Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy kislányunk, 1 éves,...

Van egy kislányunk, 1 éves, mindenki kérdezi, hogy első gyerek, lesz -e tesó? Nem lesz. Van aki szintén úgy van, hogy eldöntötte egy gyerek elég?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan nehéz, szerintem 2 óránál többet egyben nem aludtam és semmire, de tényleg semmire nincs időm mellette, nem beszélve arról, hogy segítségünk sincsen :( Mi lesz, ha iskolába megy és 11 hét a nyári szünet? Miért annyira nehéz megérteni, hogy valakinek egy is elég?

#gyerekvállalás #egyke #nemakaroktesót
2020. nov. 1. 10:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is megálltunk egynél. Az idősebb korosztály nekem is szokta mondani az okosságokat (rokonok is, kollégák is). Én nagyon kedves hangon ugyan, de azt szoktam válaszolni, hogy "szerintem ezt nekem kell eldöntenem, nem neked". Ennél a pontnál le szoktak állni.
2020. nov. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
10 éves a kisfiunk. Ő van egyedül és ez nekünk így jó. Mind érzelmileg, mind pedig anyagilag egy gyereket tudunk megengedni magunknak. Sokkal nagyobb baj, ha valaki úgy vállal több gyereket, hogy valamelyik alapvető feltétel hiányzik, minthogy nincs testvére a meglévő gyereknek.
2020. nov. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 2 éves a kisfiunk. Mi már a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy egy gyerek lesz. 16 éve vagyunk együtt, és nem gondoltuk meg magunkat.

Mi nem szoktunk magyarázkodni, hogy miért nem lesz. Nem és kész. Magánügy. Ezt így meg szoktam mondani és többet nem kérdezik meg, az tuti.

2020. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én eredetileg úgy gondoltam, hogy 2 gyerekem lesz, de végül egy lett. Semmi gondom nem volt, élveztem az anyaságot, de nem jött az érzés, hogy szeretnék még egy gyereket. Tőlem is kérdezgették, de én tárgyilagosan mondtam, hogy nem, nem lesz testvér. A volt szomszédunk szólogatott be, hogy kell a gyereknek a testvér, majd mikor a szar házasságukba becsúszott a harmadik gyerek, és állandóan csak veszekedtek, és rángatták a gyerekeket ide-oda, rajtuk vezették le a feszültséget, akkor legszívesebben én is beszóltam volna.
2020. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Egykeként gyerekkoromban éltem-haltam volna egy testvérért, de azóta áldásnak érzem az egykeséget 😂 És én sem szeretnék egy gyerknél többet. Inkább felnevelek egy gyereket normálisan, minthogy 10 gyereket vadtartásban.
2020. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!