Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a mai 17-26...

Szerintetek a mai 17-26 évesek nagy részét miért nem érdekli a politika?

Figyelt kérdés

Most azokra gondolok, akik nem feltétlen szeretnének külföldre menni dolgozni. Még őket sem érdekli, de miért? Én valójában utálom, viszont ha mindenki utálja ebben az országban, és mindenki nagy ívből tesz rá, akkor előbb-utóbb (mint ahogy az már történik is) ez az ország nagyon elkezd süllyedni. Sőt, nem csak hogy utálják, képben sincsenek a dolgokkal, ennyire nem érdekli az emberek 90%-át. Valamint szerintetek az, hogy láthatóan senki nem akar semmit csinálni (a politikusok csak pénzt akarnak, az embereket meg nem érdekli a politika még csak annyira sem, hogy a világukat tudják), az kihatással van arra, hogy egyre kevesebb gyereket vállalnak az emberek Magyarországon?


(És tudom, hogy azt írtam, hogy én is utálom, de én hiába is szeretném, mert bőven 18 alatt vagyok, gondolom ez a fogalmazásomból már lejött. Amúgy ezzel a témával nem kéne még foglalkoznom, de kíváncsi vagyok mások véleményére. Gondolom ti úgyis okosak vagytok, hát tágítsátok az agyam :D )



2020. júl. 13. 00:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Én 20vagyok, engem se érdekel, de megnem tudom mondani miért nem. Egyszerűen nem. 😅
2020. júl. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan azért, amiért eddig sem érdekelte. Nem most először volt olyan, hogy fiatalok körében a legalacsonyabb a részvétel. Szárny bontogatás, valódi élet megélése, hát én sem a politikával kezdeném, sőt én 26 éves, inkább elfordulok ettől, amit itthon politizálásnak neveznek.
2020. júl. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
35%
Csak nézz végig azokon, akiket érdekel!
2020. júl. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%

"más majd elmegy szavazni, mit érdekel engem", "nem az én szavazatom fog számítani, minek nézzek utána?"

Eltekintve attól, hogy itthon hogyan és mi megy, általában komplex téma és sok oldalról kellene megvizsgálni, erre meg nincs energia, idő, meg fel lehet ide sorolni még 600 másik kifogást.


Realizálni, hogy azta, kezemben van az életem, tenni kéne valamit (amit csak lehet) furcsa és talán nehéz, csak úgy be vannak dobva ebbe az egészbe, amikor még csak tulajdonképpen most kezdtek élni. Pedig szerintem talán annyit meg lehetne tenni, hogy legalább elmennek szavazni a kisebbik rosszra.

2020. júl. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

"Én 20vagyok, engem se érdekel, de megnem tudom mondani miért nem. Egyszerűen nem. 😅"


Akkor miért jár a politika kategóriába?🤔🤔

2020. júl. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
*jársz
2020. júl. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
Talán azért, mert a politikusok sokat tettek azért, hogy közutálatnak örvendjenek - és a fiatalokat ezek az utált emberek nem tudják megszólítani.
2020. júl. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%
Sosem érdekelt semmiféle bábszínház.
2020. júl. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

Én 27 vagyok, engem sem izgat, nem voltam még se szavazni se semmi hasonló dolgon, és mielőtt jönne a kérdés akkor én is miért vagyok itt, nos azért, mert azon viszont jókat szoktam röhögni mikor az emberek szájkaratézni kezdenek, vagy éppen felülnek valakinek a troll kérdésére.


Amúgy meg a miért nem érdekli a fiatalokat, az nagyon egyszerű, ők csak élni szeretnének nyugodtan, és lexarják magasról, hogy ki kivel hadakozik, de amúgy az idősebb korosztály jó része is tenne rá magasról, ha épp ugymond megfelelő színvonal lenne az átlag.

2020. júl. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
8%
Akiket ebből a korcsoportból egyáltalán érdekli is, nekik inkább a libsi oldal szimpatikus. Viszont a liberális politika nagyon veszélyes, ebbe bele is bukott az SZDSZ, el tűntek a politika pöcegödrébe. Az én korosztályom meg fel ült Vona ökörségeinek, mi, fiatal szavazók is kellettünk ahhoz, hogy a Jobbik be jusson a parlametbe 2010be, és ők is oda kerülnek majd, ahová valók, a politika szemétdombjára. A FIDESZ meg be betonozta magát évekre a hatalomba, onnan ki rúgni szinte lehetetlen, egy libsi irányába tartó ellenzékel. Tehát teljesen érthető, hogy a mostani fiatal korosztályt nem igazán érdekli a politika.
2020. júl. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!