Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Inzulinrezisztencia + PCOS. M...

Inzulinrezisztencia + PCOS. Mennyi az eselye a terhessegnek a leiras szerint?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Lassan 1 éve, hogy inzulinrezisztenciával és fél éve PCOS-sel diagnosztizáltak.

Jelenleg még nem tervezünk babát, de a férjemmel megszakításosan vagyunk együtt. A menstruációm 2 hete volt meg, vöröses, sötétebb formában kb. 4 napig. Mire azt gondoltam, h elmúlt, jött egy erősebb szúrás deréktáji fájdalom és élénk, piros színű menstruáció mutatkozott még 1 napig.

Utána a hetekben, de legalább 1 hétig folyamatosan éreztem émelygést, derék- és alhasi fájdalmakat. Mintha megakarna jönni. Hirtelen bevillant, hogy mi van ha az a “menstruáció beágyazódás volt (?), viszont azóta tesztelek, ma is teszteltem és negatív. A férjemmel is ma alaposan megnézettem, mert már mintha káprázott volna a szemem és naggggyon halvány 2. csíkot látnék, de férjem megerősítette, h nincs ott semmi, csak már az első csíkot a szemeim rávetíti.

Tudom, ostoba kérdés, nyilván a megszakításos védekezés nem védekezés, viszont mennyi az esély rá ha eddig évekig ilyen formában nem jött össze akkor most teljesen véletlenül összejött? Már olyat is olvastam, hogy a PCOS-nél tünetszerű a krónikus derék-és alhasi fájdalom, valamint émelygéses tünetek.

Jövő héten tervezek elmenni nődokihoz. Ilyenkor már ultrahangon látná a beágyazódást?

Köszönöm a válaszokat és továbbá, h nem szedtek szét amiatt, h hülyeséget kérdezek 😄


ápr. 28. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Jövő héten tervezek elmenni nődokihoz. Ilyenkor már ultrahangon látná a beágyazódást?"


Ha most vagy 2 héttel menstruáció után, mit látna 1 hét múlva? Vagy 2? Semmit. Max azt, volt-e peteérésed. Mert PCOS-nál amúgy gyamran nincs, nekem sem volt, lh tesztek ellenére sem.


Mi esélyed van teherbeesni? Ezt honnan tudjuk? 0-20 % között. Teljesen termékenyeknél 20%.

ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

5 napig menstruáltál és azt hiszed hogy terhes vagy?

Nagyon utána kellene olvasni a női ciklusnak és a működésének mert alapvető hiányosságaid vannak.

Először 4-5 napig menstruálsz utána a ciklus közepe környékén , ez lehet a 9. Naptól kinek mi, lesz az ovuláció na ilyenkor lehet teherbeesni, és ettől számított 12-14 napon tud mutatni valamit a teszt. Rá pár hétre láthat valamit az orvos.

Én úgy gondolom hogy neked volt egy normális menzeszed és teljesen felesleges tesztelgetni a semmit. Majd ha kimarad a következő akkor kell tesztelni. Az orvos meg nem lát ilyet hogy beágyazódás. A pozitív teszt után kb 3 hét mire lát valamit.

Olvasgass sokat mert alapvető információkat nem tudsz.

ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aprilis 5-en voltunk egyutt, kovetkezo heten megjott a menstruacio szeru verzes, ami erdekes szinu es mennyisegu volt (oke, igen, PCOS tunet egyike), viszont utana az ijesztett meg h 1 hetig emelygest es derektaji, valamint alhasi fajdalmak jelentkeztek. Ebbol kovetkeztettem, h talan az a menstruacio mi van ha nem is menstruacio volt… Szoval erted, azert gondolom, h ott mar lathat valamit. 😊
ápr. 28. 13:57
 4/7 A kérdező kommentje:

Nyilván tisztában vagyok a ciklussal, megértem ha esetleg megfogalmazás miatt úgy tűnik, h nem.

Amit pedig leírtál, igen, egy egészséges hormonháztartásban így van, viszont PCOS-nél nem egyértelmű a peteérés időszaka sem 😊

ápr. 28. 14:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
5 napig véreztél, hidd el ez ezekkel a betegségekkel se beágyazódás volt, hanem menstruáció.
ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na azért itt is vannak gondok a fogalmakkal :D Olyan nincs, hogy menstruációs beágyazódás vagy mit írtál. A beágyazódási vérzés maximum 1 vagy 2 csepp vér és nem is tart napokig. Amúgy meg negatív a teszted is… Nem is értem miért gondolod, hogy terhes lennél. Nekem nagyon sokszor volt hányingerem mikor nem voltam terhes, érdekes hogy mikor sikerült a baba egyáltalán nem volt, főleg az elején. Amúgy nem akarlak elkeseríteni, de ezekkel a betegségekkel örülj ha majd élesben sikerül a baba, nemhogy megszakítással
ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Negatív a teszt, nem vagy terhes. Nem annyira bonyolult ez....
ápr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!