Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudok megnyugodni és...

Hogy tudok megnyugodni és továbblépni, amikor végtelenül kiborít a gyerek és mélypontra jutok?

Figyelt kérdés

Ez egy névtelen oldal, úgyhogy nem fogom szépíteni és mentegetni magam, nyugodtan vágjatok a fejemhez, amit akartok, csak mondjátok meg, hogyan lehet egy ilyen érzésen, helyzeten túllendülni?

Egy ideje folyamatosan az megy, hogy éjjel többször kel (pedig eddig jó alvó volt) sokszor 2,2,5 órát is ébren vagyunk, mert nem alszik vissza. Egy ideje nappal felkel üvöltve a nappali alvásából is 45-50 perc után és csak a karomban alszik vissza. Ha leteszem, ébred és üvölt. Ha melléfekszem, nem alszik vissza. Úszok mindennel, nincs énidőm, fáradt vagyok.

Miután most 1 órán át próbáltam visszaaltatni sikertelenül, elszakadt a cérna. Elpattant az utolsó húr is, úgy ordítottam vele, hogy a hangom is elment tőle. Azóta eltelt fél óra is, de képtelen vagyok lehiggadni, látni se bírom, idegesít, ha hozzám szól, csak ordítok vele, hogy hagyjon békén.

Nem tudom lepasszolni, a férjem még közel 3 óra mire hazaér. Néha sír, hogy anya anya, de úgy érzem, ha felveszem, bántani fogom...

Nem jellemző ez rám, de most valami mélyponton vagyok, ahol még eddig nem voltam. Mit csináltok ilyenkor?

1,5 éves egyébként, és többnyire áldott jó gyerek, de most a türelmem végére értem


2020. nov. 30. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk általában akkor van a gyereknek szar napja, amikor nekem.

Akkor türelmetlen vagyok vele, ő is az, hisztizik, nem jó neki semmi.


Van valami segítséged?

Töltesz időt a gyerek nélkül?


Én mindig arra gondolok, amikor idegbe jövök, hogy nehogy erre emlékezzen és féljen tőlem, mert kiabálok vele.

Általában nincs semmi gond vele.


De azért a szívem megszakadna, ha nem venném oda magamhoz, amikor engem hív.

Másfél éves, kicsi még, csak te vagy neki, ez jusson eszedbe.

Menjetek le sétálni, szokott segíteni.

2020. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Menjetek ki! Hadd futkosson. A levegő neked is jót tesz.
2020. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Te baromira elfáradtál!

Össze kéne egyeztetnetek a férjeddel az időtöket, hogy magadra is jusson időd. Az nem jó, hogy ha minden napod csak a gyerekről szól. Kell hogy legyen tőle külön töltött időd.

Amúgy ha én mélyponton vagyok én mániákusan takarítok. Utána én jobban érzem magam egy rendezett otthonba. (Nincs kosz, csak itt ott ez az, de jól esik mindent az élére állítani). Amúgy amint haza jött az apja, egy nagy séta és zene hallgatás. Meleg fürdő, és beszélgetek valakivel (barátnő, anyám). Valakivel aki el fesztelenül megtudom osztani ezeket a dolgokat az életemből, és megérte és nem ítél el.

2020. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Elöször is meg kellene keresni, mi az oka, hogy hortelen nem alszik rendesen.

Másodszor megoldás lehet éjszakára, ha abba szobába költözöl átmenetileg, ahol a gyerek alszik, és ha még csak nyöszörög, halkan szólsz hozzá, sok esetben így visszaalszik, mielött egészen felriadna.

Harmadszor nappal ne altasd vissza, hanem valami nyugodttabb elfoglaltságot keress vele - könyvet nézni, vaagy ha teljesen éber, akkor engedd játszani. Ugyanis nem minden gyereknek van igénye nappal hosszú alvásra, a 45-40 perc böven elég lenne a legtöbb gyereknek. Közben eszembe jutott, hogy az is lehet az éjjeli nem alvás mögött, hogy egyrészt a nappali túl sok alvás miatt nem elég álmos, a másik, amiröl nem írtál, hogy mennyit vagytok a szabadban vele? Ilyen idösen minden nap legalább 1-1,5 órát kinn kellene vele lenni, akkor éjjel jobban tudna aludni.


Ja, meg az egésznek feltehetöen az az oka, hogy hullafáradt vagy, mert éjjel sem pihensz rendesen, meg nappal is eleve stresszelsz, mit mi LESZ megint, ami felidegesít.


NEm tudom, mennyire megoldható, hogy egy-két napig este csak a párod legyen mellette, te meg egyszerüen csak magaddal foglalkozz, pihenj, sétálj, aludj, amihez éppen kedved van.


Ne magadat hibáztasd, mindenkivel elöfordul, hogy egyszer-kétszer kiborul, csak van, aki nem ismeri be.

2020. nov. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
amikor nálam ez volt, akkor valójában nem a gyerekemmel volt bajom, hanem a retkes elvárásokkal a férjem és mindenki más irányába, hogy legyen rend, legyen kaja, legyek szép, vidám, kedves, anyukához méló, a férj legyen elégedett, elvégre otthon vagyok, szerinte csináljak mindent én plusz gyerek, miközben azt éreztem hogy mindenki alábecsüli a munkámat, szerintük a gyerekkel való fogllakozás, altatás, felvigyázás nem munka és ez a dühöm tevődött át a gyerekre plusz fáradtság. én is a gyerekkel kiabáltam, vele bántam rosszul pedig azokkal kelett volna akik ekkora terhet róttak rám. Szóval neked azt tanácsolom, vedd mostantól teljesen lazára a dolgot, egyél, aludj mint egy kisgyerek. gondolom a férjed nem sokat segít, szóval ezt is egyedül kell megoldanod, de minimalizáld. jöhet a fagasztott pizza, kajarendelés, szendvics a férjnek kaja helyett, tegyél el minden fölös holmit amit pakolni lehet. a gyereket se kell most télen mindennap fürdetni, elég kétnaponta, váltsd ki a kajálása egy részét készkajával. Mostantól élvezd a gyerekeddel való törődést, gyönyörködj benne, aludjatok egész nap. Ha a férjednek nem tetszik a kosz, akkor gondold azt, "nem érdekel a kritikád, nem fogok kiborulni miattad és a gyerekemmel kiabálni. a gyerekem mindig ott lesz nekem, ő szeret engem a legjobban és akkor is ott lesz ha esetleg te már nem leszel velem 10 év múlva mert lelépsz a tikárnőddel". sose feledd, a gyerekhez alanyi jogod van akkor is ha nem töröd kezed lábad érte és készkaját etetsz vele vagy másnaponta fürdeted. A férjednek ha nem tetszik valami, felajánlhatod hogy a többit csinálhatja ő.
2020. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Az utolsó válaszát arany keretbe kell foglalni és minden agyilag rottyant anyának mutogatni kell. Köszönjük.
2020. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is elszakadt már egy párszor a cérna. Ilyenkor letettem a kiságyba és kimentem a konyhába, becsuktam magam mögött az ajtót, hogy még hallani se halljam a sirását. Szép nem szép, nem érdekel. A lényeg, hogy uralkodni tudtam magamon és nem bántottam. Miután sikerült lehiggadni, kb fél óra alatt, akkor vissza mentem és megöleltem. Így ö is megnyugodott. Amúgy nekem se vele volt problémám, hanem a férjem miatti stresszt vetitettem ki a gyerekre, amit nem szabad. Nálam sincs semmi segítség, még a férjemre sem lehet számítani. Mindent nekem kell megcsinálni egyedül.
2020. nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!