Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Emlékszik rá később egy két...

Emlékszik rá később egy két éves gyerek, hogy mérges vagyok és kiabálok?

Figyelt kérdés

Annyira utálom magam ilyenkor...

Karanténban vagyunk, segítségem nincs, mondjuk amúgy sem. Dolgozom, most home office, jön a vizsgaidőszak, háztartást ellátni.

Ilyenkor mintha direkt rosszalkodna mikor látja rajtam, hogy ingerült vagyok. Direkt kiborítja az innivalót, rombol, dobálózik, én meg mindenért rászólok. Napok óta ez van, őt is megviseli a bezártság biztos. Egyébként jól elvagyunk, olvasunk sokat, játszom vele, bevonom a dolgokba, de egy kis egyedüllét jó lenne, de még a wc-re is jön utánam.

Nem szeretném, ha nyomot hagyna benne hogy mérgelődöm, kiabálok. Próbálok változtatni rajta, sokszor tudatosan visszafogom magam.


2020. dec. 3. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Na erre én is kíváncsi vagyok nagyon.
2020. dec. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Nálam is ez a helyzet, csomó dolog, nuku segítség. És néha tényleg ha ilyen vagyok képes direkt a szemem láttára kiborítani a vizet, elhajítani a saras cipőjét, ütni az ablaküveget..És ilyenkor én is kiborulok és rászörmedek.
2020. dec. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Én nagyon remélem, hogy nem, mert sajnos néha nálunk is ez a helyzet. Annyi különbséggel, hogy 33 hetes kismama vagyok. Nehezen bírom már, a lányom meg még fokozza a helyzetet.
2020. dec. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem. Te sem emlékszel rá, hogy két évesen meg lettél rendszabalyozva. Pedig igen.

Viszont valóban. Átragad rá is a te ingerültsegéd és azert tombol ő is. Valahogy le kene relaxalnod picit.

2020. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."

>Müller Péter<

2020. dec. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Atveszi a feszültségeket, azt hogy ingerült vagy, persze hogy direkt rosszalkodik. Igy kezeli. Türelem.
2020. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem emlèkszik. Sajnos èn is veszekedtem, mikor dackorszakban volt, sajnos meg is ütöttem.
2020. dec. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosan nem fog emlékezni, de a minta megragad. Amiket 3-4 éves koráig lát, pl indulatkezelésből, egymáshoz való hozzáállásból, szeretet kimutatásból stb stb. Azok lesznek az ő első számú válaszai az ugyanolyan szituációban. Ezeket természetesen felül lehet írni, tudatosan. De a tudatalattiba ezek beépülnek. Természetesen függ a gyakoriságtól. Ha egyre sűrűbben csinálod, egyre jobban beépül, ha csak néha, akkor nem feltétlenül. Illetve az se mindegy hogy elmagyarázod e utána neki, hogy ezt miért csináltad (anya most kicsit mérges, mert.... , De sajnálom hogy kiabáltam veled) és bocsánatot kérsz e.
2020. dec. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fiatal korból nem hiszem h maradnak emlékei. Viszont nekem vannak kb. 3 éves koromból, amikor apukám verte anyukámat. Sokszor eszembe jut.
2020. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!