Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha engedélyeznék a külföldi...

Ha engedélyeznék a külföldi neveket, hányan adnák inkább azokat?

Figyelt kérdés

Megegyező írásmóddal. Tehát nem Dzsenifer, hanem maradhatna Jennifer.


A többség külföldi nevet választana és egy idő után "eltűnnének" a magyar nevek?



2020. dec. 3. 15:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
91%

Németországban született a fiam, nem akartunk magyar nevet adni neki mert egyet sem tudnak normálisan kiejteni :D így lett Liam (Liemnek ejtjük)

Haza költöztünk végül,most meg itt lesnek rám értetlenül hogy miiiii????? Volt aki megkérdezte minek a becézése,mi az eredeti neve :D

2020. dec. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

21


A Liam eredetileg valóban becézés, a germán William beceneve.

2020. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
53%
Kulfoldon szuletett a lanyom, bibliai keresztnevet kapott amit kulfoldon es otthon ugyanugy irnak es 100eve is adtak Magyarorszagon, tehat senki sem kapja fel a fejet ra. Magyar vezeteknevhez akkor sem adnek kulfoldi keresztnevet ha lehetne, mert nem passzol es kesz. Kiskovacs Celia vagy Dudas Iris egyszeruen bantja a fulem. Majd adjak azok, akiket nem. A Medox pl egyenesen botranyos nekem, sajnalom.
2020. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

#23 ami nem megszokott, az sokszor bántja az ember fülét. Ráadásul előbb utóbb kihalna az a generáció, akinek idegen, így az lenne a természetes, hogy valaki Kiskovács Celia.

A Kovács névről jut eszembe, hogy régen Kováts volt, milyen furcsa lehetett a Kovács írásmóddal.

2020. dec. 29. 18:22
 25/26 anonim ***** válasza:
Azert irtam h lesz majd aki adja:) nincs ezzel semmi gond.
2020. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Nekem van néhány kedvenc "külföldi" nevem, amiket imádok. De ha lehetne adni, akkor sem tudnám elképzelni, hogy a gyermekem Tóth Ginger vagy Kovács Grayson legyen, nekem ez nagyon életidegen :D
2021. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!