Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eddig tartott az újdonság?

Eddig tartott az újdonság?

Figyelt kérdés

Harom hete szultem meg a kozos gyerekunk, az elso par nap minden volt, peluscsere, furdetes, oltoztetes, le se rakta kb, ez tartott par napig, majd lement videkre dolgozni. Miutan hazajott ismet ket-harom nap foglalkozas a gyerekkel, azota semmi. Majdhogynem epedeznem kell, hogy foglalkozzon vele, annyiban kimerül nala hogy elkezd neki gugyoreszni, neha a mellkasara fekteti es ennyi. Eleg hasfajos gyerekrol van szo, egesz ejjel nyekereg, horog eleg hangosan, de persze nem kel fel ra, vagy lehet csak ugy tesz mint aki alszik...

Mindenre az a kifogasa, hogy o faradt, mert dolgozik. Oke en ezt ertem, de megse o kel fel hetek ota fel-vagy masfel orankent es van fent 2-3 orat, megkapom, hogy napkozbe tudnek pihenni. Persze tudnek, csak akkor nem eszik, nincs tiszta ruhaja, stb...

Probaltam vele errol normalisan, nyugodtan beszelni, aznap mikor szoba kerul "minden jo", majd masnap ujra kezdodik elolrol. Kezdek nagyon elfaradni, foleg, hogy mostanaba teljes kiszolgalast var el. Konkretan ha o ehes es nem csinalok neki valamit, inkabb nem eszik es hajtogatja, hogy milyen ehes.

Es igen, ha mar o jobban akarta ezt az egeszet, mint en, elvarnam, hogy kivegye a reszet a dologbol, de valamiert ez nem megy.

Lehet csak azert, mert meg kicsi es ugymond nem tud vele meg mit kezdeni, vagy csak szimplan nem gondolt bele mivel jar ez az egesz es inkabb nem csinalnia? Minden nap mondja, hogy mennyire szeret minket, ertunk tesz mindent.



2020. dec. 23. 06:14
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?

Van, aki megunja, van aki valóban fáradt, van akinek egyáltalán nem való a gyerek.

2020. dec. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha máshogy nem megy, akkor érdemes csinálni egy beosztást, hogy melyik nap kinek mi a dolga a gyerek körül és háztartásilag. Mert mosogatni, főzni a pasiknak is tudni kell. Akkor nem adott pillanatban kell versenyezni, hogy melyikőtök fáradtabb. Kitartás
2020. dec. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
21%

"Mert mosogatni, főzni a pasiknak is tudni kell. "


Az igaz. De a kérdésben szereplő pasi dolgozik, munkahelyen, gondolom minimum napi 8 órát. A nő pedig otthon van és a gyerek mellett bizony tudna mosogatni és főzni. Van gyerekem, no vagyok, úgyhogy tisztában vagyok a csecsemőkkel és a kisgyerekekkel.

2020. dec. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk sem tudott mit kezdeni a gyerekkel az elején. Az első napokban lelkes volt, aztán volt, hogy a kezébe adtam, hogy nyugtassa meg. De csak lerakta maga mellé a kanapéra, és nyomkodta a telefont. Sosem hittem volna, hogy ez változni fog, pedig változott. Azóta nagyon jó apa lett. De nálunk is ő alszik többet. Éjjel bármikor kel, amikor szólok neki, de reggel kivétel nélkül én kelek a gyerekkel hétvégén is.

Nálatok inkább azt látom problémának, hogy elvárja, hogy őt is kiszolgáld. Rendeljétek az ebédet és egy mosást ő is be tud rakni.

2020. dec. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
88%
#3: ha a baba épp üvölt vagy szopik, nehogy már a vele foglalkozó nőnek kelljen egy esti rántottát is összedobni, ha a pasi is otthon van. Nem a napi menüről beszélek, de tudja már önállóan ellátni magát.
2020. dec. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
5%

5!


Nem írtam ilyet, de ne zavarjon. Általánosságban lehet egy gyerek mellett főzni és takarítani is. Ha meg apuka dolgozik, akkor nagy eséllyel este, amikor hazamegy épp nem egy rántotta az, amire szüksége lenne, hanem normális étel -hacsak nem a munkahelyen ebedel- es azt bizoyn anyuka napkozben meg tudna eppen csinalni.

2020. dec. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
87%
Na de milyen férj az, aki a frissen szült feleségétől ilyet elvár? Ugorjon be a mekibe hazafele, vagy egyen egy szendvicset.
2020. dec. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
14%

7!


Mert mi a jó ég akkora elvárás egy normális vacsorán? Nem hatfogasos ünnepi menüt kell főzni, de egy milánóit vagy pár szelet rántott húst megcsinálni azért nem egy 12 órát igénylő elfoglaltság ám... Az meg miylen feleség, aki elvárja, hogy a férj egész napos munka után még főzzön? A meki meg a szendvics rendkívül tápláló és gazdaságos is.

2020. dec. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
91%

Ugye azt tetszettek olvasni, hogy 3 hete szült?

A gyermekágyas idő közepe, a hormoncsata csúcsa. Épp nem arra lenne szüksége, hogy egy tohonya férjecskét kiszolgáljon.

Igen, később, ahogy rendeződik a helyzet apuka is jobban fog kötődni a picihez, anyuka is tud tündérkedni a konyhában, de a gyermekágyas idő pont nem erről szól.


8

2020. dec. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
91%
Azért megnézem azt a szuperanyukád, aki 3 hete szült, kimerült, épp hogy csak elaltatja a gyereket,aki hasfájós és alig alszik, aztán átmegy a másik szobába kloffolni :) teljesen életszerű
2020. dec. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!