Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerekesek! Ti havonta...

3 gyerekesek! Ti havonta mennyi nettó jövedelemből éltek és mennyi a kiadásotok?

Figyelt kérdés

Adókedvezménnyel és CSP-vel értem a nettó jövedelmet. Havonta összesen mennyi pénz megy el rezsire, élelmiszerre, gyerekek menzájára, ruha vásárlásra, autóra, közlekedésre stb. ?

Azt is írjátok le, hogy Budapesten vagy vidéken éltek lakásban vagy autóban stb.


Köszönöm mindenkinek!



2020. nov. 15. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Erre itt kb 10% fog neked valós választ adni.
2020. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

600e a bevétel kb (ez a férjem fizujától változhat +-30 attól függ mennyi éjszakája volt stb)

Saját házunk van. Az agglomerációban.

2 autót tartunk fent. Az egyiken van hitel 30e. 60e a tankolás kettőnknek.

Rezsi kb olyan 100körül van.

Kajára (tápszer, pelus, ruha stb) 100-150 biztos h kimegy van h 200.

A nagylánynak 20e takarékba (a kicsiknek még nincs)

Azt hiszem kb ennyi.

2020. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Nekünk kb ilyen a havi bevétel, kiadás:

Férj 310.000+ 99.000/hó=409.000

Nekem 22 órás állásom van Ausztriában, 855 eurót keresek, kb 300.000. Magyar és osztrák családi (különbözet, meg indexált) kb 100.000 Ft. Évente plusz adóvisszatérítésem kb 250.000, meg évente 2szer dupla fizu van. Tehát kicsit több mint 850.000 a havi bevétel. Meg mivel fodrász vagyok, a borravaló is jó nagy összeg szokott lenni, átváltva kb 70-100.000 Ft az is/hó.

Élelmiszer azt hiszem 70.000/hó

Rezsi 45.000

Hitel még nincs, házra gyűjtünk.

2 autó van, egyik biztosítása 60.000/év,másik 110.000/év. Én kb 25000ret tankolok/hó, férjem nem tudom, extra kiadások persze előfordulnak. Ruhákat évszakonként veszek, kb 40.000,cipő szintén. Menza ingyenes. Győr-Moson-Sopron megye, határ közeli kis falu. Házunk jelképes összegért béreljük a férjem szüleitől. Ők nem itt élnek.

2020. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Amikor én is dolgozom (most épp gyeden vagyok a harmadik babánkkal), kereken 900 ezer forint a bevételünk, ebben benne vannak a csp-k, családi adókedvezmény).

Tavaly költöztünk családi házba, ennek a hitele 100 ezer forint.

Két autót tartunk fenn, havi 80 ezerért tankolunk, bár a férjem és én is visszakapjuk ezt a pénzt a munkáltatónktól üzemanyag-visszatérítés formájában.

A gyerekek a suliban, oviban esznek havi 15 ezerért (nagycsaládos kedvezménnyel).

A gyerekek sportja, különórái havi 40 ezer forintba kerülnek.

Napelemes új házban élünk minimális rezsivel, ez havonta durván 40 ezer forint.

A kettőnk (férjem és a saját) mobil+TV+netcsomagjáért havi 43 ezret fizetünk.

Támogatjuk a nagyszülőket mindkét oldalon összesen 40 ezer forinttal.

Van LTP-megtakarításunk havi 60 ezer forint.

A heti nagybevásárlásokra és a havi DM-es tisztasági bevásárlásokra összesen 200 ezret költök.

Havi ruházkodásra változó, hogy mennyit költök, inkább szezon elején szoktam bevásárolni a gyerekeknek, magunknak (én kapok évi 96 ezer ruhapénzt a munkahelyemtől, én azt osztom be). Számolhatunk 2-3 havonta 30 ezret, de ez nincs kőbe vésve.


Ha nincs extra kiadásunk, 200 ezret félre tudunk tenni, bár extra kiadás mindig van, de nem panaszkodom.


Most, hogy gyeden vagyok, a fizum felét kapom meg, ami a max gyed, kiegészülve valamennyi családi adókedvezmény el, összesen most 225 ezer a bevételem, de a munkahelyem ad munkát otthonra, ebből van kiegészítő jövedelmem.


Nagyok az igényeink, szeretjük ezt az életszínvonalat, de most a gyed-idószakban azért picit jobban meg kell nézni, mire mennyi megy el.

2020. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

4 gyerek plusz 2 felnőtt. 750 ezer forint a jövedelmük. Ebben benne van a fizetésünk, plusz családi, plusz gyedet kapom még áprilisig. Szóval áprilistól gyed helyett (170 ezer) csak gyes marad plusz 1 évig. Mindet feléljük, és nem is elég. Vannak földjeink, annak a bevételét is pluszban feléljük, meg nyilván ebből tudjuk fizetni a nagyobb kiadásokat. (Nyaralás, kocsit ha le kell cserélni, építkezés tavaly, magán orvosok, új bútor, ha elromlik háztartási gép kicserélni.)

Soknak tűnik a 750 ezer, de 6 főnek egyáltalán nem az. Nem kevés a rezsink sem, a nagyobbaknak telefon, net, csak a telekomnak fizetünk havi 60 ezret. 2 kocsit tankolunk, legalább havonta 2x teli mind kettőt. A kaja a suliban nem sok, mivel nagycsaládosok vagyunk így 50%-ot fizetünk havonta, az 11000 Ft. Napi bevásárlásom átlagban 10 ezer Ft. Evszakonként minden gyereknek új cipő, kabát, ezekből csakis a jó minőséget veszem meg, ebből nem engedek. (Kedvelt márkánk a primigi, és a name it) 2 kisiskolás fiam nagyon nem tud vigyázni a ruháikra, nadrágot gyakran kell venni. Most nem tudunk igaz, de amikor lehet, havonta egyszer legalább megyünk moziba, fürdőbe, cirkuszba mikor hova. Heti 1x Meki, vagy pizzázóban Kajálunk, néha étterembe megyünk. Megünnepeljük mindenkinek a névnapját, szülinapját, olyankor jön az egész család. Mire mindenki jóllakik, az minimum alkalmanként egy 25 ezerbe benne van.

Szóval ezt 2 átlag fizetésből nem lehet kihozni 4 gyereknél. Ha nem lennének földjeink ennyire nem tudnánk költekezni.

2020. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
3 gyerek, mindennel együtt 970 ezer a bevételünk, és 700 ezret költünk az életre.
2020. nov. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Idei átlag kb. picivel 700e felett jön ki havonta. Ebben viszont az utolsó fillér családi bevétel is benne van, csp, családi adókedvezmény, Egészségpénztári adókedvezmény, egyszeri anyasági, kamatok hozamok, kafeteria stb szóval tényleg minden.


De mi csak idén lettünk 3 gyerekesek, szóval a 99 ezres adókedvezményt és a 48 ezres családi pótlékot nem kaptuk egész évben, így elvileg jövőre talán picit több lesz, bár a kiadások is gondolom.


Idei évben havi átlag 450e-500e körül alakult a kiadás. Ebből autóra ment havi átlag 38e(tankolas,javitasok, adó, mosás, szóval minden - kivéve vételár/amortizáció)

Közlekedés (bérletek) havi átlag 8500 Ft.


Rezsi havi átlag 60e (villany, víz, gáz, tv, internet, telefonok, ház biztosítás).


Gyerekek picik, menza ingyenes oviban még szinte mindenkinek, három gyerekesnek pláne.


Étkezés kb havi 100e és ebben már egy-egy rendelés, kirándulás közbeni étterem/büfé is benne van. Komolyabb drága étterembe pici gyerekkel nem járunk. Nagyrészt otthon főzünk. Ebből egyébként kb havi 12e hús és 12e a zöldség-gyümölcs, bár utóbbi azért is ilyen kevés mert tavasztól őszig viszonylag sok zöldség és gyümölcs jön kertből vagy nagyszülők kertjéből ingyen.


Ruha, cipő átlag havi 20e Ft. Mivel picik a gyerekek ruhára nekik nagyon keveset kell költeni, bőven van jó minőségű használt ruha ingyen. Cipőt újat veszünk, az dobja csak meg igazából. Magunknak se költünk túl sokat ruhára, így jön ki ez a viszonylag alacsony havi átlag. (Sejtem, hogy jóval több lesz ez amikor nagyobbak lesznek és igények jönnek...)


Magán orvosra, magzati szűrésekre, szülésre elment évi 500e,ez szintén havi bő 40e Ft.


Ezeken kívül nyaralás, kirándulások, strand, új háztartási gépek stb szóval átlagban sajnos elmegy az a havi 450-500. Nekem ez elsőre meglepő volt, soknak tűnt, de igazából ez egyáltalán nem sok ha azt nézem, hogy 2 garantált bérminimumos 3 gyerekes szülő adókedvezményt kihasznalva kb pont havi 450e-bol gazdálkodik.

2020. nov. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!