Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól vezethetem be az...

Mikortól vezethetem be az aprómagvasokat és a dióféléket? (16 hónapos)

Figyelt kérdés

2017. nov. 24. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Nekem pont a héten mondta a védőnőm, hogy az olajos magvakat 2 éves koráig ne adjam. De Ő a tejet is csak 3 éves kor után ajánlja, a barátnőm védőnője oedig a tejre 1 éves kort mond, igazodjon el az ember:).
2017. nov. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aprómagvasokkal még várj 2 hónapot, fagyasztottad van?

Az olajos magvakkal 2 dolog miatt kell vigyázni, allergizálnak, de szerintem ritka ha egy baba csak erre allergiás, szóval ha nem volt gondotok soha allergiával, akkor nem valószínű. Meg fulladásveszély, úgyhogy leginkább darálva. Én diót kb ennyi idősen adtam a fiamnak, természetesen darálva. Nem volt jó ötlet, de ő sokmindent nem bír, később egyszer mandulát próbáltam de az se jött össze.. (Tej-tojás-szójamentes étrenden van, azóta olajos magvakat se kap meg citrusfélét se, ez is egy másik történet. :/

2017. nov. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Dioféléket 3 evtol

Apromagvasokat 2 evtol

2017. nov. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Mogyorot ( nem a foldit !! ) a 10 honapos kortol adhato babamuzli mar tartalmaz. Minel elobb, annal kevesbe lesz allergiara hajlamos.

( igaz ez fejlett orszag nezet, nem balkan )

2017. nov. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor várok. :)

Igen, tettem el mindenféle gyümölcsöt.

2017. nov. 25. 12:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a diót már 1 évesen kapták, egyedül az eperrel vártuk meg a "szezonját" így másfél évesen és 14 hónaposan kaptak. Mondjuk nálunk nincs allergiás a családban, így emiatt nem aggódtam.
2017. nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!