Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy kisbabával mennyi a...

Egy kisbabával mennyi a jövedelmetek párok, illetve mennyi a kiadás? Akik tudatosan tervezték a babát, mit gondolnak, mennyi a minimum nettó bejövő jövedelem, ami mellett jöhet az első gyerek?

Figyelt kérdés
Tudom sok mindentől függ, de kíváncsi vagyok, más milyen anyagi helyzet mellett merte bevállalni az első babát. Nekünk egy 60 ezres lakáshitelünk van, azontúl van egy saját hitelmentes autónk. A bejövő nettónk 400 ezer. Ti mennyiből jöttök ki kényelmesen?
2020. febr. 26. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, hogy idetrollkodok, de én ezeket a kérdéseket annyira viccesnek találom. Oké, a hitelt levontad, de hányszor tankoltok, mennyit áll belőle a munkahely, mekkora a telefonszámlátok, hol éltek? Csak csapvizet isztok, vagy minden nap elfogy 2 üveg 2l-es coca cola? Milyen hobbijaitok vannak, mivel fűtötök, mennyi a rezsi? Minden nap elhasználsz egy Lush fürdőbombát 2ezerért, vagy Balea tusfürdőt használsz, havi 300-ért?


Teljesen más dolgokra költünk szívesen, teljesen más a hobbink, más a lakóhelyünk, az útiköltségünk, az igényeink.

2020. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Szia


Nekünk is 60 ezer a hitel, családi ház, autó is van


KB 400t költünk a baba mellett.


Amig dolgoztam többet, mert : útközben kV, peksuti, nem főztem, hanem vettem mindennap az ebédet


Fizum al 800 ezer volt a bevétel, CSED mellett 750,most 400 lesz Gyed mellett. (en kerestem jobban)


Van megtakarításunk kb. 2,5 millió.


A baba érkezése előtt kB 1 milliót költöttünk "rá" : vizsgálatok, ruha, bútor, Babakocsi stb.

2020. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igazad van jogos. Szóval, alapvetően nem vagyunk nagyigényűek, havi benzinköltség egy 20-as kb, rezsi kijön 40-ből. Nem veszünk márkás dolgokat, nézzük az akciókat mindig, illetve próbálunk mindenből belőni egy közép, alsóközép minőséget, értsd étel, kozmetikai szerek, ruha. Szórakozás, ami pénzbe kerül havi max egy 10-es. Ehhez hasonlóan esetleg tudtok válaszolni? Nem kell ilyen részletesen, de hogy pl mennyire drága dolgokat vesztek, mennyi az extra kiadás stb. Köszönöm!
2020. febr. 26. 16:06
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk hitelünk nem volt saját autó amit keveset használunk (van céges a férjemnek) viszont van.

Kettőnk összejövedelme kb 700 ezer volt (2018) mikor gyereket vállalatunk. Most a másodikat tervezzük. Most sem több a jövedelem, én gyeden vagyok jelenleg.

Ráadásul lakást vásárolunk így kb havi 100 ezer lesz a törlesztő is.

2020. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Meg ne a mostani netto bevételt nezd, hanem ha gyeden esetleg gyesen is leszel par honapot, mert ugy jon ki a bölcsi/ovi, na azt a netto bevetelt nézd.
2020. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Most gyeddel olyan 4-500ezer a bevételünk, kényelmesen megélünk 4en, de nemsokára emelnek páromnak, én szeptembertol aktiv allomanyban leszek, ugy 6-700e lesz a bevetelunk... Na akkor azért még jobb lesz, mint most.
2020. febr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

Sokan ott rontják el, hogy csak azt nézik egy babát tudnának-e pénzelni. De ennél azért sokkal előrébb kell gondolkozni. Mondjuk úgy 20 évvel előre. Például nem vállalnék úgy gyereket ha tudom, hogy nem tudnék neki mondjuk egyetemre vagy albérletre, jogsira félrerakni mert éppen csak kijövünk a pénzből. Persze el lehet várni a gyerektől, hogy iskola mellett teljes állása legyen amiből ezeket fizeti, csak embertelen dolog a kettőt egyszerre.

Nekem a 400 ezer forint kevésnek tűnik. Nyilván függ az életstílustól de nekünk a párommal ketten a két kezdőfizu volt kb ennyi, tudtunk félrerakni meg élvezni az életet de eszünkbe nem jutott volna gyereket vállalni belőle. Én azt mondanám, hogy ha az össz bevétel legalább felét színtisztán el tudjátok rakni megtakarításba akkor van értelme. Persze ezt úgy, hogy nem nélkülöztök és nem mondtok le dolgokról. Tehát ugyan úgy szórakoztok, ha valami megtetszik kis számolgatás után rászánjátok magatokat a vételre, nem parizeres zsömlét esztek napi 3szor stb.

Bármikor lehetnek gyerek nélkül is olyan hirtelen nagy kiadások amik elviszik a megtakarítást, hát még gyerekkel. Erre fel kell készülni, hiába éltek meg kényelmesen ketten meg raktok félre valami kis pénzt, erre azért nem lehet gyerekvállalást alapozni. Kell legalább 1-2 millió megtakarítás. Ha szerencsétek van és nem kell hozzányúlni akkor legalább lesz miből elindítani az életben a gyereket.

2020. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Soha életemben nem fogok nettó 400-at keresni a szakmámban,se a férjem, pedig diplomás állásunk van. Gondolom érted mire célzok...
2020. febr. 26. 20:10
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon vicces a 7es.


Nyilvan a jövőbe lát és majd mindig jól fog keresni, nem fognak kiesni a munkából 20 évig.... Aha.


Ahhoz nem 800 ezret, hanem milliókat kell keresni, hogy biztosan tudd a szüles pillanatában hogy fogod tudni tanittatni és lakást venni neki, úgy hogy azt sem tudod mennyi lesz egy lakás 20 év múlva...


Na mindegy...

2020. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Na jó 7-es ez durva túlzás. Honnan a pékből tudnád mi lesz 20 év múlva?! Lehet hogy 3x ennyi lesz a reál jövedelmed mint most, lehet hogy nem Sosem tudhatod.

Kérdező nekünk a jövedelmunk kb nettó 600 kettonknek. (Munka mellett is és ugye csed mellett is). GYED mellett értelem-szeruen kb 150-nel kevesebb lesz. De minden hónapban félre teszünk 100 ezret hogy a GYED időszakban tudjuk pótolni ha kell. Ezt a terhességem eleje óta. Így azért kb ugyanott leszünk. Mi a félre tett pénz utáni 500-at kb el is költjük de abból is minden hónapban teszek félre dedikált dolgokra. Pl most 30 ezret/hó nyári gumira, mert mind a két kocsin cseres lesz, autók idei biztosítására már megvan a pénz, kutyák oltasara is már felre tettem. Elkezdtem előre spórolni a baba oltasaira. Stb.

2020. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!