Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha engedélyeznék a külföldi...

Ha engedélyeznék a külföldi neveket, hányan adnák inkább azokat?

Figyelt kérdés

Megegyező írásmóddal. Tehát nem Dzsenifer, hanem maradhatna Jennifer.


A többség külföldi nevet választana és egy idő után "eltűnnének" a magyar nevek?



2020. dec. 3. 15:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem változó. Az en fiam Botond lett, mert az tetszett. Ha lehetett volna Brian, akkor sem az lett volna.

Szoval szerintem ez abszolút csak attól függ a szülőnek mi akad be.

Az tuti, hogy Zsüsztin sose lett volna ezzel az írásmóddal az írásmód miatt. (Meg mert fiú). Szoval ilyen szempontból el tudom képzelni, hogy ami nagyon bután néz ki, azt többen adnak ha eredetiben is lehetne.

2020. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
4%

szerintem a kérdezőnek igaza van. pl.itt Alexander nem lehet csak Sándor ddd.

Vagy Emmanuela itt Emma.fff

jó csúnya

2020. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
19%
Nem magyar a férjem, úgyhogy olyan nevet adok amilyet akarok, a gyerekünknek pl nem a gagyi fonetikus magyar írásmóddal, hanem a nemzetközi verzióval választottuk a nevét.
2020. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%

" az Áron és a Dániel bibliai eredetűek, csak azért tűnnek külföldinek, mert (főleg angolszász területeken) mások is honosították a saját nyelvükre"


Miért, a bibliai nevek talán nem külföldiek? A Biblia nem magyar eredetű mű.

2020. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
18%
13 te rohadt szerencsés vagy, én még fiatal vagyok a gyerekkel tervezéshez, de vagy külföldi férjjel vagy megszerzett állampolgárság után fogok csak vállalni, az én michel-emből senki nem fabrikál mihályt de a majdani jenny-t sem szeretném dzs meg egyéb barom fabrikálmányokkal látni... elég gáz hogy csak mert magyar pecsétet nyomtak a születési bizonyítványomra, egyből nem lehet normál nevet adni majd a gyerekeimnek.
2020. dec. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%
A többség akkor is magyaros hanzású nevet választana az én környezetemben. Az irodában most lett elnevezve nálunk egy baba egy hírességről és kb mindenki fogja a fejét, hogy miért. A többiek eddig nem válaszottak különleges nevet, akiknek van gyereke.
2020. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Nagyon sok külföldön elő magyar vezetéknevű és nem magyar írásmóddal írt keresztnevű ember él.

Először biztos szokatlan lenne Magyarországon a Tóth Jim. De a monarchia alatt sok embernek volt magyar vezetékneve, német keresztneve.

Nemrég elkezdtem nézegetni a családfát és a régi nevek között meglepően sok ilyennel találkoztam. Az elcsatolt területeken élő magyarokról már ne is beszéljünk.


Amúgy Reese Witherspoon férje Jim Toth, a gyereke Tennessee James Toth. Mondjuk lehet, hogy a keresztnév van előbb azért nem furcsa...

2020. dec. 3. 22:10
 18/26 anonim ***** válasza:
70%
Én elcsatolt területen élek,mégse ismerek olyat, akit Karolina helyett Caroline-nak hívnának. A Valentin szerintem nem ugyanaz mint a Valentino. Amúgy is itt az "írd ahogy mondod" szabály működik, ahogy a hivatalos adatokon a Mária Marija,úgy a Jessica is Džesika lenne.
2020. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
34%

Már egészen régen eldöntöttem, hogy ha lesz egyszer egy lányom, akkor Hella lesz a neve. Az idősebb generáció tagjai konkrétan a halálba kívántak, mert nem követem a hagyományokat és hazaáruló vagyok.


Magyarország még nem elég fejlett az új dolgok befogadására. A fenti példával azt szeretném szemléltetni, hogy hiába adott a lehetőség, sokan nem fogadnak el az új dolgot. Hiába lehet majd az Abigélt Abigeilnek írni, ha azután meglesznek belyegezve. Persze nem kell foglalkozni az emberekkel a hátad mögött, de mindig előtérbe kell helyezni a gyerek jövőjét.

2020. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
9%
itt az üresagyuak mind lepontoznak.
2020. dec. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!