Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Élt már át valaki hasonlót:...

Élt már át valaki hasonlót: 'kapuzárási pánik' gyerekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A férjemmel egyetértünk abban, hogy csak egy gyereket szeretnénk. Van is egy kisfiúnk, aki másfél éves.

Most azonban, hogy közeledem a 34 -hez, folyton arra gondolok, most kell szülnöm, ha szeretnék még valaha. Pedig igazából továbbra sem vágyom több gyerekre, de mégis ez jár a fejemben, hogy talán öreg koromban megbánom, hogy csak egyet vállaltunk.

Már nem is értem magamat... most mit is akarok....


2010. aug. 11. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyesmit érzek mint Te, egyidősek is vagyunk, az én kislányom 1 éves múlt. Annyi a különbség, hogy a párom még szeretne gyereket, akár többet is. Én is úgy érzem, hogy nem szeretnék többet. Legalább is most biztos nem, az is lehet hogy máskor sem, de mégis bennem van az, hogy kellene egy kistesó, mert úgy mégiscsak jobb később mindenkinek. Állandóan az jár a fejemben, igen vagy nem és ha igen akkor mikor? A legjobb lenne most, abból a szempontból hogy a kis korkülönbség miatt egyszerre letudhatnám a nehézségeket. De ha később lenne, akkor meg nekem lenne könnyebb ha már nagyobb a lányom. Viszont én már akkor jó öreg leszek, biztos nehezebb lenne minden.

Ezért nehéz a kérdés.

Szerintem te is valahol szeretnél még gyereket, csak te sem tudod eldönteni hogy mikor lenne a jobb.

2010. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 34 évesek táborához, 22 hónapos kisfiúval :). Sokszor felmerült bennem, bennünk is amiről írtok. Én azt gondolom hogy nem kell kaput zárni 35 évesen, sőt még 40 évesen sem. A környezetemben sok példa van erre, lehet hogy ezért is látom így. Dédnagyanyám 46 évesen szülte a nagymamámat, unokatesóm 39 és 41 évesen, főnököm majdnem 39, másik kolléganőm 40 évesen szült, és még folytathatnám a sort. Szerencsére mindannyian problémamentes terhességgel, egészséges babákat. Sokszor átbeszéltük a témát a férjemmel és végül úgy döntöttünk hogy mi is ezt az utat vállaljuk be. Tudjuk hogy kb. mit veszítünk és mit nyerünk és azt is, hogy a sors végül így is, úgy is közbeszólhat. Azóta hogy sikerült ezt a döntést meghozni nagyon megnyugodtam, már nem érzem hogy sürgetne az idő, hogy lemaradok valamiről. Mintha egy nagy súlyt vettek volna le a vállamról. Közben kimondottan jó érzéssel tölt el, hogy amikor 5-6 év múlva megint tele lesz a hócipőm a munkahellyel, a mókuskerékkel, megint kiszállhatok belőle egy kis időre :). Alig várom az elkövetkezendő időszakot is, amikor kisfiam már nagyobbacska, nekem újra lesz rendes keresetem és kicsit kimozdulhatok, kimozdulhatunk. Már most eleve több programot lehet szervezni, amit a kisfiam a korából adódóan igényel, viszont egy újabb újszülöttel lehetetlen volna. És időnként már kettesben is ki tudunk mozdulnia a párommal, ami nagyon jót tesz a kapcsolatunknak. Egy újszülöttel ezt megint csak nem lehetne, újabb két évig. Mi felőrlődnénk benne.

Fontos viszont hogy jó önismeretetek legyen, hogy később ne bánjátok meg, bárhogyan is döntötök.

2010. aug. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szülnöd kell még 1 gyereket!!!

ezt súgja a belső hangod


és szerintem leges legbelül tudod,hogy igen ,még fog jönni hozzátok 1 picúrka :D

2010. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket az értékes hozzászólásokat! Azt hiszem, csak egyfajta 'evolúciós parancs' dolgozik bennem, valójában egy gyerekkel teljes az életünk. A férjemmel szeretjük a csendet, az elmélyülést, így több gyerek mellett állandó pörgés, zizgés lenne itthon a levegőben, ami 'felőrölne' minket, mint ahogy fentebb is elhangzott.
2010. aug. 13. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!