Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek és állat kérdés?

Gyerek és állat kérdés?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban mindig nyúztam a szüleimet, hogy legyen kutyánk. Volt is kutya/macska/nyúl. Mindig nagyon szerettem az állatokat és aranyosabbnak tartottam egy kiskutyát, mint egy kisbabát. Na amióta gyerekem lett azóta viszont rühellem az állatokat. Csak a potenciális veszélyt látom bennük. Csak azt, hogy veszélyesek vagy büdösek vagy csak a gond van velük. Ha a kisfiam megsimat egy macskát már rosszul vagyok, pedig gyerekkoromban én is dögönyöztem őket. Másnál volt ilyen gondolat vagy velem van a baj?
2020. nov. 30. 18:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%

Huh...

Hát nem tudom. Nekünk volt macskánk, de neki mennie kellett, mivel a gyereket is képes lett volna lepisilni miközben a gyerek a szőnyegen játszik. Pedig ivartalanított lány cica volt. Az fura hogy a simogatásra is így reagálsz. Én azt nem szerettem, hogy a babám bárhol megfoghatta a macskát, legyen az a feje vagy a feneke. Szóval azt nem szerettem, hogy oda dörgölőzött, és sose tudtam, hogy a lányom most hova fog nyúlni.

2020. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egyébként megengedem neki és ha nagyon szeretné lesz majd állatunk. De nem fogom szeretni valószínű. Nem tudom miért van ez. Pedig régen Állatmenhelyeknek adtam az 1%om.
2020. nov. 30. 18:29
 3/19 anonim ***** válasza:
5%

Nálam csak a macskák és a rágcsálók felé alakult ki “ellenszenv” mióta gyerekem van. Gyerekkoromban volt egy kutyánk, nyulaink, meg vagy 4 macskánk. Rágcsálót nem akarok mert a forgács / széna / pellet undorító ahogy mindenhol ott van, ráadásul egy ketrecben élő állat amellett, hogy retkes és szaga van (akkor is rendesen takarítják) unalmas is. A macskáinknak ocsmány szokásai voltak, karmolásztak, minden bútor szét volt szedve, az egyik támadós volt, a másik mindenhova odafosott / pisilt / jelölt, a harmadiknak brutálisan hullott a szőre és mindenhova befeküdt belértve az ágyakat is, a macskaalom pedig gusztustalan főleg egy lakás közepén, na én sem macskapisa szagot sem szőrt nem akarok a lakásomban.

Kutyánk viszont van, egy kis szobakutya menhelyről. Tiszta, engedelmes, kint végzi a dolgát, nem rombol, nem büdös és a szőrét is tök jól karban lehet tartani, izgalmas vele játszani, a kislányunkkal pedig legjobb barátok. A mamáéknál meg van macska, tök jó de itthonra gyerek mellé nem kéne.

2020. nov. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Idegen állatoknál én is így reagálok.

Pedig van kutyánk, nyuszink és a szomszéd macska is gyakori vendég (nagyobb, mint a kutyánk😂).

Szerintem ha lenne saját kölyök korától nevelt kutyátok vagy macskátok másképpen gondolnád, főleg ha a gyereked szeretné.

2020. nov. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Én ugyanannyira imádom a macskáinkat, mint a gyerekek előtt, lett is új azóta. Imádják egymást, sosem ártana egyik cica sem a gyerekeknek.
2020. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mint a Terminátor kb lescennelem a szomszéd macskàt :D Látom, hogy bolhás, férges, büdös és biztos gonosz is. :D
2020. nov. 30. 18:59
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Mi a macskára konstans a lányom nővéreként hivatkozunk, és mindig mondogatjuk, hogy jajj, a "gyerekek" de jól eljátszogatnak, meg tervezgetjük, hogy milyen lesz majd, amikor a lányunknak megszületik a szőrtelen testvére és már hárman lesznek (most még csak 4 hónapos a lányom, nem érti, de folyamatosan észben kell tartanunk, hogy mire már elkezdi a szavakat is felfogni, ne így nyilatkozzunk a cicáról, nehogy aztán az oviban nagyot nézzenek :D ). Na, hát azt hiszem, ez sem sokkal egészségesebb, de nálunk mondjuk a macska előbb volt, mint a gyerek, gusztustalan húzás is lett volna száműzni a baba miatt. Amúgy jól megvannak, zabálnivaló hallgatni, ahogy a lányom nagyokat kacag, amikor a macska bújik hozzá és csikizi a szőre :D


De idegen állatoktól viszont én is féltem, unokatesóknak van két böhöm nagy dög kutyája, és az egy dolog, hogy én nem vagyok egy kutyás típus, nekem mindig túl "sok" egy kutya is, de az a kettő nagytestű állat amikor megjelenik, miközben nekem a kezemben van a gyerek és elkezdenek ugrálni meg nyalogatni akarnák a lányom a büdös szájukkal (kinti kutyák, ki tudja, mit meg nem ettek- gyerekkoromban volt kutyám, az simán felzabált bármit, amit talált, macskakakától kezdve a döglött madarakig bezárólag tényleg mindent), hát azért bevallom, én sem éppen a legkedvesebb hangon próbálom őket elküldeni olyankor. Amikor nagyobb lesz már a lányom, akkor meg azért félteném pont ezektől a jószágoktól, mert mindkettő nagyjából akkora, mint egy-egy birka (vidéken laknak az unokatesók, a szomszédban birkák szoktak legelészni, láttam őket már egymás mellett), azért egy 2-3 éves kisgyereket azok még simán fellöknek és akár kárt is tehetnek benne, még ha nem is szándékosan. Kisebb kutyával nem feltétlenül lenne bajom, kell némi egészséges kosz a gyereknek, és az állatok alapvetően jó hatással vannak rá immunrendszer és szociális fejlődés szempontjából is, csak hát na, nyilván félti az ember a gyerekét, és nyilván nem véletlenül, azért tény és való, hogy más mikrobiommal bír egy állat mint egy ember, még ha történetesen egy házban is élnek.

2020. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Ha büdös a macskát, akkpr nem gondozod, eteted megfelelően.


Mindigis imádtam őket, párom kutyás rendőr. 5 macskank, 3 nemetjuhaszunk és egy keverék kutyánk van.


Terhesség alatt is etettem oket, gondoskodtam róluk, gyerek után is természetesen. Eszembe nem jutott volna másképp gondolni rajuk.


Kezet mosni kell, de az alap.

Alomrol gondoskodni ha van bent macska. Kisfiam simogatka, dogonyozi oket, nagyon türelmesek vele. Miért lennének veszély források?


Normalis, stabil, nyugodt, tiszta, egészséges macskát kell rartani.

2020. nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
3 kutya volt itthon, mikor a fiam született. Velük tanult malászni, felállni. Ők már mind elmentek. Így tavaly vettünk 2 kutyust, imádják egymást.
2020. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom (4.5) imádja a fekete mudimat (11).

A mudi már lenyugodott. Fiatalabb korában nem is lett volna egy gyerekre időm mellette, annyi foglalkozást igényelt :).


Én nagyon örülök, hogy vele nőhet fel a lányom. Ő is nagyon szereti, finoman és óvatosan bánnak egymással. Öröm nézni. Sokmindent megtanulhat a kislányom így.

2020. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!