Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van az igazgatóra nemsemleges...

Van az igazgatóra nemsemleges szó? (magyar nyelv)

Figyelt kérdés

Nem tudom az igazgató nevét, így a nemét sem tudhatom. A perjeles megoldás működhet: ügyvezető igazgató úr/hölgy/asszony. Vagy igazgatónő/úr.


És ha csak egy szóban kéne ezt kifejezni? Ha nem akarok perjelet? Van erre valami összefoglaló szó?



2020. okt. 1. 20:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt Intézményvezető!
2020. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
28%

Szoban csak làtod/hallod hogy ffi vagy nö. Nem?

Ha pedig ha mint 3. félröl beszelsz, siman igazgato vagy vezetö.azaz semlegesen utalj rà.

2020. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Intézmènyvezető.
2020. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
8%
Nem semlegeset kért a kérdezö. Erre a semlegesek vannak felpontozva.
2020. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem találkoztam vele személyesen, se nem beszéltünk telefonon. Honnan hallanám? AZ intézményvezető jó. Mindenkit felpontozok, aki nem trollkodik. Várok további szavakat, ha van még. Jó ez a magyar nyelv, hogy ilyen tág a szókincsünk. :)
2020. okt. 1. 21:45
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

Te magad irtad "És ha csak egy szóban kéne ezt kifejezni?"


Ebböl en honnan tudjam hogy nem talalkozol vele? De ettöl függetlenül arra is irtam opciot.

Erre nagy nulla lepont


Kàr volt irnom

2020. okt. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
A tisztelt cím, címzett sem lenne rossz, de max egy postásnak írnám, vezetőnek inkább nem. A genderfluid nem tudom micsoda, de nem is izgat. Légyszi maradjunk a tárgynál, köszi
2020. okt. 1. 21:47
 8/26 A kérdező kommentje:
egy szóban, leírva. Nyilván, ha látok valakit csak meg tudom mondani a nemét.
2020. okt. 1. 21:48
 9/26 A kérdező kommentje:
kibővítem: van egy vezető/igazgató, akiről nem tudok semmit. Írni szeretnék neki, majd szóban megszólítani élőben, vagy telefonon. (ha majd tudok neki írni és ad időpontot/telefonszámot) A megszólításhoz (írásban) keresek szót, valamint ahhoz, hogyha élőben meglátom, akkor hogyan szólítsam meg, vagy köszönjek neki. A nevén túl közvetlen lenne, tehát valahogy a rangjához kapcsolódóan szeretném ezt tenni. Az íráshoz jó az intézményvezető, ha holnapig, vagy azutánig nem kapok jobbat, ezt fogom használni, mert tökéletes. szóban még nem tudom, hogy hogy szólítsam meg. (ha egyáltalán kerül rá sor valaha)
2020. okt. 1. 21:51
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

#10

Ezt nem értem. Ha tudod a nevét akkor tudod a nemét is, miért kell nemsemleges megszólítas?

2020. okt. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!