Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Disney hangoskönyv megéri?

Disney hangoskönyv megéri?

Figyelt kérdés
Minden érdekel. Milyen mesék vannak? Szereti-e a gyerek? Rendeltétek vagy újságárusnál veszitek? 14 hónapos kicsi még hozzá szerintetek?
2020. dec. 12. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem éri meg. Ennyi erővel kikölcsönzöl a könyvtárból disney könyveket felolvasod és felveszed hangfelvételre.A kicsinek még jobb is ha az anyja hangját hallja
2020. dec. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem szörnyű dolog. Manapság olyan kevés idő jut úgyis a gyerekekre otthon, legalább addig csak rá figyelnek míg mesélnek neki. Ezzel ezt is elveszik a gyerektől. Nagy lustaságra vall szerintem. Nagyon sokat ad egy gyereknek a mese (érzelmiintelligencia, szókincs, kreativitás, stb...érdemes utána olvasni) , de nem egy géptől.
2020. dec. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Én előfizettem,de bevallom neked őszintén, hogy a figurák és az ajándékok miatt.Na meg persze a könyvek miatt amiket inkább én olvasok neki..80 db lesz összesen . Ha érdekel vedd meg az első számot és a hangszóróban lévő memóriakártyán ott az összes mese ha ragaszkodsz a hangos dologhoz. De mondom...nekem sem az volt a lényeg.
2020. dec. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

A lányom ajándékba kapta az első kettőt, és annyira tetszett neki, hogy előfizettünk rá.

Én semmi rosszat nem látok benne, ettől ugyan úgy minden este olvasok neki én is. Ehhez ragaszkodom, az esti rituálé része, soha nem marad el!

Semmit nem vesz el a hangoskönyv tőle🙄

Sokszor bekapcsolja csak úgy játék közben is “háttérzajnak”.

Plusz én a könyveknek is nagyon örülök, tök jó, hogy lesz egy gyűjteménye. Meg ő amúgy is szereti a könyveket lapozgatni, néha saját történetet talál ki a képek alapján.

Szóval nekünk megéri!

2020. dec. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is megéri, előfizetéssel olcsóbban kapod meg egy kicsit, plusz jár ajándék is hozzá. (Kirakó, bögre, hátizsák, stb.) Ha bármelyik boltban utana nézel, elég drágák az eredeti Disney könyvek, mind 3000 körül van (boltonként változó). Ez legalább sorozatban van, szép, igényes, nem gagyi könyvek, s nagyon szépen kidolgozott figurákkal. De én szoktam neki olvasni, nem a hangszóróból megy. De ha nagyobb lesz, s megszereti, akkor legalább egyedül is tudja majd "olvasni" a meséket.
2020. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Az elsőnek részben igaza van, csak pont nem hangfelvételről, hanem ÉLŐ beszéd az, ami a beszédfejlődéshez nagyon fontos, és az érzelmi intelligencia érésére nézve is. Kedves kérdező, amikor cska lehet, mesélj neki a te ÉLŐ, a "realtime" hangoddal. Nyolcéves kor előtt felvétel helyett te mesélj neki, ha csak lehet.


"Mindnyájan, akik hallgatunk egy beszélőt, abortív izommozgásokat végzünk ezekben a gégefő, és egyéb izmainkban

[...]

beszélnek, és ez benne [a kisgyermekben is] ott rezeg

[...]

[és mindennek hatására] ő kvázi utánoz akkor is, ha ez nem hallatszik"


Ezért fontos az ÉLŐ mesélés, különösen kb 8 éves korig. Hangfelvétel helyett, általában.


https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ

2020. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld. Az igazság az,hogy nem lustaságból venném meg,azért mert nincs kedvem neki mesét olvasni. Fejből is szívesen mesélek,meg korának megfelelő képes,mondókás könyveket nézegetünk,lapozgatjuk,elmesélem mit látunk benne stb. Sokat foglalkozom vele,rengeteget játszunk,igényli is,de elég hamar megunja a dolgokat. Amin nem csodálkozom mert én is,borzasztóan kevés most a covid miatt a szórakozási lehetőség és az idő is olyan csúnya mostanában,mindig lóg az eső lába. Ezért kerestem a neten olyan tippeket amit itthon is lehet csinálni és ez megtetszett. Hátha elhallgatná egy ideig. De szerintem még kicsi hozzá. Ahogy a zsírkrétához,a gyurmához,a memória játékhoz és még sok érdekes elfoglaltsághoz is kicsi. Nehezen tudom lekötni sajnos. Megy egész nap,ugrál,pakol,rámol,ilyesmi. Na mindegy,eltértem itt már az eredeti témától. Mégegyszer köszönöm,szerintem előfizetek rá,ha most nem is,egy év múlva lehet érdekelni fogja.
2020. dec. 12. 23:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva nem éri meg az árát. Nem rossz, de nem is a legjobb. Nagyon le vannak rövidítve a mesék, sok részt ki is hagytak belőle. 4 számot még kifizettem, de utána lemondtam.
2021. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!