Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi gyedet fogok kapni...

Mennyi gyedet fogok kapni bruttó 131500 Ft (nettó 85500 Ft) jövedelem után? A gyedet a bruttó vagy a nettó kereset alapján számolják?

Figyelt kérdés

Számításaim szerint ha a bruttó alapján, akkor a levonások után is kb. 10 ezer Ft-al többet kapok majd.


Nem bánnám, ha valaki konkrét összeget is írna, a kiszámítás módjáról találtam infókat, de az nekem kínai...így csak saccolni tudom az összeget...


2008. okt. 5. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Szió!

Sajnos konkrét összeget nem tudok neked mondani, mivel még csak TGyás-t kapok. Az én bruttóm is itt körül van, de nekem azt mondták, hogy a Gyed összege maximált, ami olyan 83.000.- körül van. Ettől állítólag senki sem kap többet.

Zita (23 hetes baba anyukája)

2008. okt. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
TGYÁS csak 6 hónapig van, utána a gyerek 2 éves koráig GYED, ami a fizetésed 80 %-a, de maximum a minimálbér kétszeresének 80 %-a, ami nettó 69 ezer Ft.
2008. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Kedves utolsó hozzászóló!

Én az első vagyok. Természetesen tudjuk, hogy a TGyás 160 napig jár, és csak utána a gyed, nem is ez volt a kérdés lényege, főleg nem a kioktatás.

Ezt az OEP honlapjáról másoltam, és ajánlom szíves figyelmedbe (csak, hogy legközelebb pontosan tudj másokat kioktatni)!


"A gyermekgondozási díj a figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának 70 %-a, azzal, hogy a gyed maximálisan megállapítható összege igazodik a mindenkori minimálbérhez, a gyed legfeljebb havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 százaléka lehet. Ennek megfelelően a gyermekgondozási díj 2008. évi felső határa havi bruttó 96.600 Ft.

A gyermekgondozási díj összegéből az adókedvezmények figyelembevételével a személyi jövedelemadó-előleget, a biztosítottat terhelő nyugdíjjárulékot, magánnyugdíjpénztári tag esetén a magánnyugdíjpénztári tagdíjat a folyósító levonja.

A maximális összegben megállapított gyermekgondozási díjak összegét minden évben január 15-éig az azt folyósító szerv – külön kérelem nélkül – felülvizsgálja, és a január l-jei időponttól a tárgyévre érvényes felső határ figyelembevételével a módosított összeget folyósítja."

Zita

2008. okt. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Mimózalélek!

Nem kioktatásnak szántam, ne kapd fel ennyire a szart. ha 70 %, akkor 70, De ez nettó 69 ezer Ft, az tuti, annak is nyugodtan utánanézhetsz.

2008. okt. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2. hozzászóló nem kioktatott. Csak válaszolt a kérdésre. Ha ez kioktatás, akkor miért kérdeztek?
2008. okt. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.

Kérlek titeket, hogy ne veszekedjetek, mert nem olyan célzattal tettem föl ezt a kérdést.

2008. okt. 6. 07:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban bruttó 96 e Ft a maximum GYED, DE van, akitől előző évi jövedelme alapján 38%, mástól 18% SZJA-t vonnak. Sajnos én átléptem az adósávot, így 69 e Ft Gyedet kapok, mert 38% SZJA-t vonnak. Jövőre már nem lépem át az 1.550 e Ft éves jövedelmet / ha jól emlékszem ennyi.../, akkor már tőlem is csak 18%-ot vonnak, így kb. 83 e Ft lesz a Gyedem és ez a maximum nettóban. Sajnos a pontos összeget nem tudom.
2008. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!