Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. s szült már valaki ugy...

S. O. s szült már valaki ugy hogy cipralexet szedett? én most vagyok 11 hetes és képtelen vagyok letenni a gyógyszert 8 éve vagyok pánik beteg és napi 3/4 cipralexet szedek. Szült már valaki így antidepivel? és nem volt semmi gond?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el a hasznalati utmutatot!

En nem kockaztatnam a gyermekem egeszseget ilyesmivel!!!


Termékenység, terhesség és szoptatás

Tájékoztassa kezelőorvosát, ha terhes, vagy terhességet tervez. Amennyiben terhes vagy szoptat, ne szedjen Cipralexet, kivéve, ha az orvosával megbeszélték az ezzel járó előnyöket és kockázatokat.

Tájékoztatjuk, hogy amennyiben terhessége utolsó 3 hónapjában szedi a Cipralexet, újszülöttjénél a következő tünetek jelentkezhetnek: légzészavar, a bőr kékes elszíneződése, görcsrohamok, testhőmérséklet-változások, táplálási nehézség, hányás, alacsony vércukorszint, izommerevség vagy -renyheség, élénk reflexek, remegés, izgalom, ingerlékenység, közönyösség (letargia), állandó sírás, aluszékonyság és alvászavarok. Azonnal forduljon orvosához, ha az újszülöttnél a fentiek közül bármelyik tünetet észleli!

Győződjön meg arról, hogy szülésznője és/vagy kezelőorvosa tudja, hogy Ön Cipralex-kezelés alatt áll. Amennyiben terhesség alatt, különösen annak utolsó 3 hónapjában történik kezelés Cipralex-el növekedhet a csecsemőnél bizonyos súlyos állapot kialakulásának kockázata, amelyet újszülöttkori perzisztáló pulmonális hipertenziónak (PPHN) neveznek, a csecsemő légzése ilyenkor szapora és bőre kékessé válik. Ezek a tünetek általában a születés utáni első 24 órában jelentkeznek. Amennyiben ez az Ön csecsemőjénél alakul ki azonnal vegye fel a kapcsolatot szülésznőjével és/vagy orvosával.

Amennyiben terhesség alatt alkalmazza a Cipralexet, a gyógyszer szedését soha ne hirtelenül hagyja abba.

2011. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

van,amelyik nődoki azt mondja, hogy többet árt, ha leteszed,mintha szednéd,mert a babát nem biztos,hogy károsítja,de azért figyelni kell majd jobban. Van,aki meg a letételére esküszik...

A pszichiátereddel és a nődokiddal egyeztess 3 majd a gyerekorvossal és a kórházi csecsemősökkel is, hogy jobban figyeljenek a babádra. Pszichológussal is kéne próbálkoznod, ő sokat tudna segíteni a letételben, bár az biztos, hogy nem 6-7 hónap alatt.

2011. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A barátnőm is pánikbeteg, teherbeesés előtt egyeztetett a nőgyógyászával és a pszihiáterével is. Ő egész terhessége alatt szedte a gyóygszert, folyamatos ellenőrzés mellett. Ő napi félre csökkentette az adagját. Időre született a kisfia, makk egészségesen, de tovább maradtak a kórházban, mert a babát megfigyelés alatt tartották, hogy nincsennek e elvonási tünetei, stb, de szerencsére semmi nem volt. Viszont ő nem szoptatta a babát, mert az viszont nem javasolták neki. Terhesség alatt azért a méhlepény megszűr valamennyi káros anyagot, a tejbe viszont nagyon is átmegy. Szóval egyeztess a dokiaiddal! Kívánom, hogy egészséges és erős babád szülessen!
2011. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia, én is hasonló helyzetben vagyok, de azért nem ugyanaz a problémám.

Az én gyógyszeremnél is azt írja, hogy szülés utáni légzésproblémák lehetnek. azt mondta a pszichiáter, hogy szülés előtt 1 héttel abba kell hagyni a gyógyszert, akármi lesz, addig befekhetsz kórházba is, hogy felügyelet legyen...stb, és akkor nem lesz baja a babának!


Valószínűleg többet ártasz magadnak, és a babának, ha abbahagyod a szert!

Csökkenteni jó lenne, az biztos, mert egy vegyszer sem überfrankó a gyereknek :(


Minden jót, vigyázz magadra, meg a babára!

És próbálj relaxálni, keress valami módszert bármit, ami szimpi neked, amit otthon csinálhatsz!

Nekem még a cigit is le kellett tennem, na az nagy para volt!

Úúúhhh, drukkolok, nekünk nehezebb picit ez! Nekem "csak" súlyos szerotoninhiányos depim van :(

2011. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

jajj de hülye vagyok, nem fejeztem be! szóval, mivel csak depresszióm van, de durván, viszont most ellensúlyozódik azzal a boldogsággal hogy baba lesz, na meg relaxálok, (találtam kellemes zenével tájcsít, nem megerőltető de marha jó) az első trimeszterben megpróbáljuk gyógyszer nélkül.

ez úgy volt, hogy lecsökkentettük a miligrammot, aztán elhagytam, most egész jól vagyok.

ha rosszabbodna az állapotom, akkor visszatérünk a gyógyszerre, de agyilag próbálom magam programozni, hátha bejön! mondjuk ha odáig eljutok, hogy olyan szorongásom van, hogy boltba vagy dokihoz nem tudok elmenni, akkor egyértelműen gyógyszer!

bekattanni nem akarok!


na befejeztem, bocs, ha hosszúra sikerültem :)

2011. nov. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

8 év pánikbetegen... az igen! Pszichoterápiát próbáltál már?! Gondolom a pánikbetegség mellett van más is..

Terhesség tervezésekor már jó lett volna a terápiára átállni.

2011. nov. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzászolásokat.ezek eröt adnak nekem mindenféle képpen megprobálom lecsökkenteni mert fontosabb a picikém,remélem sikerülni fog.
2011. nov. 11. 23:06
 8/14 A kérdező kommentje:
Én most november 15 megyek genetikai tanácsadásra fogalmam sincs mit fognak ott mondani, és egyáltalán hogy miből is áll,a védőnőmet próbáltam kérdezni róla de hála istenek sikerült egy nagyon fiatal,habókos kis csajt kifognom aki még a vizelet vizsgálaton is elnézte az eredményt elrémisztett teljesen mikor bejelentette hogy vér van a vizeleteben,miközben a tesztcsík a cukorszintet mutatta ki. gondolhatjátok hogy milyen?:)sajnos mindenhol megtalálom azt az orvost aki félváról vesz dolgokat. Pl.elvileg nekem nem is lehetett volna babám 3 évig ebben a tudatban éltem,mert egy vakbél műtétnél találtak endometriózisra utaló csomókat.amit az orvos aki műtőt elégetett így nem derült fény rá hogy mi is az ami még bennem van.mert 3 db.volt.kérdeztem az orvost hogy mit tegyek akkor félvállon a válasza hát ha akarod megműthetűnk még egyszer szerintetek? aztán egy nagyon jó nőgyógyász ez év márciusában közölte velem hogy ő semmi jelét nem látja az endometriózisnak szerinte lehet babám és augusztus végén megérkezett.szóval furcsa ez lehet tényleg pszihologushoz fogok eljárni aki segít nekem letenni a gyógyszereket és ad egy jó fejmosást.mert hiába tudom hogy a babám mindennél fontosabb mégsem tudok megszabadulni a szerektől,mert rettegek hogy újabb erősebb pánikrohamaim lesznek. bonyolult ez az egész. de remélem sikerül végig csinálnom. még egyszer köszönöm hogy irtatok.
2011. nov. 11. 23:26
 9/14 anonim ***** válasza:

én vagyok megint a két-részletbenírós :)

voltam pszichiáteremnél, rákérdeztem erre a gyógyszerre, azt mondta, van ennél enyhébb változat is, amivel kihúzhatod, de tuti nem lesz egyszerű dolgod.mellette kell pszichológus segítsége. jó lenne, ha lenne ilyen csoportos terápia olyan nőknek, mint mi!

2011. nov. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szorítsatok nekem ma csökkentetem újra a gyógyszer adagomat, már csak este egy fél cipralex.:) remélem menni fog..
2011. nov. 15. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!