Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes anyukák, ti...

Kisgyermekes anyukák, ti mennyire tápláljátok egészségesen a családot?Miket esztek,és mennyiben fontos ez nektek?

Figyelt kérdés
2020. dec. 1. 06:04
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Hát mondjuk nem egészséges táplálkozás "mánia" miatt, egyéb betegségek miatt mi teljesen elhagytuk a cukrot és fehér lisztet, üdítőket, pl.

Tejből is növényi tejet használunk mint a kókusz, rizs vagy mandula. Szójatejet nem, az a női hormonoknak nem tesz jót.


A gyerek nyilván kap néha edesseget,de azt is jobb szeretem én itthon elkészíteni neki. Nagyon jó közös programnak egyébként a nyalóka gyártás.


Hát nem tudom mennyire egészséges, van amit párom nem ehet, van amit én nem, a gyereknek meg az előzmények miatt inkább nem adnék cukrot, aztán 3 felé nem akarok főzni és vásárolni, úgyhogy mi így élünk.

2020. dec. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Hát én 1 dologhoz ragaszkodom szigorúan. Gyümölcsöt minden nap eszünk
2020. dec. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyümölcsöt eszünk, és próbálok mindent minél kevesebb cukrral készíteni neki. Csokit egyáltalán nem kap.

Annyira nálunk azért nincs vasszigor, de azért odafigyelünk.

2020. dec. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire
2020. dec. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs vasszigor nálunk sem. A gyümölcs mindennapos, de van édesség is.

Inni csak vizet iszik (mi is). Max reggel fél pohár tea.


Változatosan főzök, mindenből eszik. De hagyományos konyha van nálunk.

Kb arany középút.


Pl nem estem kétségbe, hogy tegnap késő délután kért egy kürtős kalácsot, mikor felmentünk a Kossuth térre megnézni a karácsonyi kivilágítást (Nyíregyháza).

2020. dec. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fokozódtak a bajok. A férjemnek hajlama van a köszvényre, a gyerekeim tejfehérje, és tejcukor érzékenyek. Én emelett glutén. Nekem ezt kell menedzselnem. Mi egészségesen étkezünk, mert akarunk, meg mert muszáj is. Mondjuk nálunk alapvetően mindenki nagyon zöldség, gyümölcs fogyasztó.
2020. dec. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok sok zöldséget, gyümölcsöt és kevés édességet eléjük rakni, főtt ételt inkább, mint sok kenyeret..


Szerintem jól megy.

2020. dec. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alapanyagokra figyelek, hogy az jó minőségűek legyenek, illetve, reggelire-vacsorára mindig van itthon zöldség, gyümölcs. Ebédre hagyományos ételeket szoktak kapni, de őszintén szólva, semmi baja nem lesz senkinek (aki nem érézkeny rá) a jó minűségű dióból és lisztből készült aranygaluskától..
2020. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi nem vagyunk erzekenyek semmire igy nincs se a liszt, se a cukor, se a tej tiltolistan.En is inkabb az alapanyagokra figyelek Pl. csak tonkolylisztet hasznalok feheret es teljes kiorlesut, sima feher lisztet sosem. Tejbol csak biotejet veszek. Cukorbol most kiserletezem, de meg mindig a nadcukrot szeretjuk a legjobban, a szine es az ize miatt nekunk ez valt be, tudom lenne egeszsegesebb is. Mindig probalok kevesebbet tenni belole, mint a receptben van. Bolti sutiket, elorecsomagolt, gyorsfagyasztott elelmiszert nem fogyasztunk. Mindent en fozok, sutok.
2020. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!