Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki világosítson fel,hogy...

Valaki világosítson fel,hogy amit a kormány ad milliós pénzeket a gyerekvállalásra abban semmilyen bökkenő nincs?

Figyelt kérdés
Szóval ez a sok pénz amit adnak a gyerekek után azt most nem kell visszafizetni? Vagy mennyit kell vissza fizetni?Tényleg adnak pár milliót azért,hogy gyereket csinálok? Hol a bökkenő? Hol van ennek a sok támogatásnak a hátulütője?

2020. nov. 13. 09:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
"ezek a támogatások akkor az igaziak, ha stabil, boldog párkapcsolatban él az ember, mindketten hűségesek egymáshoz és szeretnének amúgy is 3 gyereket." - nagyon igazad van!
2020. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Azert meg annyival kiegeszitenem, hogy van akkora keresetuk, hogy tudjak fizetni a torlesztot es el tudjanak 3 gyereket tartani. Hangsulyozom a Gyed utani idoszakrol beszelek.
2020. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
6-os: és ha nem adnának semmit??
2020. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok, nem tudom nekem szolt e a kerdes.

Igen, jobb lenne ha nem adnanak semmit. Mindenkinek csak az ingyen penz lebeg a szeme elott es hallottam mar 3 gyerekes szulo szajabol, hogy most megeri gyereket vallalni. Tegyuk fel alapbol csak 2 gyereket vallalt volna valaki, de az az altalanos, hogy az ilyen olyan penzek miatt erzi mindenki, hogy megeri meg egyet vallalni. De abba mar nem gondolnak bele, hogy 3 gyerek az 1,5szer annyi betegseg, szunet, ido, penz, energia, mint 2 gyerek. 3 gyerek mellett foallasban segitseg nelkul tovabba lehetetlen 2 szulonek dolgozni.

2020. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#14 ez csak addig igaz, amíg a kisebbik is ovi nagycsoportos lesz (ha bölcsibe járt, akkor akár ovi kiscsoportra már megedződik annyira az immunrendszere, hogy ne kelljen minden második héten otthon maradni vele). Azért az ritka, hogy 3 iskolás korú gyerek mellett ne lehessen teljes állású munkát vállalnia a szülőknek, az első 6 év meg két gyerekkel is kihívás. Nekem ugyan nincs még három gyerekem (CSOK-tól függetlenül is ennyit szeretnék), de a baráti társaságban többeknek is van, és ők egyhangúlag mondják, hogy a második gyerek sokkal durvább változásokat hozott, mint a harmadik. Magyarán kettő és három gyerek között már nincs akkora különbség szülői szemmel, mint egy és kettő között- legalábbis, amit nekem mondtak. De amúgy azzal egyetértek, hogy ha valaki csak a pénz miatt vállal több gyereket annál, mint amennyit egyébként is vállalna, az erősen csalódni fog.
2020. nov. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
14 nem lehetetlen, de valaki megsínyli. De én nem is ebben látom a problémát. Hanem 3 gyerek egyetemi taníttatása egy vagyon. És addigra már semmi nem lesz ezekből a pénzekből. Én gyerekvállalásnál nem csak az első 5 karácsonyig gondolkodom előre...
2020. nov. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

14 vagyok. Igaz nekem kis korkulonbseggel szulettek a gyerekeim 4en vannak. Ugyanakkora a kulonbseg 1 es 2, illetve 2 es 3 kozott, pontosan 1 gyerekkel tobb mindket esetben. :) Erdekesek a barataid ezek szerint ok nem foglalkoznak, torodnek, beszelgetnek kulon-kulon a gyerekeikkel?mert persze olyan szempontbol mindegy, hogy 2 vagy 4 gyereknek kapcsolsz tvt. Ez gaz megallapitas nagyon.Sot 3 gyereknel mar nem mindegy milyen, mekkora az autod, az sem mindegy mekkora a hazad, ha fontos, h legyen kulon szoba mindnek. Anyagilag is iszonyu kiadas, ruhazni, etetni, sportra, kulonorara vinni. De persze ha kicsi a nagy levetett ruhait hordja tenyleg nem nagy kiadas vagy ha egyiket sem jaratod sehova akkor sem.

Es nagyon de nagyon nem mindegy, h 2en vagy 3man vannak. Hiaba sulisaim is vannak, de elhiheted, hogy valaki allandoan beteg. Az iskolas is 2, 3 alkalommal egy felevben kb, ami nem mondhato soknak, ezt sorozd be harommal, mert nem am egyszerre betegek, hanem szepen sorban. Az ismeroseid meg a barataid nem fogjak a szemetekbe mondani, hogy basszus igen, baromi nehez, annak aki jol es lelkiismeretesen akarja csinalni.

A 3 iskolas koru mellett mindket szulo ugy lehet szerintem foallasban, ha gyerekek mar onjaroak.

2020. nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ja es a legjobbat le is hagytam, a szunetek. Az oviban meg csak csak megoldhato altalaban van osszevont csoport. Kb. 4-5 hetet kell nalunk atveszelni, amit 2 dolgozo ember meg ugy ahogy meg is tud oldani. Persze ahol elnek, nyugdijasok es aktivak a nagyszulok az megint mas teszta. De egy alsos gyerekkel 2,5 honapig mit csinalsz ha nincs nagyszulo vagy ingyen segitseg? Mert habar ott is van ugyelet de az a klasszikus gyujto. 3 gyereknek fizeted a tabort egesz nyaron? A gatyad is ramegy, tehat lehet, h a betegseg kevesebb mar a suliban, de bejon az a rengeteg szunet cserebe...
2020. nov. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

(Aki nem tudja másképp megoldani annak is van napközis tábor,kb ingyen.)


Nincs bökkenő, ha megkapod örülhetsz. Bökkenő az, hogy mit kapsz meg, megfelelsz e minden feltételnek. Illetve ugye ha csak a pénz miatt születne akkor számold újra, de ezt mindig mindenki írja. Ha amúgy is akartatok 3-4...8-10 gyereket akkor viszont szuper dolog, hogy ennyit segít az állam.

2020. dec. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!