. Mivel a kérdező írta, hogy Budapest, így esélye sincs a falusi csokra, felújítani... csak a sima csokra, de mivel panel, nem tud hozzáépítrni, így ahhoz sem.


Elmondom, mi is vettünk igénybe csokot a vásárláshoz, és a falusi csok folyamatban van felújításhoz. Mert ahhoz fel lehet....


Szóval kicsit olvasgasd el a kommenteket, értelmezd, utána kötekedj 😂

13 és 16os voltam

2020. nov. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
53%
Es mennyi idő mire el intézödik a falusi csok?mi a menete es mennyi nap?
2020. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!