Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nemsemleges színek...

Milyen nemsemleges színek vannak amit fiúra és lányra is nyugodt szívvel rá lehet adni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 17. 10:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
18%
Lányra szerintem mehet bármi, fiúra rózsaszínt nem adnék
2020. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%
Miért nem? A lányon semmi nem okoz gondot, a fiún a rózsaszín igen? :DDDD Mi ebben a logika?
2020. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
6%

Te is felveszel kéket nem?

A fiúk nehezebben vesznek fel rózsaszínt felnőtt korukban is

2020. nov. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
32%

#12 mert az anyka úgy gondolja. Nem kell logikát keresni. 😂

Nekem a fiam nem hajlandó felvenni rózsaszínt még otthonra sem. Pedig simán játszik a nővére rózsaszín autójával.

2020. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%
Mert ilyen anyák nevelik őket. Ha ilyen irtózás menne lányokon a kék színtől, ugyanez lenne a felnőtt női reakció. Betanított viselkedés, logikai háttér nélkül. Ha kötelező lenne tüsszenteni, ha lepkét látsz, akkor azt csinálnánk. Pont ugyanennyi logika lenne benne, mint ebben a szín-illik-nemillikben van.
2020. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen igazatok van abban, hogy logikátlan hogy nem adunk fiúra rózsaszínt, míg kislányra simán kéket. Ettől függetlenül bennem is van egy ilyen érzés, hogy a fiamat nem öltöztetném rózsaszínbe.

Egyébként a gyerekek öltöztetése abszolút a szülőről szól. Voltam felszabadult gyerek a bátyám kinőtt cuccaiban, és feszengtem már a nagymamám által vett csinos kisszoknyában. A gyerekeket sokáig nem is érdekli az ilyesmi, kivéve, ha ilyen értékrendet kap.

2020. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%
A színeknek nincs nemük. Mindegyik szín nemsemleges.
2020. nov. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem mert még nem tudni milyen nemű lesz az unokám, mert mindig eltakarja magát az ultrahangon, de már nagyon szeretnék babaruhákat venni és a fiamék azt mondták, hogy ha ennyire nem bírok magammal akkor olyat vegyek amit fiúra és lányra is rá lehet adni.
2020. nov. 17. 13:33
 19/22 anonim ***** válasza:
93%
Egy újszülöttnek teljesen mindegy, milyen színű vagy mintájú ruha van rajta. Ráadásul úgyis csak 1 vagy max. 2 alkalommal fogják tudni ráadni a szülei, mert utána kinövi. A babák nagyon gyorsan nőnek.
2020. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
82%
Minden szín nemsemleges. Ha egy egyszerű gondolkodású emberekkel teli faluban élsz, fontold meg, mennyire számít a véleményük, ha igen, fiúra ne adj rózsaszínt, lilát, narancssárgát, rikító színeket, lányra pedig feketét, ha nem halt meg senki mostanában.
2020. nov. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!