Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mthfr c677t heterozigóta...

Mthfr c677t heterozigóta mutáció esetében milyen fogamzásgátlót lehet használni ami nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Egy szülésen már túl vagyok, majd szeretnék még gyereket 2-3 év múlva, de addig is szeretnék fogamzásgátlót használni. A nőgyógyászom azt mondta lehetne injekciót ( depo provera) van aki ilyen mutációval használta ezt?

Tudom , hogy sima fogamzásgátló tablettát nem lehet



2020. dec. 17. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet helyette Mini pillt illetve hormonos vagy hormonmentes spiralokat is.

De a mini pill kifejezetten fogamzásgátló tabletta, amit szedhetsz. Itthon csak szoptatás során irjak fel, pedig valójában ennek nem sok ertelme van. Ha pontosan szeded ugyanugy véd, mint a kombinált tabletta.

2020. dec. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Az mthfr mutáció heterozigota formában nagyon kis kockázatemelkedést jelent, ha negatív az anamnézised és nincs egyéb kockázati tényeződ, kombinált tablettát is szedhetsz. (Maga a terhesség és a gyermekágy nagyobb kockázatot jelent, mint a tabletta.) Ha ekkora kockázatot sem akarsz bevállalni, akkor bármi olyan hormonos megoldás, ami csak gesztagént tartalmaz. Minipill tabletta, hormonos spirál, depo-provera injekció, implantátum (csak külföldön elérhető, de lehet egyes orvosok be tudjak szerezni), és az összes hormon mentes megoldás.
2020. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is ugyanez van, szerencsére sosem volt semmilyen problémám. Terhesség és gyerekágy alatt sem kellett vérhigító (direkt megkérdeztem), illetve a 6 hetes kontrollon írt fel mini pillt a doki (Azalia, végül nem váltottam ki, de nem a trombózistól való félelem miatt), és akkor mondta is, hogs heterozigóta formában kb semmi extra kockázatot nem jelent, úgyhogy kombináltat is szedhetnék.
2020. dec. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én szedtem sima fogamzásgátlót 4 évig, nem tudtam erről a mutációról, de folyamatosan görcsölt a vádlim, mire sok-sok orvoshoz járkálás után kiderült,hogy ez az oka. Amióta nem szedem nincs görcsölés sem. Szülés után 6 hétig is kellett szúrnom a vérhigítót. Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálom akkor ez alapján egyeztetni a nőgyógyásszal a megoldást .
2020. dec. 18. 11:32
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Nem tudom miért lettem lepontozva, ha a saját tapasztalatomat és azt osztottam meg, amit az orvos mondott... de nyilván a negatív értékelő jobban tudja nálunk 😁 Még a trombózispanel leleten is rajta volt, hogy heterozigóta formában nem jelent nagyobb kockázatot. Ettől függetlenül nyilván mindenki másképp működik ugyanazzal a betegséggel is, ezért kell mindenkit egyénileg kivizsgálni. Az orvosok is különböző álláspontokon lehetnek, az én dokim ezt mondta, hiszek neki, semmi bajom nem lett. Másnak lehet lett volna.

Kérdező, a kérdésedre továbbra is ugyanaz a válaszom, hogy az én dokim szerint semmit se befolyásol, ezáltal bármilyen fogamzásgátló biztonsággal szedhető. De mivel én nem vagyok orvos, és elég kicsi az esélye annak, hogy ugyanaz a dokink, így az ő véleménye a Te esetedben nem biztos, hogy ugyanaz lenne. Ezért válassz egy olyan orvost, akiben megbízol, szakmailag elismered, és tőle kérdezd meg ugyanezt, ne itt, ahol rengeteg önkéntes troll is van.

2020. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek pozitív pontozást adtam . Beszéltem az orvosommal, ő a depo proverát ajánlotta semmi mást , úgyhogy az lesz.
2020. dec. 18. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:

#3 és #5 vagyok

Gondoltam, hogy nem Te voltál.

Örülök, hogy közösen találtatok jó megoldást! Minden jót kívánok! :)

2020. dec. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 🥰
2020. dec. 19. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!