Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabás anyukák, milyen...

Kisbabás anyukák, milyen ételeket szoktatok baba mellett gyorsan megfőzni?

Figyelt kérdés

Hálás lennék pár ötletért, valahogy alig jut valami az eszembe.

Folyton lecsót meg melegszendvicset csinálok, már unom.

A baba nem alszik 10-15 percnél többet, ha nem fekszem mellette, kb ennyi időt tud magában eltölteni hintában, szőnyegen mielőtt eszébe jut, hogy igazából üvölthetne is:)

Ti mit szoktatok pár hós baba mellett főzni?

Sajnos nem fér bele, hogy folyton rendeljünk.



2020. nov. 5. 10:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Levesek,gomba pörkölt tésztával(ha éppen alszik akkor nokedlivel)Paprikás krumpli,Sült húsok(csak bedobod a sütőzacsiba és kész)
2020. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

Bolognai és ezen a vonalon a többi: rákos-tejszînes, gombás-tejszínes, baconos-tejszínes, paradicsomos tonhalas tészta, chilis bab, összecsukható grillben húsok 2-5 perc salátával, bulgurral vagy krumplival, krémleves pirítóssal és sajttal, barmit bele lehet tenni egy tortillába és azt be a kontakt grillbe, gyros tál se egy időigényes cucc, mézes-mustáros csirke rizzsel.

De amúgy keress rá a neten a keresőbe pl úgy, hogy 20 perces receptek.

2020. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként vidd ki a konyhába. Én eleinte mózesban kitettem a konyhába aztán pihenő székben, vagy járókába, amíg főztem.
2020. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%

Bármilyen főzelék,kb. 15 perc. Ha este több időd van, addig előkészíthetsz husit, amit csak megütsz a sütőben( pl fokhagymás mustáros tarja, töltött csirkecomb) vagy bedagaszthatsz pizzának és méhet be a hűtőbe stb. Ha este előkészülök sok mindent rövid idő alatt elkészítek. Ha nincs este kedvem, vagy mást csinálok akkor bármilyen főzelék vagy pl. brokkolis/csirkés/cukkinis tészta, tonhal saláta stb.

Az extra macerás kajakon kívül (nudli, palacsinta, szilvásgombóc, sztrapacska, tócsni) ami aprólékos vagy ami fölött állni kell, kb. bármit meg lehet főzni baba mellett is, ha van főzési gyakorlatod.

2020. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
80%
Sütiket szintén "megúszósakat" szoktam, vagy sima kevert vagy lusta asszony pitéje, "svéd brownie" , van pár Stahl rövid süti receptem, esetleg előkapok kész levelestésztát. Nyilván fánkot, képviselőfánkot, piskótát, dobostortát, oroszkrémtortát nem állok le sütni egy 3 hónapossal, de van bőven alternatíva. Amúgy kezd el kiszoktatni a konyhába, ha már nagyobb, 5-6 hónapos, lehet szoktatni, hogy ne kelljen mindig szórakoztatni. Ha sír, odamész, megsimogatod, vigasztalod, mondod, hogy anya főz, közben mutogatsz, énekelsz. Kipróbálhatsz babahintát, pihenőszéket. Ha meg még nagyon pici, kösd magadra és haladsz. Vagyis én így csináltam. Mivel az enyém már hasal meg forog, ezzel elvan 30-40 percet is. 4-es voltam.
2020. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%
Krémleves, csirkecomb sütőben, krumpli helyett inkább rizs, azzal kevesebb a meló. :) Rakott zöldséges cuccok, ha jobban ráérsz darált hússal, ha még annyira sem, virslivel.
2020. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Plusz: elkezded 8-kor főzni, és 3x15 perc alatt csak elkészül mondjuk kettőre :D
2020. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
Leadtam az igényeimből :) Jó barátom lett a konzerves gomba, knorr bolognai alap, ezekből max 10-15 perc egy ebéd. Ezenkívül mindenféle tejszínes tészta, főzelékek.
2020. nov. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 napja majonézes tonhalsalátát eszünk héjában sült krumplival... :D kicsit nagy adag lett. De nekem ilyen gyors kaja bármilyen tészta (túrós, tejfölös, tejszínes, paradicsomszószos, bolognai), spenót, borsófőzelék konzervből, Uncle bens rizzsel, leveles tésztába csavart virsli. Ezek mindig vannak is szinte itthon :)
2020. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Általában akkor főzök valami gyorsat amikor hazajön a gyerek a suliból 1-kor. Ő addig ringatja vagy tologatja a kocsiban. Általában csirke a menü mert hamar megvan. Ha hazajön a párom van amikor összeüt valamit gyorsan. Mindig akkor kel fel általában amikor nem kéne. Volt olyan, hogy 6x zártam el a kaja alatt a gáztűzhelyt.
2020. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!