Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a kicsi gyereketek szeretet...

Ha a kicsi gyereketek szeretett állata meghal, mit tesztek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdés nagyon elméleti, mert gyermekünk van, de még csak fél éves, állatunk nincs. Ha nagyobbacska lesz gondoltam arra hogy lehetne cicánk, mert imádja a cicákat, és én is. Nemrég meghalt barátnőm nyuszija, igaz mi már a húszas éveink vége fele vagyunk, de szegénykém úgy sírt mint egy pici lányka, majdnem 10 évig vele volt a nyuszi. Erről jutott eszembe, hogy ha esetleg ilyen történne nálunk, és még kicsi, akkor mit tehetnék? Magyarázzam el neki, hogy mi a halál, és hogy egyszer mindenki meghal? Mondjam azt hogy elküldtük valami csodás helyre inkább? Vagy oldjam meg a legegyszerűbben, szerezzek egy külsőre ugyanolyan macskát, és találjak ki valami mesét hogy miért viselkedik máshogy? Aki ebben a cipőben jár hogyan tett? Tudom hogy őszintének kell lennünk a gyerekekkel, de nem szivesen mondanám egy kb.4-5 évesnek hogy "hát egyszer mind meghalunk" épp elég baja lenne, nem akarom még sokkolni is.

2019. márc. 12. 01:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem még csak három éves, de én simán mondtam neki, mikor kérdezte hová lett az akváriumból a hal, hogy meghalt sajnos, ezért már nincsen. Volt, hogy egy nagy hernyó mászott a járdán, és félretettem egy bottal az út szélére. Mikor kérdezte miért, simán mondtam neki, hogy mert a járdán előbb-utóbb rálép valaki, és akkor meghal, nem lesz belőle pillangó. Nem csinálok nagy ügyet a halálból, az élet része. Nekünk is van macskánk, ha esetleg meghalna, azt sem titkolnám a gyerek elől. Eddig nem kérdezte, de simán mondanám neki, ha rákérdezne, hogy egyszer mi is meghalunk. Más is feldolgozta ezt valahogy. Én sem félek a haláltól, nem látom okát, hogy rettegést ültessek a gyerekbe azzal, hogy feszengek és kerülöm a témát. Ha nyugtalanítja majd a dolog, nyilván megbeszélem vele.
2019. márc. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
5 kutyánkat vesztettük el, a fiam 2 és 6 éves kora között. Elmondtam, hogy meghalt és már egy jobb helyen van, nem fáj neki semmi.
2019. márc. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem lesz sokkolva, csak szomorú lesz és sír egy kicsit. A gyerekek gyorsabban túlteszik magukat ezen.

10 éves a lányom, 3,5 éves volt a hörcsöge, hétvégén pusztult el. Tudta, hogy kb. eddig él, számítottunk rá. Sajnálta, megsiratta, eltemettük. Egy óra múlva már vidáman játszott a barátnőjével.

2019. márc. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hazudni még kegyesen se hazudnék, hisz idővel úgyis kiderül. Most vesztettünk el az egyik kutyánkat, a fiam még csak másfél éves, nem fogta még fel, nem hiányolja, van másik kettő. A macska bajosabb lenne. Sokat gondolkodtam, hiszen ennek a 3 állatnak a halálát már nagy valószínűséggel ő is megérzi majd, tudatosabban, mert sajnos a helyzet feszültsége most is átragadt rá.

Annyira jutottam, hogy örülök, hogy legalább egyet megúszott.

2019. márc. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A halál az elet termeszetes resze. En biztosan nem ovnam emiatt attol a sok szeretettol, amit egy allat adni tud, mig el. Sok allatom halt meg, mindegyiknel nagyon sirtam. De most, kozel a 30-hoz se banom, hogy velem voltak, raadasul kozeli hozzatartozom nem tavozott meg, igy valosaggal rettegek annak megelesetol. Ha az allataimmal sem tapasztaltam volna ezt, szerintem rosszabb lenne. A halal "elmeny" is egy elkerulhetetlen elmeny, az elet resze.
2019. márc. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kutyakkal, macskakkal nottem fel, az elso kutyamat a szemem elott utotte el az auto, 12 eves voltam. Felfogtam, meghalt, nem latom tobbet. Minel kisebb a gyerek annal hamarabb tulteszi magat rajta. Csak nem kell nagy cirkuszt csapni, mert atragad ra.
2019. márc. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!