Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet hogy valakinek egyszerűe...

Lehet hogy valakinek egyszerűen nem való gyerek?

Figyelt kérdés
Még nem,de kb 5 év múlva elkellesz gondolkodnom ezen.Nagyon ellene vagyok,egy az hogy rengeteg a tényező ami megnehezítené még a teherbeesést is,másrészt személy szerint van egy csomó betegségem amit nem akarok átadni.És még az is ott van hogy annyi helyen csúszhat el a dolog hogy elképesztő,meg nem hiszem hogy képes is lennék rá.Szóval ezek emellett szólnak,de az is ott van hogy talán mégis kéne majd,illetve hogy édesanyámnak legyenek unokái stb..nem tudom
ápr. 28. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Ezt belátni is érettséget kíván.

Sokan nem fogadják el és belevágnak, mert "anyának unoka kell", és elcs..ik egyszerre több ember életét (lehető legrosszabb indok "unokát szülni" - egyik gyerekemnek se legyen gyereke, ha csak ez az egy okuk lenne rá).

ápr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Igen, van akinek nem való a gyerek. Amiatt ne vállalj, hogy legyen unoka (tudom, hogy nehéz ezt elengedni). Amiatt se, hogy "kéne".


Ha te akarsz, akkor vállalj. És tényleg egy csomó helyen elcsúszhat, de azért ezek ritkák, a többségnek sikerül.

ápr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy lehet. Nem mindenki való szülőnek, nincs is ezzel gond. Szuper, hogy felismerted, hogy ez lehet nem neked való. Külső nyomás miatt pedig kérlek, soha ne vállalj gyereket. Oké, hogy a nagyszülő unokát akar, de nem nekik kell felnevelni. Ez lenne a legnagyobb butaság.
ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Jarj el kisgyerekes ismeroshoz, beszelgess. En se rudtam a szivas reszerol, mindenhol a rozsaszin kodot nyomatjak. A vedonok is egy nagy 0,tisztelet a kivetelnek, a pisi a fontos ,meg a papirmunka. Az hogy mivel jar a szules,a kialvatlansag,mi a depresszio ,mikor kell segitseget kerni. En nezegettem az elso szules utan az erkelyablakot gyakran... h csak ki kene lepni es vege. Vagy h igazabol ha lenne egy autobalesetem,vegre pihenhetnek bent. Voltak olyan gondolataim is,ami a babara nezve volt veszelyes. Sosem tettem meg,de folyamatosan elojottek mi lenne ha ez meg az lenne,innen leesne,oda beesne stb. Mire ebbol kijossz, 1,5-2 ev. Jon a totyogo korszak dackorszakkal,mikor meg sme all egy helyben, es orult hisztik kozepette telnek a napok es mindenre a nem,es semmit sem aksr es eroszakkal oldod meg a napot, mert meg nem beszel es nem is ert a szobol. Katasztrofa. En biztos nem szultem volna,ga elore latom. Mondjuk van aki szerencses es jo alvo,nyugis gyereket dob a gep, de a tobbseg szenved rendesen 6 ev alatt hidd el. 6 ev utan kezdenek okosodni, onnantol mar lazabb veluk. A 10 evesem mar onallo,mikrozza a kajat,itthon hagyjuk par orara,elvan kint a gyerek pajtasokkal. De a bolcsis,ovis korszak brutal.
ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Persze, rengeteg embernek nem valo gyerek, ki merem jelenteni, h a tobbsegnek. Csak nezz korul, milyen mentalis allapotu emberek vannak, es a gondok alapja mindig a csaladban van.

De ez nem sokmindenkit zavar, csak gyartjak szerencsetlen gyerekeket bele a vakvilagba, mert "az az elet ertelme", mert tarsadalmi nyomas, mert unoka kell, mert "a kisbaba cukiiiii" stb.

Dicseretes, ha valaki legalabb elgondolkodik, plane ha jo oka van nem vallalni, mint pl orokolheto betegseg, rossz anyagi helyzet stb

ápr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudod eldonteni.

A betegség oldaláról tekintve, örökletes genetikai problémákról beszélsz? Lombikkal már képesek elore letesztelt egészséges embriokat beultetni.

Ha ez a nagyobb aggodalmad, akkor tudd, létezik megoldás. De ha még ezen felül is ketsegeid vannak akkor még próbáld mérlegelni a dolgokat. Magadnak szülnel gyereket nem az anyukadnak

ápr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, sokaknak nem való ( olyanok közt is akik végül vállalnak). De sokan ezt nem látják be/ nagyobb bennük a megfelelési kényszer, mint a felelősségteljes döntés képessége.

Nekem se való ezért nem is akarok, nem vállalok. Sok kellemetlenségtől kímélem meg magamat is, meg a gyereket is.

Csak egy példa: a minap hetekig beteg voltam, ennek folyományaként lesérültem, úgy meghúztam az oldalamat, hogy lélegezni is fáj, csak ülve tudok aludni, és sírásközeli állapotban jutok csak ki a wcre. Doki szerint izomhúzódás, 1-2 hónap mire meggyógyul, addig pihentetés,fájdalomcsillapítás, nem tudok se emelni, se hajolni, se erőt kifejteni, mert iszonyúan szúr...

Na pl Nem tudom mit kezdenék ilyen állapotban még egy gyerekkel is.

Én pl szimplán azért nem akarok gyereket, mert nem vàgyom rá és nyűgnek tartom. Ha még valami olyan betegségem is lenne amit örökölhet, pláne nem keseríteném meg az életét.

ápr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elnézve a mostani felnőtteket is látszik, hogy mennyi embernek nem volt való. Csak a régi időkben ugye mindenkinek kellett 2-3 gyerek, mert az volt a norma. Közben meg nevelni sokan nem tudták őket normálisan, ezért lettek felnőtt korukra olyanok, amilyenek. Mennyivel jobb hely lenne a világ, ha nem győzködnének mindenkit, hogy gyerek az kell mindenkinek, mert ez nem igaz. Még akkor sem, ha valaki amúgy normális ember, akkor sem feltétlenül kell gyerek. Más dolgok is vannak a világon amikben ki lehet teljesedni és butaság az a gondolat, hogy csak a gyerek lehet az élet értelme.
ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!